Cristoforo Colombo Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

En Ucuz Cristoforo Colombo Havalimanı Uçak Biletleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Cristoforo Colombo Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Sizin için Seçtiğimiz Cristoforo Colombo Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Cristoforo Colombo Havalimanı Hakkında

Akdeniz sularına açılan ve İtalya tarihi ile kültürünün simgesi olan Cenova’da 1930 yılında yalnızca deniz uçaklarının kullanılması için açılan havalimanı, dünyaca ünlü Cenovalı kâşif Kristof Kolomb’un adını taşıyor. 1954 yılına kadar deniz uçakları tarafından kullanılan ve yapay bir yarımadaya inşa edilmiş olan havalimanı, bu yıldan sonra tarifeli uçakların da kullanılabilmesi için yenilendi. 2000 yılında havalimanının imkânları, ulaşım ağı ve çevresinin geliştirilmesi için başlatılan kalkınma projesi sayesinde Cristofo Colombo Havalimanı modern bir görünüme kavuştu. Asya ve Avrupa arasındaki uçuşlarda önemli bir merkez olan Cristofo Colombo Havalimanı, her yıl 1 buçuk milyon yolcuya uçakla seyahat etme imkânı sağlıyor.

Cristoforo Colombo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kent merkezinden yalnızca 6 km. uzaklıkta bulunan Cristoforo Colombo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım son derece kolay. Toplu taşımayı tercih edenler için Volabus bulunuyor, daha özel bir ulaşım tercih ederseniz farklı alternatifler de mevcut. Havalimanında herhangi bir raylı sistem ulaşım aracı bulunmuyor. 

Volabus

Havalimanı ve şehir merkezi arasında shuttle otobüs hizmeti veren Volabus ile 6 euro karşılığında yaklaşık yarım saatte kente ulaşabilirsiniz. Otobüs şehir merkezinden sonra şehirde bulunan iki tren garına da uğruyor. Biletinizi otobüs içinde ya da havalimanında bulunan makineden alabilirsiniz. Volabus biletinizle aynı gün içerisinde şehir merkezinde bulunan toplu ulaşım araçlarını da 60 dakikalığına kullanabilirsiniz. İlk otobüs sabah 05:50’de hareket ediyor, son otobüsün kalkış saati ise 23:05. Shuttle Servis Shuttle servislerin güzergâhında şehir merkezi bulunmuyor ancak Sestri Ponente ilçesine veya marinaya gitmek isteyenler için oldukça kolay ve uygun fiyatlı bir ulaşım aracı. Servis sabah 06:53 ile akşam 19:36 arasında çalışıyor ve yolculuk sadece 12 dakika sürüyor. Zemin kattaki geliş terminali çıkış kapısının hemen yanında yer alan makinelerden 1,60 euro karşılığında alacağınız biletlerle I24 shuttle servisini kullanabilirsiniz. Aynı biletle 100 dakika içerisinde aktarma yapabilirsiniz. Taksi Gelen yolcu çıkışının sol tarafında taksi durakları bulunuyor, şehir merkezine ulaşım trafik olmadığı sürece yaklaşık 24 dakika sürüyor.

Otel Servisi

Çok sayıda ziyaretçi için hem turistik merkez hem transfer noktası hâline gelmiş şehirde otel sayısı hayli fazla ve birçoğu havalimanına servis hizmeti sunuyor. Bu konuyu seyahatinizden önce otelinizle görüşüp rezervasyon yaptırmalısınız.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan çok sayıda araç kiralama şirketinden biriyle anlaşabilir ve seyahatiniz süresince konforlu ve özgür bir ulaşım imkânına sahip olabilirsiniz. Dilerseniz bu alternatifi özel şoförlü araçlar ile daha lüks hâle getirebilirsiniz.

10/09/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Cristoforo Colombo Havalimanı'na Ulaşım

Kent merkezinden yalnızca 6 km. uzaklıkta bulunan Cristoforo Colombo Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım son derece kolay. Toplu taşımayı tercih edenler için Volabus bulunuyor, daha özel bir ulaşım tercih ederseniz farklı alternatifler mevcut.

Şehir merkezinde birçok raylı ulaşım sistemi olmasına karşın bu araçların havalimanına hattı bulunmuyor. Eğer Sestri Ponente ilçesinde konaklıyorsanız havalimanına shuttle servislerle ulaşabilirsiniz.

Volabus

Havalimanı ve şehir merkezi arasında shuttle otobüs hizmeti veren Volabus ile 6 euro karşılığında yaklaşık yarım saatte havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüs önce şehirde bulunan iki tren garına ardından şehir merkezine uğruyor ve direkt havalimanına gidiyor.

Biletinizi otobüs içinde ya da şehir merkezinde D'Annunzio caddesinde bulunan AMT bilet ofisinden alabilirsiniz. Ayrıca her iki tren garında da bilet makinesi mevcut. İlk otobüs sabah 05:15’de kalkıyor, son otobüsün kalkış saati ise 22:10.

Servis

Sestri Ponente ilçesinde konaklayanlar için shuttle servisler oldukça kolay ve uygun fiyatlı bir ulaşım aracı. Bu servisler şehir merkezinden geçmiyor. Servis sabah 06:53 ile akşam 19:36 arasında çalışıyor ve yolculuk sadece 12 dakika sürüyor.

Taksi

Şehir merkezinde kolayca bulabileceğiniz taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanı sadece 6 km. uzaklıkta olduğundan çok maliyetli değil. Otelinizde rica ederseniz sizi hemen otelin önünden alması için bir taksi ayarlayabilirler. Havalimanına taksi ile ortalama 24 dakikada ulaşabilirsiniz.

Otel Servisi

Çok sayıda ziyaretçi için hem turistik merkez hem transfer noktası hâline gelmiş şehirde otel sayısı hayli fazla ve birçoğu havalimanına servis hizmeti sunuyor. Bu konuyu otelinizden ayrılacağınız güne bırakmadan konuşup rezervasyon yaptırmalısınız. Yolculuk yaklaşık 24 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde bulunan çok sayıda araç kiralama şirketinden biriyle anlaşabilir ve seyahatiniz süresince konforlu ve özgür bir ulaşım imkânına sahip olabilirsiniz. Dilerseniz bu alternatifi özel şoförlü araçlar ile daha lüks hâle getirebilirsiniz. Özel araçla giderseniz şehir merkezinden havalimanına ulaşım trafik açıksa 24 dakika civarında sürüyor.

Havalimanı Bilgileri

Cenova’da denizle nerdeyse yan yana bulunan havalimanı bu kentte doğmuş olan büyük kaşif Colombo’nun adı ile anılıyor. Şehrin tüm büyüklüğüne ve gösterişli tarihi mimarisine tezat oluşturacak şekilde küçük ve renksiz bir havalimanı.

Ancak bir havalimanından beklenecek her türlü standart hizmeti sunuyor. Şehre ise sadece 6 km. uzaklıkta. Havalimanında 1. katta bir adet lounge bulunuyor. Türk Hava Yolları da dâhil olmak üzere birçok havayolu şirketinin özel kartlarına sahipseniz ücretsiz girebilirsiniz. Bu kartlara sahip değilseniz 25 euro karşılığında lounge’a girebilir, ücretsiz wi-fi ve bilgisayar, açık büfe yemek ve konforlu ortamından faydalanabilirsiniz.

Küçük olmasına karşın havalimanında yeterli sayıda restoran, bar, duty free ve mağazalar bulunuyor. Panoramik manzaraya sahip bir teras da mevcut. Geliş terminalinde belediyenin sağladığı ücretsiz internet hizmeti var. Havalimanı genelinde ise Ubi Banco adlı firma tarafından sağlanan 3 saatlik ücretsiz internet hizmeti bulunuyor.

10/09/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Cenova Seyahat Rehberi
Cenova Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
14ºC
14ºC
13ºC
13ºC
13ºC
17ºC
19ºC
20ºC
21ºC
21ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat 50 dk
Ankara
2 saat 30 dk
Antalya
2 saat 30 dk
Bodrum
2 saat 10 dk
Gaziantep
3 saat 10 dk
İstanbul
2 saat
İzmir
2 saat
Trabzon
3 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Cristoforo Colombo Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Cristoforo Colombo Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Cristoforo Colombo Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Cristoforo Colombo Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Cristoforo Colombo Havalimanı’na alternatif olarak Albenga Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi