Batum Otobüs Bileti Ara

Batum Hakkında

Gürcistan'ın Karadeniz kıyısına yerleşen tarihi şehri Batum, eğlenceli geceleri ve göz kamaştıran yapıları ile her yıl pek çok ziyaretçiyi cezbediyor. Türkiye sınırına çok da uzak sayılmayacak bir noktada yer alan Batum'a sadece kısa bir hafta sonu gezisi için dahi kolaylıkla gelebilirsiniz. Pek çok müze ve sanat eserini barındıran şehir ayrıca kumarhaneleriyle de gezginlerin ilgisini çekiyor. Roma ve Osmanlı dönemlerinden kalan eski surlar ile yapıları barındıran şehirde yaz aylarında denize girmek de mümkün.

Hz. İsa'nın havarilerinden birinin mezarına ev sahipliği yaptığına inanılan Gonio Kalesi Batum yakınlarında görülebilecek başlıca eserlerden. 1900'lü yılların başlarında ziyarete açılan Batum Botanik Bahçesi ise ziyaretçilere Avrupa, Asya hatta Amerika ve Avustralya gibi farklı kıtalardan bitkileri görme şansı tanıyor. 2 binin üzerinde bitki türünü barındıran bahçeyi gezerken bir anda kendinizi bambaşka atmosferde bulabilirsiniz. Batum'da en fazla şaşıracağınız şeylerden biri ise şehrin heykel konusundaki zenginliği olabilir. Özellikle Yunan mitolojisinden etkilenerek inşa edilen heykeller Karadeniz kıyısındaki şehrin pek çok noktasında karşınıza çıkacak. Avrupa Meydanı’nı süsleyen Medea Anıtı ise bunlardan sadece biri.

Kafkas coğrafyasının en fazla dikkat çeken müzelerinden olan Batum Arkeoloji Müzesi, 30 bine yakın esere ev sahipliği yapıyor. Seramik, cam ve bronzdan yapılan parçaları görebileceğiniz müzede dolaşırken zamanın hızla akıp geçtiğini fark edeceksiniz. Rehberli turlarla da gezebileceğiniz müzenin yanı sıra Batum’da Gürcü alfabesinden ilham alınarak inşa edilen Alfabe Kulesi’ni görebilirsiniz. Gürcü ve yabancı ressamların eserlerinin sergilendiği Adjara Devlet Güzel Sanatlar Müzesi, şehirde ziyaret edebileceğiniz diğer harika noktalardan. İlk olarak Osmanlılar döneminde inşa edilen Batum Fener Kulesi ise adeta şehrin ticari geçmişini onurlandıran bir yapı olarak görülebilir. Batum'a ulaşmak için İstanbul üzerinden şehre direkt uçabilirsiniz. Ayrıca Gürcistan'ın Türkiye'nin sınır komşularından biri olması ve iki ülke arasında vize uygulamasının bulunmaması sayesinde karayolu ile de rahatlıkla buraya seyahat mümkün. Özellikle Artvin'den düzenlenen otobüs seferleri sayesinde Batum’a gelmek son derece kolay.

En Çok Tercih Edilen Batum Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Batum
200 TL121 sa 30 dk
roomİzmir - Batum
250 TL13 sa
roomAnkara - Batum
200 TL18 sa
roomBursa - Batum
300 TL1
roomAntalya - Batum
230 TL123 sa
roomTrabzon - Batum
60 TL13 sa 59 dk
Batum Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  12 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  12 /Hava Durumu
 • Salı
  14 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  12 /Hava Durumu
 • Perşembe
  13 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  23 saat schedule
 • İzmir
  22 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Antalya
  22 saat schedule
 • Trabzon
  2 saat schedule