Reggio Di Calabria Uçak Bileti Ara

Reggio Di Calabria Hakkında

Coğrafi şeklinden ötürü “Çizme” olarak anılan İtalya göz önüne getirildiğinde Reggio di Calabria çizmenin uç kısmında yer alıyor. Calabria bölgesinin en büyük ve en önemli şehri olmanın yanında İtalya’daki en eski ikinci şehir olarak da kabul ediliyor. Bölgesinde şehre “Reggio” ya da “Reggio Calabria” da deniyor. Tarihi çok eskilere dayanan şehirde yüzlerce tarihi eser ve bu eserler çevresinde gelişmiş olaylar ile turizm önemli bir yer tutuyor.

Şehrin en önemli tarihi eserlerinin başında milattan sonra 540’ta inşa edilen kale yer alıyor. Ayrıca yine 500’lerde inşa edilen şehir surları ve Reggio Katedrali de şehrin önemli turistik noktalarından. Güney İtalya’da önemli bir ticaret şehri olan ve Sicilya adasının tam karşısında yer alan Reggio di Calabria’da parfüm üreticilerinin sıklıkla kullandığı bir narenciye türü olan bergamot önemli bir gelir kaynağı oluşturuyor.

Tarım ürünleri ithal eden şehrin önemli bir limanı bunun yanında bir de havalimanı bulunuyor. Şehrin 7 kilometre güneyinde yer alan Reggio di Calabria Havalimanı’na Roma, Torino ve Milano’dan direkt uçuşlar gerçekleştiriliyor. Havalimanına tren ve otobüslerin yanı sıra Messina’dan gemilerle de ulaşım sağlanıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Reggio Di Calabria uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Reggio Di Calabria varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Reggio Di Calabria uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Reggio Di Calabria uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Reggio Di Calabria uçuşları Reggio Di Calabria Havalimanı'na düzenleniyor.

Reggio Di Calabria uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Reggio Di Calabria uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Reggio Di Calabria Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
18ºC
25ºC
Pzt
Sal
16ºC
23ºC
Sal
Çar
16ºC
24ºC
Çar
Per
15ºC
21ºC
Per
Cum
15ºC
21ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Reggio Di Calabria Alternatif Ulaşım
Para birimi