Sarajevo Intl. Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2022 Google
Sarajevo Intl. Havalimanı Hakkında

2005 yılında Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından 1 milyon yolcu altındaki kategoride ''En İyi Havalimanı'' ödülüne layık görülen Saraybosna Havalimanı, Bosna-Hersek’in başkenti olan Saraybosna’da yer alıyor. 1969 yılında faaliyete başlayan havalimanı, Bosna-Hersek’in en büyük ve transferini gerçekleştirdiği yolcu sayısı bakımından en işlek havalimanı özelliği taşıyor. Saraybosna kent merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede konumlanmış havalimanı, sivil kategoride hizmet veriyor. Butmir Havalimanı olarak da tanınan Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan şehirlerarası ve uluslararası uçuşlar gerçekleştiriliyor. 

Sarajevo Intl. Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bosna-Hersek’in Saraybosna şehri yakınlarında bulunan Saraybosna Uluslararası Havalimanı, ülkenin en büyük havalimanlarından. Saraybosna’nın güneybatısında konumlanmış olan havalimanı, yurtiçi ve yurtdışı uçuşların yanı sıra şehre düzenlenen kısa geziler için de kullanılan bir havalimanı özelliğinde. 1966 yılından beri hizmetini sürdüren Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için karayolu üzerinden ulaşım seçenekleri mevcut.

Karayolu üzerinden ulaşımın sağlandığı şehirde, merkez ile havalimanı arasında gidiş geliş için seçebileceğiniz farklı alternatifler mevcut. Saraybosna şehir merkezinden 9 kilometre uzaklıkta bulunan Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım araçları içerisinde, taksi ve araç kiralama seçenekleri bulunuyor.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için seçebileceğiniz konforlu ve hızlı bir seçenek olarak taksiler karşınızda. Saraybosna Uluslararası Havalimanı’nın Terminal B binasının yanında bulabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede gidebilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre daha maliyetli olan taksiler, mesafenin kısa olması sayesinde cebinizi çok yormayacak.

Araç Kiralama

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneği ise araç kiralama. Saraybosna Uluslararası Havalimanı’nda araç kiralayabileceğiniz çok sayıda firma bulunuyor. Bu firmalardan şoförlü veya şoförsüz araç kiralayarak çok uzak olmayan şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz birçok araç kiralama firması bulunuyor. Bunlar arasında; Avis, Europcar, Dollar, Thrifty, Budget, Hyundai, Minell, City Car, Enterprise, Euro, Kapitals ve Guma yer alıyor.

02 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Sarajevo Intl. Havalimanı'na Ulaşım

Saraybosna şehir merkezinden Saraybosna Uluslararası Havalimanı’na gitmenizi sağlayacak ulaşım araçları arasında taksi ve araç kiralama seçenekleri bulunuyor. Ayrıca havalimanındaki geniş park alanları, özel aracı ile ulaşımı tercih edenler için kolaylık sağlıyor.

Taksi

Şehrin birçok noktasından binebileceğiniz taksiler, Saraybosna Uluslararası Havalimanı’na ulaşmanız için en kolay ve hızlı seçenek. Yaklaşık 10 dakika süren yolculuğun kısa sürmesi taksilerin daha ekonomik olmasını da sağlıyor. Hem ekonomik hem hızlı bir seçenek durumunda olan taksiler ile havalimanına rahatlıkla gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama, tercih edebileceğiniz diğer bir ulaşım seçeneği. Araç kiralama firmalarının şehir merkezindeki ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile havalimanına çok kısa sürede rahatça gidebilirsiniz. Araçları şoförlü olarak kiralayabileceğiniz gibi kendiniz de kullanmak üzere kiralamanız mümkün.

Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Europcar, Dollar, Thrifty, Budget, Hyundai, Minell, City Car, Enterprise, Euro, Kapitals ve Guma bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Bosna-Hersek’in en büyük ve en işlek havalimanı olan Saraybosna Uluslararası Havalimanı, Saraybosna’ya 9 kilometre mesafede bulunuyor. Hem yurtiçi hem yurtdışı uçuşlar sağlanan havalimanında şehre düzenlenen kısa geziler için de hizmet veriliyor.

Havalimanında VIP dinlenme ve konferans salonları, posta servisi, park alanları, eğitim merkezi ve döviz gibi bölümler bulunmakla birlikte yeme içme ve alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mağazalar da yer alıyor.

Duty Free Shop ile çeşitli hediyelik eşyalar, kozmetik ürünler satın alabilirsiniz. Havalimanındaki Fast Food, Snack Bar, Refreshment Bar ve Restaurant ise sizler için havalimanında hizmet veren yeme içme mekanları arasında yer alıyor.

02 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Saraybosna Seyahat Rehberi
Saraybosna Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
12ºC
13ºC
13ºC
13ºC
8ºC
23ºC
24ºC
26ºC
24ºC
22ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat
Ankara
1 saat 30 dk
Antalya
1 saat 30 dk
Bodrum
1 saat 20 dk
Gaziantep
2 saat 10 dk
İstanbul
1 saat 50 dk
İzmir
1 saat 50 dk
Trabzon
2 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sarajevo Intl. Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Sarajevo Intl. Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Sarajevo Intl. Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Sarajevo Intl. Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Sarajevo Intl. Havalimanı’na alternatif olarak Mostar Intl. Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Sarajevo Intl. Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Sarajevo Intl. Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Sarajevo Intl. Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet İstanbul, Antalya şehirlerinden Sarajevo Intl. Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi