Fontanarossa Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Fontanarossa Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Sizin için Seçtiğimiz Fontanarossa Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Fontanarossa Havalimanı Hakkında

Vincenzo Bellini Havaalanı olarak da adlandırılan Catania-Fontanarossa Havaalanı, İtalyan Sicilya adasında bulunan Catania şehrine hizmet veren bir havalimanıdır. İsmini Catania’da doğan ünlü opera bestecisi Vincenzo Bellini’den alan havaalanı, Sicilya’nın en yoğun havalimanı olarak biliniyor. 2016 yılında 7 milyonu aşkın yolcunun ziyaret ettiği Catania-Fontanarossa Havaalanı, İtalya’nın en çok tercih edilen 6. havaalanıdır. Birçok Avrupa şehrine uçuşu bulunan havaalanı ayrıca bölgeler arası geçişlerde sıklıkla tercih ediliyor. 1924 yılında inşa edilen havalimanı çeşitli dönemlerde gördüğü yenileme işlemlerinden sonra günümüzdeki mimarisine kavuştu.

Fontanarossa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İtalya’nın Sicilya bölgesinde bulunan Katanya’daki Fontanarossa Havalimanı, şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta yer alıyor. İtalyan adası olan Sicilya’daki ikinci büyük şehir olan Katanya’daki bu havalimanı, bölgenin en işlek havalimanı olmasının yanı sıra İtalya’nın da en işlek altıncı havalimanı olma özelliğini taşıyor.

Şehre yakın mesafede bulunan Fontanarossa Havalimanı’ndan gidiş geliş için çok sayıda ulaşım alternatifine sahip olan Katanya’daki ulaşım ağı, konforlu, rahat ve hızlı şekilde yolculuk etmenize olanak sağlıyor.

Bunun yanı sıra yolculuk öncesi veya sonrası çok sayıda hizmetten yararlanabileceğiniz gibi havalimanında sizi bekleyen çeşitli faaliyetler ile zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Fontanarossa Havalimanı’nın anlaşmalı olduğu firma taksileri ile güvenli ve konforlu şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Uçağınız havalimanına indiği andan itibaren terminal binasındaki firma ofisinden istekte bulunabileceğiniz gibi terminal binası önünde bekleyen taksilere direkt olarak da binmeyi tercih edebilirsiniz.

Otobüs

Fontanarossa Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz bir diğer araç otobüsler. Farklı ve çok sayıda otobüs hattı üzerinden gidilen şehir merkezlerine otobüsler ile hesaplı ve kolayca gidebilirsiniz. Bunlardan AMT Alibus otobüsleri ile şehir merkezine, saat 5’ten gece yarısına kadar her 20 dakikada bir binebilirsiniz. Bu otobüsle izleyeceğiniz güzergah; Catania Tren İstasyonu, Martiri Liberta, Sicilia, Stesicoro, Etnea, Duomo, Borsellino Square, Muolino S Lucia, Colombo, Tempio, Faro Biscari ve Asse dei servizi olacak. Bunun haricinde şehir merkezinin dışındaki diğer bölgelere otobüsle yolculuk etmek için tercih edebileceğiniz çok sayıda otobüs bulunuyor. Fontanarossa Havalimanı’ndaki geliş binası önünde sizleri bekleyen bu otobüslere gitmek istediğiniz yere göre binebilirsiniz.

Araç Kiralama

Fontanarossa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercihlerinizden bir diğeri de araç kiralama olabilir. Kişisel araç kullanarak rahat ve konforlu şekilde yolculuk etmek isteyenler için düşünülmüş olan bu hizmeti, havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden edinebilirsiniz. En iyi ücretlerle, kalite garantili araçlarla kolayca ve hızlı şekilde şehir merkezine gitme imkanına sahipsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; AP Transfers, Forzese, Hertz, Holiday, Hollywood, Italy ve Locauto bulunuyor.

26/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Fontanarossa Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Fontanarossa Havalimanı’na gidiş geliş için kullanabileceğiniz farklı ulaşım araçları mevcut. Taksi veya otobüs ve araç kiralama seçenekleri ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Katanya şehrinin her köşesinden çağırabileceğiniz taksilere binerek Fontanarossa Havalimanı’na hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 4 kilometre mesafede bulunan Fontanarossa Havalimanı’na gitmeniz için taksiler son derece basit bir ulaşım seçeneği olabilir.

Otobüs

Şehirdeki tüm noktalardan binebileceğiniz otobüsler ile Fontanarossa Havalimanı’na kolay ve ekonomik şekilde gidebilirsiniz. Taksilere oranla daha ekonomik olan otobüslere birçok farklı hat üzerinden binebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre bineceğiniz otobüsler sizi rahatlıkla Fontanarossa Havalimanı’na götürecek.

Araç Kiralama

Fontanarossa Havalimanı’na gitmek için seçebileceğiniz rahat seçeneklerden birisi de araç kiralama. Şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile uçağınıza rahatlıkla yetişebilirsiniz. Araçları şoförlü veya şoförsüz olarak kiralama şansınız olduğunu unutmayın. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; AP Transfers, Forzese, Hertz, Holiday, Hollywood, Italy ve Locauto yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

İtalya’nın Sicilya Özerk Bölgesi’ndeki Katanya’nın en işlek havalimanı olan Fontanarossa Havalimanı, 4 kilometre gibi kısa bir mesafede bulunan ve uluslararası alanda hizmet veren önemli bir havalimanı konumunda. Aynı zamanda İtalya’nın en işlek altıncı havalimanı olan Fontanarossa Havalimanı, her yıl çok sayıda yolcuyu taşıyan ve ülkenin hava yolu ulaşımını sağlayan bir öneme sahip.

Fontanarossa Havalimanı terminal binalarında çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz. Gelişmiş, rahat dinlenme salonlarında vakit geçirebilir, banka ofislerinden para işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve gerektiğinde acil sağlık yardımlarına başvurabilirsiniz.

Bunların yanı sıra araç kiralama firmaları, kayıp eşya ofisi, posta servisi gibi hizmetlerin de bulunduğu terminal binalarında, ayrıca alışveriş yapabilir ve yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Fontanarossa Havalimanı’nda bulunan mağazalar arasında; D&D, Aldeasa Italia Srl, Rapisarda, Sicilia Arte, Aeronautica Militare, Camomilla Italia ve Occhialeria Angiolucci yer alıyor.

Havalimanındaki yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanlar arasında ise; Culto, Sicilia’s, Sfizio, I dolci di Nonna Vincenza, Autogrill Restaurant ve Bricca-Puro Gusto bulunuyor.

26/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Katanya Seyahat Rehberi
Katanya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
17ºC
15ºC
17ºC
19ºC
15ºC
25ºC
24ºC
24ºC
29ºC
27ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat 10 dk
Ankara
1 saat 50 dk
Antalya
1 saat 40 dk
Bodrum
1 saat 20 dk
Gaziantep
2 saat 20 dk
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
1 saat 20 dk
Trabzon
2 saat 40 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Fontanarossa Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Fontanarossa Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Fontanarossa Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Fontanarossa Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Fontanarossa Havalimanı’na alternatif olarak Reggio Di Calabria Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi