Katanya Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Katanya Hakkında

Katanya, İtalya’nın meşhur Sicilya adasının doğusunda bulunuyor. Sicilya’nın en büyük, İtalya’nın da onuncu en büyük kenti, İyon Denizi ile çevrili. Deniz kenarında olmasına karşın sismik hareketliğinin devamlılığı ve aktif Etna Volkanik Dağı’na komşu olması kenti bu bakımdan da öne çıkarıyor. Katanya, İtalya ve Avrupa tarihinde önemli bir öneme sahip. İtalya’dan Avrupa’da yayılan Rönesans’ın etkileri, bu kentte kültürü, tarihi, yapıları ve sanatı ile hala yaşıyor.

Kentte sadece Roma İmparatorluğu’nun etkisi değil, Yunan medeniyetinin etkileri de hissediliyor. Katanya bir dönem Yunan kolonisiydi. İtalya’nın güney ucundaki bu kentte sıcaklık yazın 35, kışın ise 17 santigrat seviyelerinde seyrediyor. Tatil kenti olarak görülen Katanya’da 300 bin kişi yaşıyor. Şehrin merkezi için Fontana dell'Elefante yani Fil Çeşmesi denebilir. Roma ve Yunan etkisi ile Yunan-Roma Tiyatrosu, Odeon, Amfi Tiyatro, Roma Forumu, Roma kemerleri bulunuyor. Rönesans etkisiyle de Katedral adlı katedral ve barok tarzdaki kiliseler görülmeye değer. En önemlileri; San Francesco Borgia, San Benedetto da Norcia, Santa Maria dell’Aiuto, Sant’Agata alla Fornace, San Francesco d’Assisi all’Immacolata. Katanya’nın mutfağı da çok zengindir. Özellikle İtalya’nın meşhur makarnası ile Akdeniz sebzelerinden ortaya çıkan Pasta alla Norma mutlaka tadılmalıdır. Yeni tatlara açık olanlar için ise at etinden yapılan mezeler iyi bir alternatif olabilir. Pazar alışverişi yapmak bu kentte çok yaygın. Yerliler mutfak ihtiyaçlarını Piazza del Duomo’daki balık pazarı ve Via Etnea’daki yiyecek-içecek pazarından karşılıyor. Katanya Fontana Rossa Havalimanı’nda Avrupa’nın birçok kentinden ve İstanbul’dan uçak seferleri yapılıyor. Havalimanından şehir merkezine ise otobüsler ile 20 dakikada ulaşılabiliyor.

Havalimanından Katanya Şehir Merkezine Ulaşım

İtalya’nın Sicilya bölgesinde bulunan Katanya’daki Fontanarossa Havalimanı, şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta yer alıyor. İtalyan adası olan Sicilya’daki ikinci büyük şehir olan Katanya’daki bu havalimanı, bölgenin en işlek havalimanı olmasının yanı sıra İtalya’nın da en işlek altıncı havalimanı olma özelliğini taşıyor.

Şehre yakın mesafede bulunan Fontanarossa Havalimanı’ndan gidiş geliş için çok sayıda ulaşım alternatifine sahip olan Katanya’daki ulaşım ağı, konforlu, rahat ve hızlı şekilde yolculuk etmenize olanak sağlıyor.

Bunun yanı sıra yolculuk öncesi veya sonrası çok sayıda hizmetten yararlanabileceğiniz gibi havalimanında sizi bekleyen çeşitli faaliyetler ile zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Fontanarossa Havalimanı’nın anlaşmalı olduğu firma taksileri ile güvenli ve konforlu şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Uçağınız havalimanına indiği andan itibaren terminal binasındaki firma ofisinden istekte bulunabileceğiniz gibi terminal binası önünde bekleyen taksilere direkt olarak da binmeyi tercih edebilirsiniz.

Otobüs

Fontanarossa Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz bir diğer araç otobüsler. Farklı ve çok sayıda otobüs hattı üzerinden gidilen şehir merkezlerine otobüsler ile hesaplı ve kolayca gidebilirsiniz. Bunlardan AMT Alibus otobüsleri ile şehir merkezine, saat 5’ten gece yarısına kadar her 20 dakikada bir binebilirsiniz. Bu otobüsle izleyeceğiniz güzergah; Catania Tren İstasyonu, Martiri Liberta, Sicilia, Stesicoro, Etnea, Duomo, Borsellino Square, Muolino S Lucia, Colombo, Tempio, Faro Biscari ve Asse dei servizi olacak. Bunun haricinde şehir merkezinin dışındaki diğer bölgelere otobüsle yolculuk etmek için tercih edebileceğiniz çok sayıda otobüs bulunuyor. Fontanarossa Havalimanı’ndaki geliş binası önünde sizleri bekleyen bu otobüslere gitmek istediğiniz yere göre binebilirsiniz.

Araç Kiralama

Fontanarossa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercihlerinizden bir diğeri de araç kiralama olabilir. Kişisel araç kullanarak rahat ve konforlu şekilde yolculuk etmek isteyenler için düşünülmüş olan bu hizmeti, havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden edinebilirsiniz. En iyi ücretlerle, kalite garantili araçlarla kolayca ve hızlı şekilde şehir merkezine gitme imkanına sahipsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; AP Transfers, Forzese, Hertz, Holiday, Hollywood, Italy ve Locauto bulunuyor.

26/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Katanya uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Katanya varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Katanya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Katanya uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Katanya uçuşları Fontanarossa Havalimanı ve Sigonella Nas Havalimanı'na düzenleniyor.

Katanya yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Katanya 2 saat 10 dakika, Ankara-Katanya 1 saat 50 dakika, Antalya-Katanya 1 saat 40 dakika, Bodrum-Katanya 1 saat 20 dakika, Gaziantep-Katanya 2 saat 20 dakika, İstanbul-Katanya 1 saat 30 dakika, İzmir-Katanya 1 saat 20 dakika, Trabzon-Katanya 2 saat 40 dakika sürüyor.

Katanya uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Katanya uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Katanya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
17ºC
23ºC
Paz
Pzt
17ºC
28ºC
Pzt
Sal
15ºC
26ºC
Sal
Çar
15ºC
24ºC
Çar
Per
14ºC
23ºC
Per
Uçuş Süreleri
2s 10dk
1s 50dk
1s 40dk
1s 20dk
2s 20dk
1s 30dk
1s 20dk
2s 40dk
Haritada Görüntüle
Katanya Alternatif Ulaşım
Para birimi