Uzunköprü Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Uzunköprü Hakkında

Edirne sınırlarında yer alan tarihi ilçelerden Uzunköprü, ismini Ergene Nehri’nin üzerinde yaptırılan dünyanın en uzun taş köprüsünden alıyor. 1400’lü yılların ortalarına doğru, Osmanlı Devleti zamanında inşa edilen eski köprü, tıpkı geçmişte olduğu gibi günümüzde de ilçenin başlıca simgesi konumunda. Osmanlı’nın Balkan coğrafyasına düzenlediği seferler sırasında kullanılmak için yaptırılan köprü, aslında bu amaçla tasarlanan ilk yapı değil. Önceleri bölgede ahşap malzemeden inşa edilen köprülerin uzun süre dayanamaması nedeniyle sonradan ilçeye kazandırıldığı biliniyor. 

Edirne’nin en büyük iki ilçesi arasında bulunan Uzunköprü, kentin merkezine yaklaşık 65 kilometre mesafede. Yunanistan sınırından sadece birkaç kilometre uzakta konumlanan ilçeye hem Edirne’den hem de diğer şehir ve ilçelerden yıl boyunca otobüs seferleri düzenleniyor. Tarihe şahitlik eden yerleşimlerden Uzunköprü'ye Edirne kent merkezinden yaklaşık bir saat içinde, İstanbul'dan ise 3 saatte karayolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanı ise ilçeye ortalama 4 saat mesafede. Doğu Anadolu veya Güneydoğu Anadolu Bölgesi gibi uzak noktalardan ve yurt dışından gelirken öncelikle buraya inebilir ve daha sonra İstanbul’dan hareket eden Uzunköprü otobüslerini kullanarak ilçeye yolculuğunuzu kolaylaştırabilirsiniz. 

İlçe merkezinde yer alan Uzunköprü Tren İstasyonu, 1800’lü yıllardan beri Uzunköprü’nün sembolü haline gelen mimari eserlerden. Geçmişte yaşanan savaşlar sırasında hayli önemli rol oynayan istasyon, şimdilerde daha çok tarihi bir nokta olarak ziyaret ediliyor. 1400’lü yılların ortalarında Uzunköprü’de inşa edilen Muradiye Camii ise ilçenin Osmanlı’dan kalan görkemli yapıları arasında. Moloz taşlardan yaptırılan caminin özellikle ahşap kubbesi hayli dikkat çekici. Aradan geçen yıllar boyunca çeşitli dönemlerde restorasyon gören Muradiye Camii’ni ziyaret ettiğinizde ayrıca eski ibadethanenin külliyesi içinde bulunan Çifte Hamam gibi tarihi eserleri de görmeniz mümkün. Türkiye ile Balkan coğrafyasını buluşturan Uzunköprü’de Edirne’ye has lezzetleri muhakkak tatmalısınız. Dillere destan tava ciğeri, bu anlamda artık neredeyse klasikleşmiş seçeneklerden. Ayrıca Rumeli beğendisi ile Edirne köftesini de yörede menüleri süsleyen alternatifler arasında sayabiliriz. Doyurucu bir yemeğin ardından oluşan tatlı krizini ise yöresel bademli kurabiyeler, Osmanlı macunu veya badem ezmesiyle giderebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Uzunköprü Terminali’ne Ulaşım

Edirne şehir merkezine yaklaşık 70 kilometre mesafede konumlanan Uzunköprü Otobüs Terminali, ilçenin pek çok yerinden alternatif araçlarla rahatça ulaşılabilecek bir noktada yer alıyor. Toplu taşıma hatlarının geçiş noktasında bulunan terminale kısa zamanda erişmek istediğinizde minibüsleri kullanabilirsiniz. Uzunköprü Terminali’ne pratik şekilde ulaşmak için ayrıca ilçe sınırlarında dilediğiniz yere taksi çağırabilirsiniz. Üstelik ilçeye sefer düzenleyen firmalar, yolcularına ücretsiz servisle terminale gelme olanağı da sunabiliyor. 

Taksi 

Uzunköprü sınırları içinde 24 saat boyunca yolculara hizmet veren taksiler, Edirne’ye bağlı ilçenin otobüs terminaline erişmek adına en pratik seçeneklerden. Bulunduğunuz nokta fark etmeksizin bu konforlu araçları telefonla çağırarak terminale doğru yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İlçede taksi yolculuğunun ardından ödemenizi nakit olarak yapabileceğinizi anımsatalım. 

Servis Aracı 

İlçe merkezinden Uzunköprü Terminali’ne gelirken ücret ödemek istemeyen yolcuların öncelikli tercihi servis araçları. Seyahat edeceğiniz firmanın servisi için öncesinde yerinizi ayırtabilir, herhangi bir ödeme yapmadan terminalin girişine kadar gelmenin rahatlığından faydalanabilirsiniz. 

Minibüs  

İlçede minibüsler terminale yolculuğu büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Uzunköprü’nün neredeyse her noktasından geçen bu uygun fiyatlı araçları kullanarak yaklaşık 10 dakikada otobüs terminalinde inebilirsiniz. Üstelik yakınlarda yer alan bazı ilçelerden de direkt olarak Uzunköprü Terminali’ne seferler gerçekleşiyor. Minibüslerle yolculuğun ücreti ise hareket noktasına göre farklılık gösterebiliyor. 

Otobüs

Uzunköprü içinden olmasa da yakınında bulunan diğer yerleşimlerden otobüslerle terminale gelmeniz mümkün. Böylece burayı bir aktarma noktası olarak kullanabilir, yolculuğunuza rahatlıkla devam edebilirsiniz. 

Uzunköprü Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Edirne’ye bağlı eski bir yerleşim olan Uzunköprü’de otobüs terminali, ilçenin merkezinde yer alıyor. Bu sayede terminalden ilçe sınırları içinde bulunan bazı noktalara yürüyerek hızlıca erişmek mümkün. Her yıl özellikle bahar ve yaz aylarında pek çok yolcunun buluşma noktası haline gelen terminalden merkeze ayrıca taksi, ücretsiz servis aracı veya otobüs gibi alternatif taşıtlarla yolculuğu seçebilirsiniz. 

Taksi 

Uzunköprü Terminali içerisinde hazırda bekleyen taksiler, ilçenin farklı bölgelerine doğru yola çıkmak için her zaman kolaylıkla tercih edilebilecek bir seçenek. Taksilerle terminalden istediğiniz noktaya bavullarınızla beraber yaklaşık 15 dakika içinde ulaşabilirsiniz. 

Servis Aracı 

Taksi, minibüs veya otobüs gibi araçlara ücret ödemeden ilçenin çeşitli bölgelerine yolculuk yapmayı tercih edenler ise servisleri kullanabilirler. Otobüslerin terminale varış zamanına göre kalkış saati düzenlenen servisler, oldukça pratik ve rahat. Servislerin yolcuları varış noktalarına bırakması ise genellikle 20 dakika kadar sürüyor. 

Minibüs  

Uzunköprü Terminali’nin hemen yakınlarında yer alan duraktan hareket eden minibüsler, uzun süre beklemeden ilçe merkezine gelme olanağı sunuyor. Ücretleri son derece bütçe dostu sayılan minibüsleri özellikle yanınızda taşımanız gereken fazla bavul bulunmadığında tercih edebilirsiniz. 

Otobüs

Uzunköprü Otobüs Terminali’nden ilçenin yakın çevresinde yer alan farklı bir noktaya seyahat etmeniz gerektiğinde otobüslerle yolculuk seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Hem Edirne’nin diğer ilçelerine hem de kentin merkezine erişmek isteyenlere hizmet sunan otobüslerin sefer tarifeleri dönemsel veya mevsimsel olarak farklılık gösterebiliyor.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Uzunköprü Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Uzunköprü
110 TL123 sa 12 dk
roomİzmir - Uzunköprü
240 TL310 sa 45 dk
roomAnkara - Uzunköprü
300 TL410 sa 49 dk
roomBursa - Uzunköprü
250 TL17 sa 30 dk
roomAntalya - Uzunköprü
360 TL117 sa
roomÇanakkale - Uzunköprü
100 TL53 sa 38 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Uzunköprü otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Uzunköprü otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Uzunköprü otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Uzunköprü yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Uzunköprü 4 saat , İzmir - Uzunköprü 10 saat , Ankara - Uzunköprü 10 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Uzunköprü seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Ak Tur Turizm, Nilüfer Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Uzunköprü seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  3 saat schedule
 • İzmir
  10 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Adana
  17 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Antalya
  18 saat schedule
map placeholder
expand_less