Cenova Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cenova Hakkında

İtalya’nın renkli ve kendine özgü kentlerinden biri olan Cenova, 610 bin nüfusuyla ülkenin en büyük altıncı şehri olarak da öne çıkıyor. Sadece İtalya’nın değil Avrupa’nın Akdeniz kıyısındaki en büyük illerinden biri Cenova, sahip olduğu büyük limanıyla her yıl milyonlarca turistin tercihi oluyor. Her ne kadar İtalya’nın meşhur kentleri Roma ve Venedik’in gölgesinde kalsa da alternatif rotalar arayan turistler, Cenova’yı biliyor. Hem deniz, hem tarihi yapısı hem de leziz yemekleri ile dikkatleri çeken kent, 2004 yılında ‘Avrupa Kültür Başkenti’ seçilmişti. Bu güzel şehrin ünlü kâşif Kristof Kolomb’un doğduğu yer olmasına da şaşırmamak gerekir. Ünlü kâşifin şehrinden başlayarak İtalya’yı keşfetmek ayrı bir anlam katabilir, seyahatlere.

Bu şehre geldikten sonra İtalya’nın diğer en gözde noktaları Riviera, Portofino, Cinque Terre’ye gitmek de çok kolay. Sevimli bir İtalyan kasabasını andıran Cenova’ya Roma, Londra, Münih, Paris, Madrid ve İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine ise 100 numaralı otobüs ile gidilebilir. Bunun dışında eğer birkaç şehri kapsayan İtalya turu da düşünüyorsanız, tren de iyi bir seçenek olabilir. Liman kenti olmasından dolayı buradan kalkan gemiler Barselona, Tunus, Fas ve Malta’ya gidiyor. Otobüs biletlerinin 1.5 Euro ve 100 dakika geçerli olması, şehir turunda otobüsü tercih etmeye teşvik ediyor. Günlük toplu ulaşım bileti ise 4.5 Euro. Şehir turunda Piazza Acquaverde for Stazione di Piazza Principe, Piazza della Nunziata, Largo Zecca, Piazza Corvetto muhakkak ziyaret edilmesi gereken meydanlar. Ayrıca Avrupa’nın en büyük ikinci akvaryumu da görülmeye değer. Liman kenti Cenova'da Deniz Müzesi ve Gemicilik Müzesi de zengin içeriğe sahip. Birçok müzeye sahip şehirde Kristof Kolomb’un evi yani müzesi de ziyaret edilmeli.

Havalimanından Cenova Şehir Merkezine Ulaşım

Kent merkezinden yalnızca 6 km. uzaklıkta bulunan Cristoforo Colombo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım son derece kolay. Toplu taşımayı tercih edenler için Volabus bulunuyor, daha özel bir ulaşım tercih ederseniz farklı alternatifler de mevcut. Havalimanında herhangi bir raylı sistem ulaşım aracı bulunmuyor. 

Volabus

Havalimanı ve şehir merkezi arasında shuttle otobüs hizmeti veren Volabus ile 6 euro karşılığında yaklaşık yarım saatte kente ulaşabilirsiniz. Otobüs şehir merkezinden sonra şehirde bulunan iki tren garına da uğruyor. Biletinizi otobüs içinde ya da havalimanında bulunan makineden alabilirsiniz. Volabus biletinizle aynı gün içerisinde şehir merkezinde bulunan toplu ulaşım araçlarını da 60 dakikalığına kullanabilirsiniz. İlk otobüs sabah 05:50’de hareket ediyor, son otobüsün kalkış saati ise 23:05. Shuttle Servis Shuttle servislerin güzergâhında şehir merkezi bulunmuyor ancak Sestri Ponente ilçesine veya marinaya gitmek isteyenler için oldukça kolay ve uygun fiyatlı bir ulaşım aracı. Servis sabah 06:53 ile akşam 19:36 arasında çalışıyor ve yolculuk sadece 12 dakika sürüyor. Zemin kattaki geliş terminali çıkış kapısının hemen yanında yer alan makinelerden 1,60 euro karşılığında alacağınız biletlerle I24 shuttle servisini kullanabilirsiniz. Aynı biletle 100 dakika içerisinde aktarma yapabilirsiniz. Taksi Gelen yolcu çıkışının sol tarafında taksi durakları bulunuyor, şehir merkezine ulaşım trafik olmadığı sürece yaklaşık 24 dakika sürüyor.

Otel Servisi

Çok sayıda ziyaretçi için hem turistik merkez hem transfer noktası hâline gelmiş şehirde otel sayısı hayli fazla ve birçoğu havalimanına servis hizmeti sunuyor. Bu konuyu seyahatinizden önce otelinizle görüşüp rezervasyon yaptırmalısınız.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan çok sayıda araç kiralama şirketinden biriyle anlaşabilir ve seyahatiniz süresince konforlu ve özgür bir ulaşım imkânına sahip olabilirsiniz. Dilerseniz bu alternatifi özel şoförlü araçlar ile daha lüks hâle getirebilirsiniz.

10 Eyl 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Cenova uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Cenova varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Cenova uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Cenova uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Cenova uçuşları Genoa - Christopher Columbus  Havalimanı'na düzenleniyor.

Cenova yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Cenova 2 saat 50 dakika, Ankara-Cenova 2 saat 30 dakika, Antalya-Cenova 2 saat 30 dakika, Bodrum-Cenova 2 saat 10 dakika, Gaziantep-Cenova 3 saat 10 dakika, İstanbul-Cenova 2 saat, İzmir-Cenova 2 saat, Trabzon-Cenova 3 saat 10 dakika sürüyor.

Cenova Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
22ºC
27ºC
Çar
Per
22ºC
27ºC
Per
Cum
21ºC
26ºC
Cum
Cmt
21ºC
27ºC
Cmt
Paz
21ºC
28ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Cenova Alternatif Ulaşım
Para birimi