Exeter Uçak Bileti Ara

Exeter Hakkında

İngiltere’nin güneybatısında yer alan Exeter, tarihsel ve kültürel anlamda ülkenin bu bölgede bulunan en önemli merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Davon kontluğunun merkezi sayılan Exeter şehri, Exe Nehri’nin kıyısında kurulmuş harika bir yer.

Geçmiş yıllarda birçok konuda önemli bir çekim merkezi olan şehir günümüzde bu konumunu biraz yitirse de halen sahip olduğu göz alıcı tarihi yapıları ve hayranlık uyandıran manzaraları ile ziyaretçileri çekiyor. Exeter’de bulunan üniversitenin etkisi ile şehir ülkenin farklı bölgelerinden eğitim için buraya gelen öğrencilerin de gözdesi.

Tarihi çok eskilere dayanan şehrin yerleşime elverişli arazisi ve balık tutulabilecek nehri Exeter’e gelen ilk yerleşimcilerin kent ve çevresini tercih etmesinin en önemli nedenleri olarak görülüyor. Günümüzde ise özellikle Exeter Katedrali, heybetli yapısı ve muhteşem görüntüsü ile yerli ve yabancı turistlerin en fazla ilgisini çeken eserlerin başında geliyor.

Şehirde Exeter Köprüsü üzerinde dolaşırken ziyaretçileri çok eski zamanlara götüren tarihi atmosferi doyasıya yaşayabilir, akşam saatlerinde şehirde yer alan restoran ve barlarda leziz biraların tadına bakabilirsiniz.

Şiddetli sıcak ve soğukların görülmediği Exeter’de yıl boyunca hava sıcaklıkları 3 ve 20 derece arasında değişiyor. Şehir ve çevresini rahatça dolaşmak ve keşfetmek için ilkbahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Şehre gelirken her mevsim yağabilecek yağmurlara önlem olarak yanınızda yağmurluğunuzu ve şemsiyenizi getirmenizde de yarar var.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Exeter uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Exeter varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Exeter uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Exeter uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Exeter uçuşları Exeter Havalimanı'na düzenleniyor.

Exeter uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Exeter uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Exeter Hakkında Daha Fazla
Exeter Alternatif Ulaşım
Para birimi