Mostar Uçak Bileti Ara

Mostar Hakkında

Bosna Hersek'in en çok ilgi çeken şehirlerinden olan Mostar Bosna Hersek federasyonuna bağlı Neretva Kantonu'nun idari merkezi olan şehirdir. Neretva Nehri kıyısında yer alan Mostar'da bulunan ve şehre ismini veren Mostar Köprüsü Hırvatlar tarafından iç savaş sırasında yıkılmıştır bu sebeple Avrupa Birliği yenileme çalışmaları için 15 milyon dolar harcanmıştır. İç savaşlar sırasında şehrin etnik yapısı tamamen değişmiştir. Sırpların çoğu şehirden ayrılmıştır. ER-BU adlı bir Türk şirketi tarafından aslına en benzer şekilde restore edilmiştir. 2005 tarihinde eski Mostar şehri UNESCO tarafından dünya miras listesine alınmıştır. Mostar’ın İklimi; ılıman mevsim özellikleriyle Akdeniz iklimi etkisinde olan Mostar yılın her mevsiminde ziyaretçilerine farklı şeyler sunmaktadır. Hava durumu yağışlı ve ılık olan bu şehrin, hava durumuna bakarak önceden fikir sahibi olmanızda fayda vardır.

Mostar’ı gezmek isterseniz dağlık ve tepelik alanlarla çevrili olan bu şehri; sıcak yaz günlerinde temiz havanın zevkini çıkartarak istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Kış döneminde kalın giymeniz de de fayda vardır, yaz mevsiminde ise sıkça yağmur alan bir şehir olduğu için de yanınızda yağmurluk bulundurmanız da iyi bir fikir olabilir. Alışveriş olarak da kredi kartlarınızla ya da cash para ile alışveriş yapabilirsiniz. Farklı para birimleri ile de alışveriş imkânınız vardır. Mostar şehrindeki bankalar sabah 8 ve akşam 7 arası hizmet vermektedir. Bu saatlerde rahatça para alışverişi de yapabilirsiniz.

Havalimanından Mostar Şehir Merkezine Ulaşım

Bosna Hersek’in önemli bir şehri olan Mostar’da, şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta Mostar Havalimanı bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz birkaç alternatifiniz bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına gidiş için de aynı ulaşım imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Mostar Havalimanı, her yıl ulaşımını sağladığı çok sayıdaki yolcu için temel ihtiyaçları giderme amacı başta olmak üzere, uçuş öncesi ve sonrasında vakit geçirmenizi sağlayacak, yeme içme ve alışveriş mekanları gibi bölümleri de barındırıyor. Mostar merkezine 8 kilometre gibi kısa bir mesafede bulunan Mostar Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için farklı seçenekleriniz var. Taksi başta olmak üzere şehir otobüsleri ve araç kiralama bu seçenekler arasında yer alıyor.

Taksi

Taksiler, şehir merkezine gitmek için seçilebilecek en hızlı ve konforlu ulaşım seçeneklerinden. Mostar Havalimanı’nın resmi taksi operatörü olan Moj Taxi araçları ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Terminal binası önünde bulunan taksi operatör masasından veya telefon ile arayarak ayarlayabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine gitmeniz mümkün.

Otobüs

Mostar Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşım için bir diğer seçenek ise şehir otobüsü. Taksilere göre daha ekonomik bir seçenek olan otobüsler ile şehir merkezine yaklaşık 25 dakikada gidebilirsiniz. Haftanın her günü hizmetinizde olan şehir otobüslerine havalimanındaki terminal binası önünden ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneği ise araç kiralama. Mostar Havalimanı’nın yolcu terminal binasındaki araç kiralama ofisleri sayesinde istediğiniz aracı kiralayarak şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz. Araçları şoförlü veya şoförsüz olarak kiralama imkanınız bulunuyor. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında ise; Artic ve Partner yer alıyor.

27 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Mostar uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Mostar varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Mostar uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Mostar uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Mostar uçuşları Mostar Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Mostar yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Mostar 2 saat, Ankara-Mostar 1 saat 30 dakika, Antalya-Mostar 1 saat 30 dakika, Bodrum-Mostar 1 saat 20 dakika, Gaziantep-Mostar 2 saat 10 dakika, İstanbul-Mostar 1 saat 50 dakika, İzmir-Mostar 1 saat 50 dakika, Trabzon-Mostar 2 saat 10 dakika sürüyor.

Mostar Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
15ºC
29ºC
Paz
Pzt
15ºC
28ºC
Pzt
Sal
15ºC
28ºC
Sal
Çar
12ºC
26ºC
Çar
Per
10ºC
24ºC
Per
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 30dk
1s 20dk
2s 10dk
1s 50dk
1s 50dk
2s 10dk
Haritada Görüntüle
Mostar Alternatif Ulaşım
Para birimi