Brighton Uçak Bileti Ara

Brighton Hakkında

İngiltere’nin güneyinde, Manş Denizi kıyılarında yer alır. Ülkenin en popüler tatil kentlerinden birisidir. Deniz ve şehir hayatının iç içe olduğu Brighton, başkent Londra’ya 1 saatlik mesafede bulunmaktadır. Kent ekonomisinin büyük ölçüde turizme dayandığı Brighton, 18. yüzyıla kadar sakin bir balıkçı kasabası görünümündeyken, tuzlu sularının şifa kaynağı olduğuna dair rivayetin ardından hızla kalabalıklaşmıştır. O dönemde, daha çok hastaların ve zengin kesimin tercih ettiği tedavi ve sayfiye merkezi olmuştur. 1820 yılında şehrin demiryolu ağına bağlanması sonucunda kent; Brighton, Worthing ve Littlehampton adında üç büyük yerleşimden oluşan büyük bir kent haline gelmiştir. 2000 yılında kraliçe tarafından ‘kent’ statüsüne alınmıştır. Kraliyet mensuplarının tatil saraylarına ev sahipliği yapmaktadır. Yılda yaklaşık 10 milyon turistin ziyaret ettiği şehir, kongre turizmi ile de öne çıkmaktadır.

Turizm sezonunda, sahip olduğu alışveriş merkezleri, gece kulüpleri ve çok çeşitli eğlence mekanları ile büyük kalabalıkları ağırlamaktadır. Sıradışı festivallerin İngiltere’deki adresi olan Brighton, deniz tatilini ve eğlenceyi bir araya getiren ender İngiliz şehirlerindendir. Kentin en eski mirasları, 1550’li yıllardan kalma The Lanes bölgesi ve St. Nicholas Kilisesi’dir. Royal Pavillion Sarayı, Brighton Müzesi ve Sanat Galerisi, Preston Park, Brighton İskelesi, Brighton Limanı ve Marinası, Oyuncak ve Model Müzesi ve Su Altı Müzesi kentin başlıca ziyaret merkezleridir. Şehri gezmenin en farklı yolu olan Volks Demiryolu, en ilgi çekici gezi aktivitesidir. Ayrıca kentte, içinde hala çalışabilir makinelerin sergilendiği Kuruşla Çalışan Makineler Müzesi bulunmaktadır. Brighton, sıcak ve ılıman iklim etkisindedir. Londra Gatwick Havaalanı, Brighton kent merkezine yaklaşık 40 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır.

Havalimanından Brighton Şehir Merkezine Ulaşım

Brighton’da bulunan Shoreham Havalimanı sadece özel uçuşlara izin verdiğinden şehre ulaşmanın en kolay yolu Londra Gatwick Havalimanı’nı kullanmak.

Londra Gatwick Havalimanı’ndan Brighton Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından Brighton’a trenle kolayca ulaşmak mümkün. Araç kiralayarak da rahat bir seyahat yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan sekiz araç kiralama firmasının tamamı dünya çapında hizmet veren markalar. Bütçenize uygun bir araç kiralayıp A23 yolu üzerinden güney yönünde ilerleyerek çok rahat bir şekilde Brighton’a ulaşabilirsiniz. Trafik yoğunluğu yaşanmadığı zamanlarda yolculuk süresi ortalama 35 dakika.

Tren

Havalimanı Tren İstasyonu, Güney Terminali’nin hemen yanında yer alıyor. Gatwick Express hattını kullanarak direkt Brighton’a ulaşmak mümkün. Yolculuk sadece yarım saat sürüyor. Seferler sabah 06:46 ile 22:02 arasında yapılıyor. Bilet fiyatı yaklaşık 20 sterlin. Dilerseniz dönüş biletinizi de birlikte alarak maliyeti düşürebilirsiniz.

13/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Brighton uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Brighton varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Brighton uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Brighton uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Brighton uçuşları Brighton Havalimanı'na düzenleniyor.

Brighton yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Brighton 4 saat, Ankara-Brighton 3 saat 30 dakika, Antalya-Brighton 3 saat 30 dakika, Bodrum-Brighton 3 saat 20 dakika, Gaziantep-Brighton 4 saat 10 dakika, İstanbul-Brighton 3 saat, İzmir-Brighton 3 saat 10 dakika, Trabzon-Brighton 4 saat sürüyor.

Brighton Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
4ºC
9ºC
Cmt
Paz
4ºC
7ºC
Paz
Pzt
6ºC
8ºC
Pzt
Sal
9ºC
10ºC
Sal
Çar
5ºC
10ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Brighton Hakkında Daha Fazla
Brighton Alternatif Ulaşım
Para birimi
x