AMAeromexico

Ucuz Aeromexico Uçak Bileti

AM Aeromexico Hakkında

Meksika’nın en köklü havayolu şirketlerinden biri olan Aeromexico, ülkenin ulusal ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketi. Yan kuruluşu Aeromexico Connect ile hem ülke içi hem de uluslararası uçuşlar gerçekleştiren havayolu, 4 kıtada 90’dan fazla destinasyona yolcuların ulaşımını sağlıyor. Merkezi Mexico City, ana üstleri ise Mexico City Uluslararası Havaalanı, Guadalajara Havalimanı ve Monterrey Havalimanı olan Aeromexico, yılda 20 milyona yakın yolcuya hizmet veriyor.

Günde 600 civarında uçuş gerçekleştiren havayolunun uçak filosunda ise tamamı Boeing modellerinden oluşan 60 tane uçak var. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa uçuşlarıyla çok ilgi gören havayolu, Güney Amerika’dan Asya kıtasına direkt uçuş sunan tek havayolu olmasıyla da ünlü. SkyTeam havayolu ittifakının kurucu üyeleri arasında yer alan Aeromexico, 20’den fazla uluslararası havayoluyla yaptığı ortak uçuşlarla yolcularının yüzlerce farklı destinasyona da ulaşmasını sağlıyor

Checkin İşlemleri Aeromexico Check-In İşlemleri

Aeromexico, yolcularına hem mobil uygulamaları hem de web sitesi üzerinden online check-in yapma imkanı tanıyor. Meksika içi uçuşlarda uçuş saatinden 48 saat önce açılan online check-in işlemleri, uluslararası uçuşlarda ise kalkışa 24 saat kala açılıyor.

Havalimanında check-in yapması gereken fazla bagaja sahip, yardıma ihtiyacı olan veya evcil hayvanlarıyla uçacak yolcular ise Meksika iç hat uçuşlarında ve uluslararası uçuşlarda kalkışa 24 saat açılan check-in işlemlerini uçağın kalkışına 2 saat kalana kadar yaptırabilirler. Havalimanlarında bulabileceğiniz self servis kioskları veya Aeromexico kontuarlarında da check-in işleminizi hızlıca yaparak biniş kartınızı alabilirsiniz.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Aeromexico uçuşlarında yolcuların kabine alabileceği el bagajlarının sınırları, maksimum boyutu 115 cm (55 cm x 40 cm x 25 cm) ve 10 kg ağırlığına ücretsiz 1 tane el bagajı şeklinde. Premier Class yolcuları için maksimum el bagajı ağırlık sınırı ise aynı boyutlarda 18 kg. Koltuk değnekleri gibi yardımcı cihazlar veya mont gibi kişisel eşyalar el bagajı olarak kabul edilmediği için uçuş kabinine alınabiliyor. Kabinine alınacak el bagajının üst dolaplara veya koltuğun altına sığması gerekiyor. 

Uçağa verilecek normal bagaj hakları ise gidilecek destinasyona göre farklılıklar gösteriyor. Genel olarak havayolunun iç hat ve uluslararası uçuşlar için belirlediği bagaj sınırı, Economy Class için 1 tane maksimum 25 kg, Premier Class için ise 2 tane ve maksimum 32 kg şeklinde. Bagajların toplam boyutunun en fazla 158 cm olması gerekiyor. Bilet sınıfına ve uçulacak rotaya göre belirlenen fiyatlarla ekstra bagaj hakkı da satın alabilirsiniz.

Checkin İşlemleri Aeromexico Koltuk Seçimi

Uçak filosunda Boeing model uçaklar bulunan Aeromexico, bütün bilet sınıflarına standart koltuklar arasında seçim şansı sunuyor. Rezervasyon ve check-in işlemleri sırasında uçakların oturma düzenini inceleyebilir ve birlikte yolculuk edeceğiniz kişilerle yan yana koltuklar seçebilirsiniz. Acil durumlarda diğer yolculara yardım etmesi gereken kişilerin oturacağı acil durum kapıları yanındaki koltukları ise sadece belirli özelliklere sahip yolcular seçebiliyor.

Checkin İşlemleri Aeromexico Diz Mesafesi

Boeing 737-700 (737), Boeing 737-800 (738), Boeing 737-800 (738), Boeing 787-8 (788) ve Boeing 787-9 (789) model uçaklarıyla hizmet veren havayolunun uçaklarında 83 cm ve 86 cm diz genişliği aralıklarına sahip koltuklar bulunuyor. Ek ücretler veya Aeromexico Club Premier sık uçuş programında biriken puanlarla 100 cm’den daha çok diz genişliğine sahip ve yatağa dönüşebilen koltukları da özellikle uzun mesafeleri uçuşlar için tercih edebilirsiniz.

Checkin İşlemleri Aeromexico Yiyecek, İçecek ve İkram

İç hat ve uluslararası uçuşlarda yolcularına atıştırmalıklar, sıcak yemek, alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri sunan havayolunun menüleri, uçuş noktası ve bilet sınıflarına göre değişiklik gösteriyor. Uluslararası uçuşlarda Economy Class için kahvaltı-öğle-akşam yemeği, 2 salata seçeneği, tatlı, ekmek, ayrı paketlenmiş atıştırmalıklar ve alkollü içecek seçenekleri sunan Aeromexico, Premier Class yolcular için ise kahvaltı-öğle-akşam yemeği, şarap ve şampanya menüleri, peynir tabağı ve ana yemek, 4 salata seçeneği, tatlı ve sıcak ekmek servis ediliyor. Uçuşlarında en yüksek kalite ve uluslararası sağlık standartlarına göre hazırlanan yiyecekler sunan havayolu, Güney Amerika mutfaklarının yanı sıra dünya mutfaklarından seçilen lezzetli yemekleri ve kaliteli şaraplarıyla tanınıyor.

Vejetaryen, vegan, şeker hastaları için diyet yemekler, yumuşak yiyecek diyeti, çocuk menüsü, Koşer yemekleri (yalnızca uluslararası uçuşlar), glutensiz ve deniz ürünleri istekleri olan yolcuların uçuş saatinden en az 24 saat önce Aeromexico görevlilerine özel yemek isteklerini bildirilmesi gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Aeromexico uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Aeromexico uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Aeromexico uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Aeromexico uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Aeromexico uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Aeromexico kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Aeromexico tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Aeromexico ile yurtdışında hangi şehirlere direkt uçabilirim?

Aeromexico ile yurtdışında şu şehirlere direkt uçabilirsiniz: Meksiko, Ciudad Juarez.

Aeromexico Künye

IATA kodu: AM

Kuruluş tarihi:

Uçak sayısı: uçak

Uçuş noktaları: nokta

Para birimi