Eindhoven Uçak Bileti Ara

Eindhoven Hakkında

Hollanda’nın güneyinde kalan Eindhoven, Belçika ve Almanya’ya çok yakın. Kentte, 340 bin kişi yaşıyor. Hollanda’nın büyük kentlerinden biri olan Eindhoven’da sıcaklık yazları 25, kışları ise 3 santigrat derece seviyelerinde seyrediyor. Kentte farklı milletlerden insanlar da yaşıyor. Bunlar arasında çoğunluğu Türkler oluşturuyor. Yaklaşık 10 bin Türk burada yaşıyor. Birçok farklılığı içinde bulunduran kentte farklı inanışlar sorumsuz yaşıyor. Şehirde, eski kiliselerin yanı sıra yeni yapılan camiler de görmek mümkün. Şehri merkezi ise renkli ve ışıklı görünüşüyle bölgenin modern yüzünü yansıtıyor.

Kent, ‘Üniversite kenti’ olarak anılıyor. Öğrencilerin çok olduğu şehirde yaşam çok dinamiktir. Şehir merkezine çıkan caddelerde kafeler ve barlar devamlı hareketli. Kentte Ampul Müzesi, DAF Müzesi, Van Abbe Müzesi ve Eindhoven Müzesi bulunuyor. Görülmesi gereken diğer yerler şunlardır: Market Square, Stratumseind, Dommelstraat ve Wilhelmina Meydanı. Kent özellikle müzik festivalleri ile öne çıkıyor. Festival süresince Avrupa’nın birçok ülkesinden gençler bu kente geliyor. ABlive Pop Festivali, Karnaval, Muziek op de Dommel Klasik Müzik Festivali, EDITFestivali, Folkwoods Festivali ve ReggaeSundance Festivali. Eindhoven’in birçok bölgesinde şehir parklarına rastlamak da mümkün.

Hollanda’nın en yeşil kentlerinden biri olarak dikkati çekiyor. Stadswandelpark, Genneper Parken, Philips Van Lenneppark bu parklardan sadece birkaçı. Bu kentte futbol da çok seviliyor. Kentin takımı PSV Eindhoven maçlarını izlemek yerel insanlar için bir aktivite adeta. Kentin havalimanı şehir merkezine sadece sekiz kilometre uzaklıkta yer alıyor. Eindhoven Uluslararası Havalimanı, Hollanda’nın en büyük ikinci havalimanıdır. Birçok Avrupa başkentinden burada doğrudan uçuşlar bulunuyor. Ayrıca Türkiye’nin Antalya, Bodrum ve Dalaman gibi tatil kentlerinden de özellikle yaz aylarında doğrudan uçuşlar bulunuyor.

Havalimanından Eindhoven Şehir Merkezine Ulaşım

Hollanda’nın Eindhoven şehrinde, ülkenin ikinci büyük havalimanı olan ve kent merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Eindhoven Havalimanı yer alıyor. Hem sivil hem askeri bir havalimanı olan Eindhoven Havalimanı’nda, iç hat ve dış hat seferleri düzenleniyor. Bununla birlikte kendi açık otoparkına sahip olan Eindhoven Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için farklı seçenekler de sizlere sunuluyor.

Taksi

Eindhoven Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında haftanın her günü 24 saat hizmet veren taksi firmaları arasında; Cibatax, Connexxion ve Jansen bulunuyor. Sizi yaklaşık 15 dakikada şehir merkezine ulaştıracak taksilere terminal binası önünden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Eindhoven Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Ayrıca kent merkezi dışında gitmek isteyeceğiniz bölgelere Air Express otobüsleri ile gitme şansına sahipsiniz. Bu otobüsler ile Amsterdam ve Belçika gibi yerlere de rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Tren

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seneği de trenler. Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri değişkenlik gösteren tren saatlerini öğrenebilmek için Eindhoven Havalimanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Eindhoven Havalimanı’ndaki Hertz, Avis, Europcar ve Sixt firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

01/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Eindhoven Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
9ºC
23ºC
Pzt
Sal
11ºC
24ºC
Sal
Çar
10ºC
25ºC
Çar
Per
8ºC
21ºC
Per
Cum
10ºC
22ºC
Cum
Uçuş Süreleri
3s 30dk
3s 10dk
2s 50dk
3s 40dk
2s 30dk
2s 40dk
3s 30dk
Haritada Görüntüle
Eindhoven Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x