Ünye Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ünye Hakkında

Ünye Hakkında

Ordu şehrinin Karadeniz kıyılarında şirin bir ilçesi olan Ünye, tertemiz havası ve yemyeşil doğasıyla biliniyor. Ünye gezinizde muhteşem Karadeniz manzaralarının, yüksek oksijenin ve lezzetli yöresel yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Ünye’nin uzun sahil şeridinde Karadeniz’in tadını çıkarabileceğiniz pek çok güzel plaj bulunuyor. Bunların arasında en ünlüsü olan Uzunkum Plajı, güzel kumsalının yanı sıra plajın çevresindeki kaliteli restoranları, kafeleri, konaklama tesisleri ve kamp alanlarıyla mutlaka uğramanız gereken bir yer.

Ünye’de görülmesi gereken yerlerden biri de görkemli Ünye Kalesi. 2500 yaşında olan bu muhteşem kaleden bölgenin manzaralarını izleyebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Tarihi Ünye evleri de ilçenin kalesi kadar ünlü. Karadeniz’e özgü geleneksel mimarileri görebileceğiniz 80 Ünye evi bulunuyor. Ünye sokaklarına yayılmış olan bu evleri ilçeyi gezerken kolayca bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü tasavvuf şairi Yunus Emre’nin türbesi de Ünye şehrinde bulunuyor ve ilçenin en çok ziyaret edilen yerleri arasında. Yine Ünye sokaklarında gezerken göreceğiniz bir diğer güzellik ise Saray Surları. Çınar ağaçlarıyla kaplı bu sular, ilçenin güzel manzarasını tamamlıyor.

Ünye’de üç tane de tarihi Osmanlı hamamı var ve hamamlar hala aktif. Gezmekten yorulduğunuzda bu hamamlarda rahatlayabilir ve stres atabilirsiniz. Ünye’nin en ilginç yeri ise Ayanikola olarak bilinen ve küçük bir yarımada da yer alan surlarla kaplı Aya Nikola Kilisesi. Kiliseyi gezerken yarımadadan Ünye’nin harika fotoğraflarını da çekebilirsiniz.

Ünye Otogarı Hakkında

Ordu'nun Karadeniz kıyılarındaki 130.000 nüfuslu turistik ilçesi Ünye’nin otogarı, ilçe merkezinin çıkışında Samsun-Ordu Yolu kenarında yer alıyor. İlçe merkezine uzak olduğu için otogarda yolculara özel halk otobüsleri, yolcu servisleri, minibüsler, taksiler ile Ünye'nin merkezine ve turistik noktalarına ulaşım hizmeti sağlanıyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Yolculuk yapacağınız otobüs firmasının size sağlayacağı ücretsiz yolcu servisleri ile Ünye Sahil Yolu, Saray Caddesi, Niksar Caddesi, Bağbaşı Caddesi Irmak Caddesi gibi büyük caddelere otogardan her yarım saatte bir kolaylıkla gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Otogar içerisinde duraklarını görebileceğiniz özel halk otobüsleri de Ünye'de yoğun olarak kullanılıyor. Özel halk otobüsleri, her 15 dakikada bir hareket ediyor ve Ünye Adliyesi, Ünye Belediyesi, Ünye Plajı, Atatürk Parkı, Ünye Yaşayan Kültür Tarih Müzesi, Çınarlık Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Saray Caddesi, Yunus Emre Parkı, Ünye Limanı gibi pek çok merkezi ve turistik noktaya yolcuların ulaşımını sağlıyor.

Minibüsler

Ünye'nin Atatürk Mahallesi, Çınarlık Mahallesi, Kaledere Mahallesi, Saraçlı Mahallesi ve Fevzi Çakmak Mahallesi gibi büyük mahalleleri, plajları ve turistik tesislerine gitmek için otogardan hareket eden minibüslerden de faydalanabilirsiniz. Ünye Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleri ile ise Fatsa, Perşembe, Gülyalı gibi komşu turistik ilçelerinin yanı sıra Ordu merkezine ve 19 ilçesine her saat gitmeniz mümkün.

Taksi

Ünye Otogarı’nda yolculara taksiler de ulaşım hizmeti sağlıyor. Otogarın hemen yanındaki Sahil Yolu Caddesi üzerinde yer alan Ünye Otogar Taksi’ye 0552 333 06 00 numaralı telefonla ulaşabilir, Ünye otelleri ve turistik tesislerinin yanı sıra ilçe merkezine de otogardan ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Ünye Otogarı Hakkında

Ordu ilinin en büyük ilçelerinden biri olan Ünye’deki terminal, şehirlerarası ulaşıma katkı sunmaya devam ediyor. Şehir merkezi ile arasında yaklaşık 50 dakikalık sürüş mesafesi bulunan Ünye Terminali’ne ulaşmak adına ücretsiz yolcu servisleri, dolmuşlar, 24 saat aktif şekilde faaliyet gösteren taksiler ve belediye otobüslerinden yararlanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ordu şehrinin batı bölümünde konumlanan ve sahile paralel bir şekilde uzanan Ünye ilçesindeki terminale ulaşmak isteyenlerin öncelikli tercihi, özellikle ekonomik olması nedeniyle belediye otobüsleri oluyor. Çelebioğlu Caddesi ve Ulus Caddesi başta olmak üzere işlek caddeler üzerinde kısa aralıklarla halk otobüslerine ait duraklara rastlayabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yolcu servislerinden yararlanarak Ünye Terminali’ne gitmek istiyorsanız, otobüslerinin kalkış saatinden yaklaşık 2 saat kadar önce size iletilen bekleme noktalarında hazır bulunmalısınız. Ücretsiz yolcu servisleri, Ordu şehir merkezindeki işlek caddelerin yanında Altınordu ve Perşembe üzerinden yolcuları toplamaya başlıyor.

Taksi

Yeni Mahalle Okullar Caddesi’nde yer alan Altınordu Taksi (0452 522 22 22), Cumhuriyet Caddesi’nde konumlanan Güzel Ordu Taksi (0452 225 15 55) ve Erol Ataşan Bulvarı’nda hizmet veren Meydan Taksi (0452 234 48 79), Ordu şehir merkezinde 24 saat boyunca hizmet veren taksi durakları arasında ön plana çıkıyor. Taksilerin kullandığı güzergah, taksi ücretinizi önemli oranda etkileyebiliyor. Ünye Terminali’ne giderken Yeni Samsun-Ordu Yolu, D010 ya da E70 gibi yeni ve modern yolları tercih etmek, mesafeyi bir ölçüde kısaltabiliyor.

Minibüsler

Ordu şehir merkezinde yer alan minibüsler; hem merkez ilçelerde hem de köylerde yer alan yolcuları kolayca terminale ulaştırıyor. Merkezden saat başı hareket eden minibüslere Perşembe, Altınordu ya da Aybastı gibi işlek noktalar üzerinden de binebilirsiniz. Şehir merkezinden kalkan dolmuşlar sayesinde ortalama 1 saat içinde Ünye Terminali’ne ulaşabilirsiniz. Ordu şehir merkezinde Yeşil Hat ve Kırmızı Hat olarak bilinen ve 60 dakikada bir kalkan dolmuşlar, sizi ortalama 1 saat 20 dakikalık bir yolculuk sonrasında Ünye Terminali’ne ulaştırıyor. Yeşil Hat’ın 08.00-18.00 ve Kırmızı Hat’ın 07.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterdiğini hatırlatalım.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ünye Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ünye otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ünye otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ünye otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Ünye yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Ünye 13 saat 30 dakika , İzmir - Ünye 16 saat 30 dakika , Ankara - Ünye 8 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Ünye seferleri bulunuyor?
expand_more
Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Giresun Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Ünye seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  13 saat schedule
 • İzmir
  16 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
 • Bursa
  13 saat schedule
 • Antalya
  16 saat schedule
 • Trabzon
  4 saat schedule
map placeholder
expand_less