Saraykent Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Saraykent Hakkında

Yozgat’a bağlı 14 ayrı ilçeden biri olan Saraykent, kentin merkezine yaklaşık 70 kilometre mesafede konumlanıyor. Üstelik hem Yozgat şehir merkezinden hem de şehirde yer alan diğer ilçelerden Saraykent yönüne gelen araçlar sayesinde ilçeye ulaşım hayli kolay. Nüfusu 15 bine yaklaşan Saraykent’te özellikle geride kalan yüzyıllarda bölgeyi etkileyen Romalılardan kalan pek çok hamam ve han kalıntısına rastlamak mümkün. İlçenin yakınlarında gerçekleşen kazılarda bulunan sayısız eseri barındıran Yılan Burnu Tepesi, tarihi alanları görmek isteyenlerin Saraykent ve civarındaki gözde duraklarından. Frigler ve Romalılardan günümüze ulaşan taşların bulunduğu tepe ayrıca ilçenin muazzam doğasına şahitlik etmek adına hayli ideal bir adres sayılabilir. 

Saraykent halkı tarafından ‘’Büyük Han’’ olarak da isimlendirilen Çınçınlı Sultan Hanı ise merkezde gezerken ziyaret edilebilecek harika yapılardan. Uzunca bir dönem aktif olarak kullanılan han, günümüzde büyük oranda hasar görmüş ve terk edilmiş durumda. Saraykent ayrıca Anadolu’nun şifalı kaplıca sularıyla bilinen eski yerleşimlerinden. Kalsiyum sülfat ve sodyum klorür açısından zengin Saraykent kaplıca sularının sıcaklığı 70 derecenin üzerine ulaşıyor. Bu sayede son derece sıcak sularıyla ün kazanan kaplıcalarda konaklama olanağı da mevcut. Böylece dilerseniz Saraykent gezinize rahatlıkla birkaç günlük kaplıca molasını dahil edebilirsiniz. İlçede yer alan kaplıcaların özellikle eklem rahatsızlıkları ile romatizma üzerinde etkisi biliniyor. 

Saraykent gezinizin ardından Yozgat kent merkezine de uzanmak isterseniz bu kez Çapanoğlu Camii, Çeşka Kalesi, Karslıoğlu Konağı, Kerkenes Harabeleri, Başçavuş Camii, Yozgat Müzesi ve Behramşah Kalesi gibi tarihi ve turistik noktaları görebilirsiniz. Saraykent seyahatinizde ayrıca binlerce yıllık Anadolu geleneğinin uzantısı sayılan Yozgat mutfağının nefis yöresel yemeklerini mutlaka tadın. Patlıcan, yarma ve naneyle hazırlanan bulama çorbası, sadece bir yemek olmasının ötesinde aileleri bir araya getiren sosyal gelenek olarak da öne çıkan arabaşı, testilerin içine yerleştirilen kuzu etinden yapılan testi kebabı ve iç malzemesine pastırma da eklenen Yozgat böreği ise Saraykent mutfağının öne çıkan enfes tatlarından. Üstelik eğer tatlılarla aranız iyiyse, yine yöresel Yozgat sofralarının ayrılmaz parçası haline gelen meşhur incir uyutmasını deneyebilirsiniz.

Saraykent Otogarı Hakkında

Yozgat’ın doğu bölgesinde yer alan Saraykent ilçesi, şehir merkezinden yaklaşık 70 kilometre mesafede bulunuyor. Şehir merkezinden Saraykent’te yer alan otogara ulaşmak için özel araçla yaklaşık bir buçuk saat yolculuk yapmanız gerekiyor. Yozgat’tan otogara belediye otobüsleri ve minibüslerle gidilebildiği gibi taksi kullanarak ulaşmak da mümkün. Öte yandan ücretsiz yolcu servislerini de tercih edebilirsiniz.  

Belediye Otobüsleri

Şehir merkezinden kalkan belediye otobüsleriyle otogara gidebilirsiniz. Öte yandan belediye otobüsünü tercih ettiğinizde, diğer ulaşım araçlarına oranla daha uygun fiyatla yolculuk yapmış olursunuz. Hafta içi günlerde saat 07.20 itibarıyla başlayan seferler 20 ya da 30 dakikalık aralıklarla 21.15'e kadar devam ediyor. Hafta sonları ise yine aynı saatte başlayan seferler, bir saat aralıkla akşam 20.15'e kadar sürüyor. 

Minibüsler

Yozgat’tan Saraykent güzergahına giden minibüsleri tercih ederek otogara kolaylıkla gidebilmeniz mümkün. Eşyalarınız minibüste taşınabilecek kadarsa, uygun fiyata otogara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Günün her saatinde bulabileceğiniz taksilerle de otogara gidebilirsiniz. Ancak şehir merkeziyle otogar arasındaki mesafenin çok olması nedeniyle bu size ciddi bir maliyet oluşturabilir.

Yolcu Servisleri

Saraykent Otogarı’ndaki otobüslerin ücretsiz yolcu servislerini kullanarak da otogara gitmeniz mümkün.

Saraykent Otogarı Hakkında

Yozgat merkezine 49 kilometre uzaklıktaki 12.651 nüfuslu küçük Saraykent ilçesinin otogarı, ilçe merkezi çıkışında Sivas-Yozgat Yolu kenarında Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinde yolculara hizmet veriyor. Merkeze uzak noktalara Saraykent Otogarı’ndan gitmek için yolculara özel halk otobüsleri, taksiler ve birlik minibüslerini kullanabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Saraykent Otogarı önündeki Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi’nde durağı bulunan özel halk otobüsleriyle Saraykent Devlet Hastanesi, Saraykent Belediyesi, Yeni Camii, Kanuni Sultan Süleyman Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Adnan Menderes Caddesi ve Rauf Denktaş Caddesi ilçenin bütün büyük caddelerin yanı sıra Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Merkez Mahalle, Güldibi Mahallesi ve Saray Mahallesi yoğun nüfuslu pek çok mahalleye de otogardan 10 dakikalık bir yolculukla geçebilirsiniz.

Birlik Minibüsleri

Otogar içinden her yarım saatte bir hareket eden Yozgat Saraykent Yayla Tur Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleri ile her saat Yozgat merkezinin yanı sıra Çandır, Sorgun, Aydıncık, Akdağmadeni, Kadışehri gibi Yozgat'ın 14 ilçesi ve bütün köylerine otogardan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Saraykent Otogarı'nda son otobüs saatine kadar taksi bulabilirsiniz. İsterseniz Cumhuriyet Meydanı’nda 7 gün 24 saat hizmet veren Saraykent Taksi durağına da 0535 947 75 04 numara telefon ulaşarak taksiyle küçük ilçe merkezinde istediğiniz her noktaya kolayca gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Saraykent Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Saraykent otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Saraykent otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Saraykent otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Saraykent yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Saraykent 11 saat , İzmir - Saraykent 12 saat 30 dakika , Ankara - Saraykent 4 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Saraykent seferleri bulunuyor?
expand_more
Yeni Sivas Turizm, Sivas Huzur Turizm, Öz Sivas Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Saraykent seferleri düzenliyor.
expand_less