Osaka Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Osaka Hakkında

Tokyo’dan sonra Japonya’nın en büyük şehri olan Osaka, Honşu Adası’ndaki Kansai Bölgesi’nde bulunuyor. Yaklaşık 18 milyonluk nüfusu ile dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer almaktadır. Japonya’nın da en kalabalık ikinci şehridir. Osaka’da dört mevsimin de yaşandığı nemli subtropikal bir iklim yaşanır.En yoğun yağışların Ekim ayında görüldüğü Osaka’da, en düşük sıcaklık ise Ocak ayında görülür. Şehirde en sıcak ay ortalama 30 derece ile Temmuz ayıdır.

 

Milattan Önce kurulmuş bir şehir olan Osaka; Kofun, Asuka, Nara, Heian ve Edo gibi farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Şehrin modern zamanlardaki halini almaya başlaması 1899 yılında olmuştur, sonrasında şehir 3 kez büyütülmüştür. Şehir İkinci Dünya Savaşı’ndan oldukça kötü bir şekilde etkilenen şehir sonrasında hızlı bir toparlanma süreci yaşadı. Osaka Kalesi, Universal’in Osaka’daki stüdyosu, Umeda Sky isimli gökdelen, Kaiyukan isimli akvaryum ve Osaka Ulusal Sanat Müzesi buraya gidenlerin kesinlikle görmesi gereken yerler. Osaka mutfağı ise dünyaca ünlüdür; tenka no daidokoro yani Milletin Mutfağı ünvanı ile anılır. Takoyaki isimli ahtapot yemeği ve Okonomiyaki isimli lezzetli pastası tadılması gereken yiyeceklerindendir. Minami bölgesi alışveriş için ideal, ayrıca Namba Nan isimli yer altı alışveriş merkezi de çok sayıda ürünü bulabileceğiniz bir alternatif. Kansai Uluslararası Havalimanı aracılığıyla ülkeler arası, Itami Havalimanı ile de ülke içi uçuşları gerçekleştirebilirsiniz.

Havalimanından Osaka Şehir Merkezine Ulaşım

Itami Havalimanı

Osaka, 17 milyonun üzerinde nüfusu ile sadece Japonya’nın ikinci en büyük şehirlerinden değil aynı zamanda dünyanın en büyük ilk 10 metropolünden biri. Bir adalar topluluğu olan Japonya’nın en büyük adası Honşu’da yer alıyor.

Osaka, Japonya’nın alışveriş ve gurme lezzetler merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Şehir oldukça hareketli bir gece hayatına da sahip. Şehrin ana ulaşımı metro ile sağlanıyor. Değişik renklerdeki 8 adet metro hattı ile şehrin her köşesine ulaşmak mümkün. Ayrıca Kanjo-Sen çember hattında ise şehir merkezinin etrafında bir halka çizerek sürekli olarak ring sefer yapılıyor.

Bu çember hattan diğer tüm hatlara aktarma yapılabiliyor. Yeraltındaki bu ulaşım ağının yoğunluğu ve yaygınlığının bir sonucu olarak adeta ikinci bir şehir de metro ağında yer alıyor. Alışveriş merkezlerinden restoranlara kadar metro istasyonlarında birçok mekân görebilirsiniz. Biletlerinizi istasyonlarda bulunan makinelerden nakit ya da kredi kartı ile alabilirsiniz. Ücretinizi mesafeye göre ödemeniz gerekiyor. Biletinizi alırken makinede hangi durağa gideceğinizi seçmelisiniz; fiyat buna göre oluşuyor ve 200 ile 360 Japon Yeni arasında değişiyor. Biletinizi hem binerken hem de inerken okutmanız gerekeceğini unutmamalısınız.

Metro seferleri genel olarak sabah 05:00 ile gece yarısı arasında yapılıyor. Osaka’da toplu ulaşım için otobüsler de bulunuyor. Ancak gerek metro ağının yaygınlığı ve kolaylığı gerekse otobüs duraklarında ve otobüslerde sadece Japonca kullanıldığı için turistler tarafından çok tercih edilmeyen bir ulaşım aracı. Osaka’da ulaşımınızı çok kolaylaştıracak Icoca Smart Card alırsanız tüm metro, otobüs ve JR hatlarında kullanabilirsiniz. 500 Japon Yeni depozito ödemeniz gereken kartlara istediğiniz miktarda yükleme yaparak seyahat edebilirsiniz.

Eğer 24 saat içerisinde birkaç kez metroya ya da otobüse binecekseniz günlük bilet alabilirsiniz. Osaka One Day Pass adındaki bu kartların fiyatı 850 Japon Yeni. Şehirde her ne kadar bir tren ağı bulunuyor olsa da daha çok şehirlerarası ulaşım için kullanılıyor. Ulaşım 1964 yılında Tokyo Olimpiyatları sırasında hizmete sunulan ve Shinkansen adı verilen yüksek hızlı trenlerle yapılıyor. Şehirlerarası tren bileti fiyatları dünya ortalamasının üzerinde.

Şehirde ulaşım için tren kullanacaksanız JR Rail Pass adlı haftalık ulaşım kartlarından alabilirsiniz. Bu kartlar metroda geçerli değil. Fiyatı standart vagonlarda yetişkinler için 28.300 Japon Yeni. Birinci sınıf vagonlarda seyahat etmek isterseniz yetişkinler için 37.800 Japon Yeni ödemeniz gerekiyor. 6-11 yaş arası çocuklar için fiyatlar %50 indirimli.

Taksi şehir içerisinde oldukça yaygın bir ulaşım aracı. Taksilerin ön camının sol alt köşesinde bulunan kırmızı ışık yanıyorsa boş olduğu anlamına geliyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus neredeyse tüm şoförlerin İngilizce biliyor dahi olsa Latin alfabesini okuyamıyor oluşu. Bu sebeple gideceğiniz yerin adresini ve varsa adını mutlaka önceden Japonca olarak yazdırmalısınız.

Tren garlarında ve havalimanında bulunan araç kiralama şirketlerinden bütçenize göre bir otomobil ya da bir motosiklet kiralayarak şehri özgürce kendiniz de keşfedebilirsiniz. Ancak otoyol ücretleri oldukça pahalı olduğundan ve metro ile ulaşım çok daha pratik olduğundan pek tercih edilmiyor. Ehliyetinizin Japanyo’da kullanılabilir olması gerektiğini de unutmamalısınız.

Şehirde dünyanın en iyilerinden kabul edilen Kansai Uluslararası Havalimanı bulunuyor ve tüm yurt dışı uçuşlar buradan gerçekleşiyor. Ancak 37 km. uzaklıkta bir de Kobe Havalimanı var ve buradan da yurt içi uçuşlar ile bazı uluslararası charter uçuşları yapılıyor. Her iki havalimanı da Osaka Körfezi açıklarında kurulan yapay adalar üzerine inşa edilmiş. Eğer aktarma yapmanız gerekiyorsa iki havalimanı arasında bağlantıyı sağlamak için hızlı feribotları kullanabilirsiniz. Yetişkinler için 1.850, çocuklar için 930 Japon Yeni ödeyerek sadece 30 dakikada diğer havalimanına ulaşabilirsiniz.

Kansai Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen araçlar otobüs ve tren. Ancak taksiyle ya da kiraladığınız araçla da gidebilirsiniz. Osaka’da çok az otel havalimanı servis hizmeti veriyor. Şehir merkezine ulaşım hangi aracı kullanıyor olursanız olun ortalama 1 saat sürüyor.

Biletlerinizi havalimanında bulunan turizm ofisinden alabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanının 1 ve 2 numaralı terminallerinin çıkışında bulunan otobüs duraklarını kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 2,3,5,7 ve 11 numaralı otobüslerin tamamı ile şehir merkezinin farklı noktalarına gidebilirsiniz. Eğer binmeniz gereken otobüs 2 numaralı terminalden geçmiyorsa ücretsiz servisi kullanarak kolayca 1 numaralı terminale ulaşabilirsiniz. Tek yön bilet fiyatı 1.500 Japon Yeni. Yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor. Biletinizi her iki terminalde de bulunan makinelerden alabilirsiniz.

Tren

Havalimanından şehir merkezine ulaşmanın en ucuz yolu trene binmek. Yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculukla kent merkezine ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatı 920 Japon Yeni. Tam olarak şehir merkezine gidecekseniz Namba İstasyonu’nda inmelisiniz. Özellikle farklı bir şehre trenle aktarma yapmayı düşünüyorsanız tren en uygun alternatif. Böyle bir durumda tek yönlü bilet yerine günlük ya da 4 günlük bilet alabilirsiniz.

Alacağınız bilet diğer şehirlerde de kullanılıyor. Biletleri istasyondaki makineden nakit alabileceğiniz gibi kredi kartı ile de alabilirsiniz. 1 numaralı terminalde yer alan JR Office’ten JR Rail Pass kart alabilirsiniz. JR Rail Pass kartlarının sadece trenlerde kullanıldığını ve metro için kullanamayacağınızı unutmamalısınız.

Shuttle Servisler

Özel firmaların shuttle servis hizmetinden faydalanarak gitmek istediğiniz yerin kapısına kadar konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Yasaka Kanku Shuttle ile bir kişi tek yön 3.500 Japon Yeni’ne shuttle otobüs ile gideceğiniz adrese bırakıyor. Dilerseniz tek başınıza da yolculuk yapabilirsiniz ve 2 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. MK Co. ile bölgesine göre bir kişi için 2.000 – 4.000 Japon Yeni ödeyerek gideceğiniz tam adrese ulaşabilirsiniz. Bu firma ile de tek başına yolculuk yapabilirsiniz ve 2 gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Limuzin Otobüs

Kinki ve Shikoku bölgelerinde bulunan merkez noktalara ulaşımı sağlayan limuzin otobüsler yolcularına oldukça konforlu bir ulaşım imkânı sunuyor. Biletinizi havalimanındaki 4 farklı noktadan nakit ya da kredi kartı ile alabilirsiniz.

Otel Servisleri

Konaklama konusunda da çok sayıda alternatiflere sahip şehirde havalimanı servis hizmeti veren otel sayısı sınırlı. Bu nedenle otelinizle mutlaka önceden görüşmelisiniz.

Taksi

1 ve 2 numaralı terminal çıkışında bulunan taksi duraklarından bir taksiye binerek şehir merkezine rahatça ulaşabilirsiniz. Taksinin ulaşıma uygun olduğunu ön camının alt köşesinde bulunan ışığın kırmızı yanışından anlayabilirsiniz. Hem küçük hem de büyük taksiler bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine taksi ücreti araç boyutu ve gece-gündüz tarifesine göre değişmekle birlikte ortalama 13.000 ile 17.000 Japon Yeni arasında tutuyor.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. Buradan farklı araç türlerinden bütçenize uygun birini seçebilirsiniz. Ancak mutlaka uluslararası sürücü ehliyetiniz olmalı. Önemli bir diğer nokta ise Japonya’da otoyol ücretlerinin son derece yüksek olduğu. Araç kiralamayı düşünüyorsanız bu iki konuyu göz önünde bulundurmalı; gerekiyorsa bir araç kiralama şirketi ile önceden iletişime geçmelisiniz.

24/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Kansai Intl Havalimanı

Osaka Körfezi kıyılarında bulunan Kansai Uluslararası Havalimanı, Osaka şehir merkezinin yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki konumuyla Japonya’nın en işlek ve büyük havalimanlarından biri. Havalimanından şehrin merkezine ulaşmak isteyen yolculara Kansai Uluslararası Havalimanı’nda otobüs, araç kiralama ve taksi gibi araç alternatifleri sunuluyor. Tüm bu araçların dışında ayrıca yüksek hızlı feribotlar da birçok bölgeye pratik ve hızlı bir şekilde ulaşmak isteyen yolcuların hizmetinde. 

Otobüs

Kansai Uluslararası Havalimanı’nda sabahın ilk ışıklarıyla birlikte hizmet vermeye başlayan otobüslerden gecenin geç saatlerine kadar yararlanabilirsiniz. Otobüsler kısmen uzak sayılabilecek kent merkezine ulaşım konusunda Kansai yolcularına sunulan en uygun fiyatlı alternatifler arasında aynı zamanda. Terminal 1 ve Terminal 2’nin dışında yer alan otobüs duraklarından bu araçlara binebilir ve Kansai şehir merkezine veya yakınlarda yer alan diğer yerlere hiç zorlanmadan yolculuk yapabilirsiniz. Otobüse binmeden önce biletinizi terminalde bulunan otomatik makinelerden kolayca alabilirsiniz. Eğer uçağınız terminal 2’ye indiyse ve Terminal 1’den hareket eden bir otobüse binmeniz gerekiyorsa, shuttle servisleri kullanarak havalimanı terminalleri arasında yolculuk yapabilirsiniz. Otobüslerle Osaka şehir merkezine kadar gelebileceğiniz gibi dilerseniz Nara, Kyoto, Wakayama, Okayama ve Shikoku gibi yerlere de seyahat etme şansınız var. Otobüslere bindiğinizde tüm bu yerlere ek olarak ayrıca feribot terminaline gelebilir ve feribotlarla farklı bölgelere yolculuk yapabilirsiniz. 

Tren

Şehrin çevresinde bulunan yaygın demiryolu ağı sayesinde Kansai Uluslararası Havalimanı’ndan merkezlere doğru trenle de yolculuk yapabilirsiniz. Tren yolculuğunun otobüs ve araç kiralamaya kıyasla en büyük avantajlarından biri hiç şüphesiz trafiğe takılmadan seyahat etme fırsatı sunması. Trenlerle merkeze yolculuk Nankai, Hankyu, Keihan ve Hanahin gibi hatlarla son derece rahat. Trenlere bindiğinizde Kyoto şehir merkezine yaklaşık 75 dakikada, Osaka’ya 50 dakikada, Tennoji’ye 45 dakikada ve Sakai’ye 30 dakika ulaşabilirsiniz. Trene binmek için ihtiyacınız olacak biletleri ise yine istasyonlardan kolayca satın alabilirsiniz. Havalimanında tren istasyonu Terminal 1’de yer alıyor. Yine eğer Terminal 2’deyseniz shuttle servislerini kullanarak Terminal 1’e gelebilir ve buradan trenlere binerek merkezlere olan yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz. 

Feribot

Kansai Uluslararası Havalimanı’nın karşı kıyısında yer alan Kobe Havalimanı’na düzenlenen feribot seferleri bu iki havalimanı arasında yolculuk yapmak isteyenlerin işini son derece kolaylaştırıyor. Kansai Havalimanı’nda Terminal 1’den doğrudan feribot iskelesine aktarma yapabilirsiniz. Eğer Terminal 2’deyseniz feribota binmek için shuttle araçlarını kullanarak Terminal 1’e kadar gelmeniz yeterli olacaktır. Feribot için biletleri ise terminalden ayrılmadan birinci katta bulunan satış ofisinden satın alabilirsiniz. 

Taksi

Kansai Uluslarası Havalimanı’ndan Osaka’nın şehir merkezine veya havalimanı çevresinde yer alan farklı merkezlere taksiyle yolculuk yapma şansınız da var. Taksiler özellikle küçük yaşta çocuklarıyla veya ağır sayılabilecek bavul ve eşyalarıyla yolculuk yapanlar için oldukça rahat araçlar. Ancak bu konforlu araçların maliyeti özellikle otobüslerle kıyaslandığında son derece yüksek gelebilir. Havalimanından taksiyle Osaka’ya yaklaşık bir saat süren yolculuk için yaklaşık 18.000 yen civarında ödeme yapmalısınız. Nara’ya 1,5 saate yakın süren yolculuk için 25.000 yen, Kyoto’ya 2 saatlik seyahatin sonunda 32.000 yen, Hikone’ye ise 180 dakika kadar süren taksi yolculuğu için 52.000 yen kadar ödemeniz bekleniyor. Eğer taksileri kullanmak isterseniz, araçlara binmeden önce mutlaka gitmek istediğiniz yeri taksi şoförlerine bildirin ve ortalama fiyatlarla ilgili bilgi alarak bu araçlara binin. Eğer yanınızda taksi için yeterli miktarda nakit yoksa havalimanında bulunan ATM cihazlarından nakit para çekebilirsiniz.

Shuttle Servisler

Kyoto ve Kobe başta olmak üzere pek çok noktaya havalimanı shuttle servisleriyle seyahat etmeyi de tercih edebilirsiniz. Shuttle servisler tek bir yolcudan birkaç yolcuya kadar farklı sayıda kişi ve gruplara hizmet veriyor. Eğer şehre gelirken fazla sayıda ve ağır eşyayı da yanınızda getiriyorsanız, shuttle servislerle eşyalarınızı hiç zorluk yaşamadan havalimanından gitmek istediğiniz yere kadar ulaştırabilirsiniz. Shuttle servisler bu özellikleri sayesinde hem rahat hem de daha uygun fiyatlı bir seyahat isteyen yolcuların tercihi. 

Araç Kiralama

Havalimanı’nda yer alan Aeroplaza’da bulunan araç kiralama ofislerine gelerek farklı özelliklere sahip çok sayıda seçenek arasından tercih ettiğiniz bir aracı kiralayabilirsiniz. Araç kiralamak isteyen yolcular Kansai Uluslararası Havalimanı’nda bulunan Nippon Rent A Car’dan araç kiralamak isterlerse, terminale gelmeden önce +81(0)72-456-8787 numaralı telefonu arayabilir ve bilgi alabilirler. Havalimanında hizmet veren diğer araç kiralama seçeneklerinden olan Nissan Rent-A-Car için +81(0)72-456-8623 numaralı telefonla görüşerek araç alternatifleri ve kiralama koşulları hakkında bilgi alabilir, bir diğer seçenek olan Toyota Rent-A-Car için ise +81(0)72-456-8790 numaralı telefondan detayları öğrenebilirsiniz. Havalimanında tüm bu araç kiralama firmalarına alternatif olarak Orix Rent-A-Car Japan ve Times Car Rental gibi seçenekler de yolcuları bekliyor.

06/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Osaka uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Osaka varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Osaka uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Osaka uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Osaka uçuşları Itami Havalimanı, Kansai Intl Havalimanı, Kobe Havalimanı'na düzenleniyor.

Osaka yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Osaka 10 saat 40 dakika, Ankara-Osaka 10 saat 40 dakika, Antalya-Osaka 11 saat, Bodrum-Osaka 11 saat 20 dakika, Gaziantep-Osaka 10 saat 30 dakika, İstanbul-Osaka 10 saat 50 dakika, İzmir-Osaka 11 saat 10 dakika, Trabzon-Osaka 10 saat sürüyor.

Osaka uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Osaka uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Osaka Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
14ºC
20ºC
Per
Cum
10ºC
19ºC
Cum
Cmt
8ºC
16ºC
Cmt
Paz
8ºC
20ºC
Paz
Pzt
8ºC
23ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
10s 40dk
10s 40dk
11s 20dk
10s 30dk
10s 50dk
11s 10dk
Haritada Görüntüle
Osaka Alternatif Ulaşım
Para birimi