Batum Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Batum Hakkında

Gürcistan'ın Karadeniz kıyısına yerleşen tarihi şehri Batum, eğlenceli geceleri ve göz kamaştıran yapıları ile her yıl pek çok ziyaretçiyi cezbediyor. Türkiye sınırına çok da uzak sayılmayacak bir noktada yer alan Batum'a sadece kısa bir hafta sonu gezisi için dahi kolaylıkla gelebilirsiniz. Pek çok müze ve sanat eserini barındıran şehir ayrıca kumarhaneleriyle de gezginlerin ilgisini çekiyor. Roma ve Osmanlı dönemlerinden kalan eski surlar ile yapıları barındıran şehirde yaz aylarında denize girmek de mümkün.

Hz. İsa'nın havarilerinden birinin mezarına ev sahipliği yaptığına inanılan Gonio Kalesi Batum yakınlarında görülebilecek başlıca eserlerden. 1900'lü yılların başlarında ziyarete açılan Batum Botanik Bahçesi ise ziyaretçilere Avrupa, Asya hatta Amerika ve Avustralya gibi farklı kıtalardan bitkileri görme şansı tanıyor. 2 binin üzerinde bitki türünü barındıran bahçeyi gezerken bir anda kendinizi bambaşka atmosferde bulabilirsiniz. Batum'da en fazla şaşıracağınız şeylerden biri ise şehrin heykel konusundaki zenginliği olabilir. Özellikle Yunan mitolojisinden etkilenerek inşa edilen heykeller Karadeniz kıyısındaki şehrin pek çok noktasında karşınıza çıkacak. Avrupa Meydanı’nı süsleyen Medea Anıtı ise bunlardan sadece biri.

Kafkas coğrafyasının en fazla dikkat çeken müzelerinden olan Batum Arkeoloji Müzesi, 30 bine yakın esere ev sahipliği yapıyor. Seramik, cam ve bronzdan yapılan parçaları görebileceğiniz müzede dolaşırken zamanın hızla akıp geçtiğini fark edeceksiniz. Rehberli turlarla da gezebileceğiniz müzenin yanı sıra Batum’da Gürcü alfabesinden ilham alınarak inşa edilen Alfabe Kulesi’ni görebilirsiniz. Gürcü ve yabancı ressamların eserlerinin sergilendiği Adjara Devlet Güzel Sanatlar Müzesi, şehirde ziyaret edebileceğiniz diğer harika noktalardan. İlk olarak Osmanlılar döneminde inşa edilen Batum Fener Kulesi ise adeta şehrin ticari geçmişini onurlandıran bir yapı olarak görülebilir. Batum'a ulaşmak için İstanbul üzerinden şehre direkt uçabilirsiniz. Ayrıca Gürcistan'ın Türkiye'nin sınır komşularından biri olması ve iki ülke arasında vize uygulamasının bulunmaması sayesinde karayolu ile de rahatlıkla buraya seyahat mümkün. Özellikle Artvin'den düzenlenen otobüs seferleri sayesinde Batum’a gelmek son derece kolay.

Batum Otogarı Hakkında

Batum merkezinde yer alan ve yürüyerek pek çok noktadan ulaşabileceğiniz güzel bir konumda hizmet veren Batum Otogarı’na isterseniz otobüsler, minibüsler ve taksilerle de kolayca geçebilirsiniz.

Otobüsler

Batum Bulvarı, 6 Mayıs Parkı, Batum Yat Limanı, Batum sahil yolu gibi pek çok merkezi nokta, mahalle ve caddede duraklarını görebileceğiniz belediye otobüsleri ile rahatlıkla 10-15 dakikalık yolculuklarla Batum Otogarı’nda olabilirsiniz.

Minibüsler

Otobüsler gibi geniş güzergahları bulunan minibüsler de Batum’da yoğun olarak kullanılıyor. Batum'un merkezi ve turistik noktalarının yanı sıra şehir çevresindeki otellerden de minibüslerle kolayca otogara gidebilirsiniz.

Taksi

Her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği Batum'da şehir merkezinde pek çok taksi durağı, 7 gün 24 saat yolculara hizmet veriyor. Batum Taksi durağına +995 422 21 23 12, Premier Taksi durağına ise +995 422 24 00 03 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Batum Otogarı Hakkında

Gürcistan'ın başkenti ve en turistik şehri olan Batum'un otogarı, Batum Yat Limanı’na 5 dakika uzaklıkta merkezi bir konumda yolculara ulaşım hizmeti sağlıyor. Türkiye'den de otobüs seferlerinin düzenlendiği Batum Otogarı’ndan istediğiniz yere otobüsler, minibüsler ve taksilerle rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüsler

Batum Otogarı içinde ve çevresindeki caddelerde duraklarını görebileceğiniz otobüsler, hem Batum halkı hem de turistler tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Geniş bir güzergahı olan otobüslerle Batum şehrinin turistik noktaları, ana caddeleri, mahalleleri ve sahil kıyısındaki otellere kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

Otogardan hareket eden minibüslerle Batum'un turistik noktaları ve otellerinin yanı sıra Batum çevresindeki turistik tesisler, beldeler ve ilçelere de rahatça gitmeniz mümkün.

Taksi

Turistik Batum şehrinde taksiler de yoğun olarak kullanılıyor. Batum Otogarı içerisinde durakları olan taksilerle 7 gün 24 saat boyunca otogardan istediğiniz noktaya 10-15 dakikada gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Batum Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Seyahat Yazılarında Batum
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Batum otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Batum otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Batum otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Batum yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Batum 1 gün 1 saat , İzmir - Batum 1 gün 30 dakika , Ankara - Batum 17 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Batum seferleri bulunuyor?
expand_more
Mahmut Lüks Deniz Turizm, Metro Turizm, Öz Nuhoğlu Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Batum seferleri düzenliyor.
Batum Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  18 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  20 /Hava Durumu
 • Pazar
  23 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  14 /Hava Durumu
 • Salı
  11 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  0 saat schedule
 • İzmir
  0 saat schedule
 • Ankara
  17 saat schedule
 • Antalya
  2 saat schedule
 • Trabzon
  5 saat schedule
map placeholder
expand_less