Y4Volaris

Ucuz Volaris Uçak Bileti

Y4 Volaris Hakkında

Mexico City merkezli düşük maliyetli bir havayolu olan Volaris, Aeromexico’dan sonra ülkedeki büyük 2. havayolu konumunda. %30'a yakın pazar payıyla Meksika iç hat uçuşlarında lider havayolu olan Volaris, ana üstleri Guadalajara, Mexico City ve Tijuana uluslararası havalimanlarından hem Meksika içi ve Amerika kıtası hem de uluslararası destinasyonlara uçuşlar düzenliyor.

Dünya çapında 65’den fazla destinasyona uçuşları bulunan havayolu, Meksika içinde de bütün büyük şehirlere uçuyor. Günde 100’lerce uçuşla ülkenin en çok günlük uçuş yapan havayolu olan ve Meksika’nın en genç uçak filosuna sahip Volaris’in geniş uçak filosunda ise Airbus model 84 tane uçak var. Uluslararası onlarca büyük havayoluyla kod anlaşmaları bulunan Volaris, ortak uçuşlarla yolcularını ulaştırdığı destinasyon sayısını yüzlere şehre çıkarıyor. Pilotlarına ve uçuş ekibine düzenli olarak eğitimler veren Volaris, 2021 yılında dünyanın en güvenli 25 havayolu arasında gösterildi.

Checkin İşlemleri Volaris Check-In İşlemleri

Volaris Android- iOS mobil uygulamalarından, web sitesi veya Facebook Messenger üzerinden check-in işlemlerinizi gerçekleştirerek havalimanında beklemeden biniş kartınızı alabilirsiniz. Online check-in işlemi, iç hat uçuşlarında kalkıştan 72 saat önce başlayıp 1 saat kala sona eriyor, dış hat uçuşlarında ise kalkış saatinden 24 saat önce başlayan online check-in işlemleri kalkışa 1 saat kalaya kadar devam ediyor.

Havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular ise Volaris kontuarları ve kioskları ile hızlıca check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. İç hat uçuşlarında planlanan kalkış saatinden 2 saat önce kapanan check-in işlemlerinin uluslararası uçuşlarda ise kalkış saatine 3 saat kala tamamlanması gerekiyor.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Volaris, tüm yolcularına 2 tane el bagajı hakkını ücretsiz olarak sunuyor. Uçuş kabinine alınacak el bagajlarının toplam ağırlığı 10 kg, boyutlarının ise maksimum 55 cm x 38 cm x 30 cm olması gerekiyor.

Normal bagajlarda ise her bir yolcuya toplam boyutu 158 cm olacak ve 25 kg’ı geçmeyecek şekilde 1 tane ücretsiz bagaj hakkı sağlanıyor. Fazla kilo için bilet sınıfına ve uçulacak destinasyona göre ek fiyatlar uygulanıyor. 200 cm’den büyük spor aletleri ve bagajlara ise Volaris uçuşlarında izin verilmiyor.

Checkin İşlemleri Volaris Koltuk Seçimi

Volaris’in hem iç hat hem de dış hat uçuşlarında standart koltuklar arasında ücretsiz seçim yapabilirsiniz. Check-in veya rezervasyon işlemleri sırasında cam ve koridor kenarı tercihi yapabilir, yan yana koltuklar seçebilirsiniz. Ekstra diz mesafesine sahip ve çıkış kapılarına yakın konumda bulunan Premium koltukları ise V Club sık uçuş programı puanları veya ek ücretlerle satın alınabiliyor. Acil çıkış kapısı yanındaki koltuklar ise sadece acil durumlarda diğer yolculara yardım edebilecek kişiler tarafından seçilebiliyor.

Checkin İşlemleri Volaris Diz Mesafesi

Airbus model konforlu uçaklarla hizmet veren Volaris, sadece 71 cm, 78 cm ve 81 cm diz mesafesine sahip Economy Class koltuk seçeneklerini yolcularına sunuyor. 3 x 3 düzenine sahip koltuklarda diz mesafesi geniş ve çıkış kapısına yakın koltukları ise uçuş milleriniz ve ek ücretlerle satın alabilirsiniz.

Checkin İşlemleri Volaris Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu, uçuşlarında ücretsiz yemek ve içecek servisi sunmuyor ama uçak içi menülerinden istediğiniz atıştırmalığı, yemeği ve alkollü alkolsüz içeceği satın alabilirsiniz. Uçak içi menülerinde uçuş rotasına ve uzunluğuna göre kahvaltılardan Meksika ve dünya mutfaklarından lezzetlere kadar pek çok seçenek sunan Volaris; atıştırmalıklar, hafif yemek menüleri ve kahve çeşitleri de servis ediyor. Uçak içi satın almalarda sadece Meksika pezosu veya kredi kartı kullanılabiliyor.

Özel tıbbi ve diyet yemek ihtiyacı olan veya dini yemekler sipariş etmek isteyen yolcuların uçuş saatlerinden en az 24 saat önce havayolu asistanlarına bu konuda bilgi vermeleri gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Volaris uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Volaris uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Volaris uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Volaris uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Volaris uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Volaris kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Volaris tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Volaris ile yurtdışında hangi şehirlere direkt uçabilirim?

Volaris ile yurtdışında şu şehirlere direkt uçabilirsiniz: Ciudad Juarez.

Volaris Künye

IATA kodu: Y4

Kuruluş tarihi:

Uçak sayısı: uçak

Uçuş noktaları: nokta

Para birimi