Ağrı - Batum Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
244 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Batum) 28°C / 20°C

Ağrı Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezine yakın konumda ve karayoluna 1 kilometre mesafede bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile kısa sürede konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz. Uçak saatlerine uyumlu şekilde ayarlanmış olan belediye otobüsleri ile uçağınıza gecikmeden yetişebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Aydınoğlu ve Azizoğlu gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Ahmed-i Hani Havalimanı’nda, yalnızca İç Hatlar terminali bulunmakla birlikte terminal içerisinde, bebek bakım odası, THY bürosu, araç kiralama firma ofisleri gibi bölümler yer alıyor. Aynı zamanda 70 araç kapasiteli küçük bir otoparka da sahip olan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı ile karşılıklı olarak her gün tarifeli seferler mevcut. Türk Hava Yolları ve Anadolujet şirketlerinin uçuş düzenlediği Ahmed-i Han Havalimanı her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Batum Şehir Merkezine Ulaşım

Hem yurtiçi ve hem yurtdışı hizmet veren Batum Havalimanı, Gürcistan’ın üç havalimanından birisi ve 2007 yılından beri hizmetini sürdürüyor. Batum Havalimanı’na, hem Gürcistan içinden hem de Türkiye’nin kuzeydoğusundan gidiş geliş için farklı ulaşım seçenekleri mevcut. Karayolu üzerinden tercih edebileceğiniz seçenekler ile havalimanı ile kent merkezleri arasında kısa sürede gidip gelebilirsiniz.

Batum Havalimanı Batum merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan Batum Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi, belediye otobüsü ve Havaş servisi gibi seçenekleri kullanabileceğiniz gibi, karayolu üzerinden kendi aracınızla gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Taksi

Batum Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz taksiler, sizin için en hızlı seçenek olacak. Şehre sadece 2 kilometre uzaklıkta bulunan Batum Havalimanı’nın terminal çıkışında sizleri bekleyen taksiler ile yaklaşık 15 dakika gibi bir sürede kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz. Maliyetli olan ancak kısa mesafe olması ve hızlı olması nedeniyle avantajlı olan taksiler uçağınız indiği andan itibaren sizleri bekliyor olacak.

Otobüs

Batum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise belediye otobüsleri. Çok hesaplı ücretlerle kullanabileceğiniz belediye otobüsleri ile şehir merkezine 20 dakikada gitmeniz mümkün. Terminal binasının yanından kalkan otobüslere uçağınız indiği andan itibaren ulaşabilir ve beklemeden kent merkezine doğru yol alabilirsiniz.

HAVAŞ

Havaş servisleri ise Türkiye Hopa ilçesine gidecekler için kullanılabilecek ulaşım seçeneklerinden biri olarak karşınızda. Havalimanına inen tüm uçuşlar için servis düzenleyen Havaş, uçağınız indiği andan itibaren 25 dakika sonra Hopa’ya gitmek için hareket ediyor. Yaklaşık 45 dakika süren bir yolculuğun ardından ve Sarp Sınır Kapısı geçildikten sonra Havaş servisleri sizi Hopa Limanı’nda indiriyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ağrı-Batum uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ağrı-Batum uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ağrı-Batum uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ağrı-Batum uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Ağrı-Batum uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ağrı Havalimanı, varış için Alexander Kartveli Batumi Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Ağrı-Batum arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Ağrı-Batum arası uçuş mesafesi toplam 244 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 40 dakika sürüyor.

Ağrı-Batum uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Ağrı-Batum uçuşları için en uygun gün: Çarşamba.

Batum Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
20ºC
28ºC
Pzt
Sal
19ºC
28ºC
Sal
Çar
20ºC
28ºC
Çar
Per
19ºC
27ºC
Per
Cum
19ºC
25ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Ağrı - Batum Alternatif Ulaşım
Para birimi