Tokyo - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
8.795 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
11 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 32°C / 21°C

En Ucuz Tokyo Adana Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları
21 Eki 2022
16909TL'den
Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları
23 Eki 2022
16909TL'den
Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları
26 Eki 2022
16909TL'den

Tokyo Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Haneda Havalimanı

Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan Haneda Havalimanı’na otobüs, tren, servis, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün.

Yaklaşık yarım saatlik uzaklıkta bulunan havalimanına gidebilmeniz için çeşitli ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Haneda Havalimanı’na şehir merkezinden gitmek için taksilere binebilirsiniz. Şehrin ve çevre bölgelerin hepsinden rahatlıkla çağırabileceğiniz taksiler, sizin için güvenilir ve rahat bir yolculuk sağlayacak. Şehir merkezinden bineceğiniz taksiler ile yaklaşık yarım saat içerisinde Haneda Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Haneda Havalimanı’na şehrin merkezinden otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz.

Otobüslere binebileceğiniz merkezler arasında; Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto bölgesi yer alıyor.

Tren

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seneği de trenler. Keikyu tren hattı ve Monorail tren hattı olmak üzere kullanabileceğiniz iki tane farklı tren hattı bulunuyor.

Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri değişkenlik gösteren tren saatlerini öğrenebilmek için Haneda Havalimanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezinden Haneda Havalimanı’na gidebileceğiniz bir diğer ulaşım tercihi ise araç kiralama. Şehir merkezindeki araç kiralama merkez ofislerinden kiralayacağınız araçlar ile havalimanına çok kısa sürede ve konforlu şekilde gitme imkanına sahipsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Japonya’nın en işlek ve dünyanın dördüncü işlek havalimanı olan Haneda Havalimanı’nda, iç hatlar ve dış hatlar terminali olarak farklı terminaller hizmet veriyor.

Terminal 1’de, restoranlar, alışveriş mağazaları ve konferans salonları yer alırken Terminal 2’de, açık hava restoranları ve Haneda Excel Hotel bulunuyor.

Bunların yanı sıra, eczane, sağlık klinikleri, polis, bebek bakım odası, çok amaçlı tuvaletler, çocuk oyun alanı, banka şubeleri, ATM’ler, döviz bozdurma, internet, telefon, masaj, kişisel gelişim ve kayıp eşya bölümleri de Haneda Havalimanı’nı öne çıkaran özelliklerden olarak sayılabilir.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Narita Intl. Havalimanı

Tokyo metropolüne hizmet veren iki havalimanından biri olan Narita Havalimanı’na şehir merkezinden otobüs, tren, servis, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün.

Kent merkezine yaklaşık yarım saatlik uzaklıkta bulunan havalimanına gidebilmeniz için çeşitli ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Taksiler, şehir merkezinden Narita Havalimanı’na giderken seçilebilecek güvenilir bir ulaşım aracı. Kentin çoğu noktasından binebileceğiniz taksiler, sizi kısa sürede uçağınıza yetiştirebilir. Diğer ulaşım seçeneklerine göre daha maliyetli olan taksilerin avantajı, güvenilir, hızlı ve konforlu olmaları.

Otobüs

Narita Havalimanı’na şehrin merkezinden otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz. Otobüslere binebileceğiniz merkezler arasında; Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto bölgesi yer alıyor.

Tren

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seneği de trenler. Narita Sky Access tren hattı, Keisei tren hattı ve JR tren hattı olmak üzere kullanabileceğiniz üç tane farklı tren hattı bulunuyor. Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri değişkenlik gösteren tren saatlerini öğrenebilmek için Narita Havalimanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezinden Narita Havalimanı’na gidebileceğiniz bir diğer ulaşım tercihi ise araç kiralama. Şehir merkezindeki araç kiralama merkez ofislerinden kiralayacağınız araçlar ile havalimanına çok kısa sürede ve konforlu şekilde gitme imkanına sahipsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Başkent Tokyo’nun en işlek iki havalimanından biri olan Narita Havalimanı’nda, iç hatlar ve dış hatlar terminali olarak farklı binalar hizmet veriyor. Terminal binalarında, restoranlar, alışveriş mağazaları ve konferans salonlarının yanı sıra çok sayıda alışveriş mağazası bulunuyor.

Bunların dışında, eczane, sağlık klinikleri, polis, bebek bakım odası, çok amaçlı tuvaletler, çocuk oyun alanı, banka şubeleri, ATM’ler, döviz bozdurma, internet, telefon, masaj ve kişisel gelişim ve kayıp eşya bölgeleri de Narita Havalimanı’nı öne çıkaran özelliklerden.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tokyo-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tokyo-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tokyo-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tokyo-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Tokyo-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Haneda Havalimanı, Narita Intl. Havalimanı, Yokota Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Tokyo-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Tokyo-Adana arası uçuş mesafesi toplam 8794 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 11 saat sürüyor.

Tokyo-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Tokyo-Adana uçuşları için en uygun gün: Salı.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
21ºC
32ºC
Per
Cum
21ºC
34ºC
Cum
Cmt
22ºC
36ºC
Cmt
Paz
21ºC
34ºC
Paz
Pzt
18ºC
32ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Tokyo - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi