Batum Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Batum Hakkında

Batum, Gürcistan'ın Türkiye sınırında Karadeniz'e kıyısı olan en turistik şehridir. Sarp sınır kapasının açılmasından ve Gürcistan ile vizelerin kaldırılmasından sonra Türk turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir şehir olmuştur.
Roma dönemi eserlerini de barındıran tarihi bir şehir olan Batum'da güzel heybetli binalar ve parklar göze çarpar. Şehirde Acara Devlet Müzesi, Aziz Matthias anıt mezarı, Apsaros Kalesi, Osmanlı eseri Orta Cami, Batum Devlet Parkı ve Akvaryum gibi yerler gezilebilir. Genel olarak ılık bir iklimin hüküm sürdüğü Batum'a yılın her mevsimi gidilebilir. Zaten tropikal iklime yakın bir iklim olduğu için parklarda değişik bitki türlerine de rastlayabilirsiniz.
Batum'a isterseniz havayoluyla ya da Artvin'den Hopa sınır kapasından kara yoluyla gidebilirsiniz. Gürcistan, Türk vatandaşlarından 90 güne kadar turistik seyahatlerde vize istemiyor. Hatta nüfus cüzdanıyla bile geçiş yapılabiliyor. İstanbul-Batum arası uçakla yaklaşık 2 saat sürüyor. Şehir merkezine 2 km mesafede havalimanını zaman zaman Türkiye'nin kuzey illerinde yaşayanlar da kullanıyor. Hatta Havaş'ın Hopa'dan Batum Havalimanına servisleri bile oluyor. Bu arada Batum'da eğlence hayatının da çok renkli olduğunu söyleyebiliriz.

Havalimanından Batum Şehir Merkezine Ulaşım

Hem yurtiçi ve hem yurtdışı hizmet veren Batum Havalimanı, Gürcistan’ın üç havalimanından birisi ve 2007 yılından beri hizmetini sürdürüyor. Batum Havalimanı’na, hem Gürcistan içinden hem de Türkiye’nin kuzeydoğusundan gidiş geliş için farklı ulaşım seçenekleri mevcut. Karayolu üzerinden tercih edebileceğiniz seçenekler ile havalimanı ile kent merkezleri arasında kısa sürede gidip gelebilirsiniz.

Batum Havalimanı Batum merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan Batum Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi, belediye otobüsü ve Havaş servisi gibi seçenekleri kullanabileceğiniz gibi, karayolu üzerinden kendi aracınızla gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Taksi

Batum Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz taksiler, sizin için en hızlı seçenek olacak. Şehre sadece 2 kilometre uzaklıkta bulunan Batum Havalimanı’nın terminal çıkışında sizleri bekleyen taksiler ile yaklaşık 15 dakika gibi bir sürede kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz. Maliyetli olan ancak kısa mesafe olması ve hızlı olması nedeniyle avantajlı olan taksiler uçağınız indiği andan itibaren sizleri bekliyor olacak.

Otobüs

Batum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise belediye otobüsleri. Çok hesaplı ücretlerle kullanabileceğiniz belediye otobüsleri ile şehir merkezine 20 dakikada gitmeniz mümkün. Terminal binasının yanından kalkan otobüslere uçağınız indiği andan itibaren ulaşabilir ve beklemeden kent merkezine doğru yol alabilirsiniz.

HAVAŞ

Havaş servisleri ise Türkiye Hopa ilçesine gidecekler için kullanılabilecek ulaşım seçeneklerinden biri olarak karşınızda. Havalimanına inen tüm uçuşlar için servis düzenleyen Havaş, uçağınız indiği andan itibaren 25 dakika sonra Hopa’ya gitmek için hareket ediyor. Yaklaşık 45 dakika süren bir yolculuğun ardından ve Sarp Sınır Kapısı geçildikten sonra Havaş servisleri sizi Hopa Limanı’nda indiriyor.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Batum

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Batum uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Batum varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Batum uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Batum uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Batum uçuşları Batumi Havalimanı'na düzenleniyor.

Batum yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Batum 1 saat 30 dakika, Ankara-Batum 1 saat 30 dakika, Antalya-Batum 1 saat 20 dakika, Bodrum-Batum 1 saat 40 dakika, Gaziantep-Batum 1 saat 10 dakika, İstanbul-Batum 1 saat 20 dakika, İzmir-Batum 1 saat 30 dakika, Trabzon-Batum 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Batum uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Batum uçuşları düzenliyor.

Batum uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Batum uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Batum Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
10ºC
21ºC
Per
Cum
11ºC
15ºC
Cum
Cmt
15ºC
25ºC
Cmt
Paz
18ºC
26ºC
Paz
Pzt
12ºC
20ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 40dk
1s 10dk
1s 20dk
1s 30dk
Haritada Görüntüle
Batum Alternatif Ulaşım
Para birimi