Sorrento Uçak Bileti Ara

Sorrento Hakkında

Etrafınızı saran limon ağaçlarının iç açan kokusu ve denizden gelen ılık rüzgarın şehri olan Sorrento, falez kayalıkları üzerine kurulmuş limon çiçeği kokan enfes bir şehirdir. Sorrento ziyaretçilerine tam bir yaz masalını sunuyor. Napoli Körfezi‘nde harika manzarasıyla beraber gerçek bir Akdeniz rüyası yaşamak için rotanızı bu şehre çevirmelisiniz. Corso İtalya‘da turladığınızda Sorrrento‘nun nabzını tutmak, manzarayı seyretmek; bu çarpıcı mimariyle kültür turunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yemek kültürlerinde balık en başta olsa da, dünya mutfağından birçok yemeğe de yer vermektedirler. Özellikle İtalyan mutfağının baştacı olan makarnaların da tadına bakmalısınız. Lezzetli makarnaların yanı sıra deniz mahsülü ile zenginleştirilmiş risottaları da bu şehrin vazgeçemeyeceğiniz lezzetleri arasındadır. Tatlılarıyla da ünlü olan şehir; Türk mutfağına benzer lezzetleri kendi kültüründe barındırmaktadır. Sorrento’nun mutfağı ayrıca deniz mahsüllerinden zengin, kılıç balığı ile ünlüdür.

Sorrento özellikle yaz mevsiminde çok kalabalık olduğu için birçok yer için önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Mevsim olarak da ılık ve kurak bir mevsimi olan Sorrento’nun, yaz mevsiminde kalabalık olmasının bir sebebi de sahillerin güzelliğidir. Bu şehirde dinlendiğinizi ve güzel vakit geçirdiğinizi hissedeceksiniz.

Havalimanından Sorrento Şehir Merkezine Ulaşım

Sorrento Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
10ºC
13ºC
Per
Cum
10ºC
15ºC
Cum
Cmt
12ºC
18ºC
Cmt
Paz
12ºC
18ºC
Paz
Pzt
12ºC
18ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Sorrento Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x