Salerno Uçak Bileti Ara

Salerno Hakkında

İtalya’nın güneyindeki Campania bölgesinin merkezi kenti olan Salerno şehri, Napoli’nin güneydoğusunda yer alıyor. Güneyinde Salerno Körfezi ve doğusunda ise Irno Nehri bulunuyor. Avrupa’nın ilk tıp okulunun açıldığı şehir, tarihsel önemini buradan alıyor. 11. ve 12. yüzyıllarda Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’dan öğrencilerin eğitimini almak için geldikleri okul, hala eğitimine devam ediyor. Eski dönemden kalma şato yıkıntısı, kale kapısı ve saray kalıntısı bulunan şehirde, başlıca anıt olan San Matteo Katedrali önemli yerler arasında yer alıyor.

Diğer önemli yerler ise; katedral müzesi ile il müzesi olarak sayılabilir. Liman kenti olan Salerno, aynı zamanda demiryolu kavşağı niteliğindedir. Şehirde, gıda maddeleri, yapı malzemeleri, dokuma, makine aksamı, seramik ve işlenmiş demir üretiliyor. Bu üretimlerin yanı sıra yaygın şekilde faaliyet kazanan sektörlerden biri ise turizmdir.

Havalimanından Salerno Şehir Merkezine Ulaşım

Salerno şehir merkezinin 22 kilometre dışında hizmet veren Salerno Costa d'Amalfi Havalimanı bir diğer yaygın ismi ile Salerno-Pontecagnano Havalimanı olarak da biliniyor. Havalimanına indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz araçların sayısı fazla değil. Buna karşın uçağınız indikten sonra terminal önünde yolculara hizmet veren taksilere binebilir veya şoförlü ve şoförsüz araç kiralama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Havalimanından merkeze ulaştıktan sonra farklı bölgelere seyahat etmeyi tercih ederseniz, tren istasyonuna gelerek buradan trenlerle yolunuza devam edebilirsiniz. 

Tren

Trenler doğrudan Salerno Costa d'Amalfi Havalimanı’na bağlanmasa da fazla uzak olmayan havalimanından istasyona gelmek son derece kolay. Terminal önünde yolcularını hazırda bekleyen taksilerden birine binmeniz ve istasyona gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Havalimanına en yakın istasyonlardan biri Pontecagnano istasyonu. Buradan İtalya’nın farklı bölgelerine hareket eden trenlere binme şansınız var. 

Taksi

Havalimanında iki farklı taksi şirketi şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcuların hizmetinde. Bunlardan RadioTaxi Salerno için +39 089757575 numaralı telefonla görüşerek hem şehirde ulaşmak istediğiniz yere kadar taksi ücretleriyle ilgili bilgi alma hem de rezervasyon yaptırma şansınız bulunuyor.  Havalimanından yolcu taşıyan diğer firma olan Pronto Taxi Battipaglia’ya ulaşarak bilgi almak isteyen yolcular da +39 0828303030 numaralı telefonu arayabilirler. 

Otobüs

Havalimanından Salerno şehir merkezine taksiye kıyasla çok daha uygun fiyatlı bir araç olan otobüslerle ulaşmak da şehirde seçenekler arasında. 8 numaralı Salerno-Battipaglia otobüsleriyle merkeze kadar kısa sürede gelebilirsiniz. 

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren Hertz ofisinden ister şoförlü isterseniz de şoförsüz olarak aracınızı kiralayabilir ve hem şehir merkezine hem de merkezin yakınlarında bulunan diğer bölgelere kolayca seyahat edebilirsiniz. Bunun için havalimanından çıktıktan sonra Salerno yönüne doğru devam eden tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır. Eğer daha önce bu bölgede araç kullanmadıysanız, yanınıza havalimanından edinebileceğiniz bir harita almaya veya navigasyon cihazı bulundurmaya çalışın. Bu sayede yol boyunca yönünüzü daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Araç kiralama ofisleri genellikle sabah saat: 09:00 ile akşam 17:30 arasında hizmet veriyor. Cumartesi ve Pazar günleri ise ofislerin açılış ve kapanış saatleri değişebiliyor. Uçağınızın iniş gün ve saatini göz önünde bulundurarak önceden rezervasyon yaptırabilir ve şehre indikten sonra aracınızı teslim alabilirsiniz. 

Özel Araç

Havalimanından merkeze giderken kullanabileceğiniz bir özel aracınız varsa, yola çıktıktan sonra Salerno - Reggio Calabria yönünü izleyerek havalimanından kent merkezine doğru yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Aracınızla Salerno’ya 22 kilometrelik yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz. Eğer Pontecagnano yönüne doğru gitmek isterseniz 6 kilometre, Battipaglia yönüne 10 kilometre, Avellino’ya 10 kilometre ve Napoli’ye ise 63 kilometre kadar yolculuk yapmanız yeterli olacaktır.

Helikopter

Salerno Costa d'Amalfi Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşmak için çok daha farklı ve hızlı bir araç tercih ederseniz helikopter kiralayabilirsiniz. Havalimanında helikopter kiralama hizmeti ELISERVICE tarafından sağlanıyor. Eğer yakınlarında bulunan farklı bir şehre seyahat etmek isterseniz yine helikopterlerden yararlanabilirsiniz ancak bu servis için taksiye ve diğer kara taşıtlarına kıyasla daha fazla ücret ödemenizin gerekebileceğini unutmamalısınız. Helikopter kiralama servisiyle ilgili bilgi almak veya helikopter rezervasyonu yaptırmak isteyen ziyaretçiler +39 335 569 6565 numaralı telefonu arayarak bu hizmetle ilgili detayları öğrenebilirler. 

10/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Salerno Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
8ºC
16ºC
Per
Cum
8ºC
17ºC
Cum
Cmt
12ºC
19ºC
Cmt
Paz
10ºC
19ºC
Paz
Pzt
9ºC
21ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
2s 10dk
1s 50dk
1s 40dk
1s 20dk
2s 30dk
1s 30dk
1s 20dk
2s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x