İzmit Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

İzmit Hakkında

Marmara Bölgesi sınırlarında yer alan İzmit, Kocaeli’ne bağlı bir ilçe. Geçmişte bölgeye hakim olan Bitinyalıların hükümdarı Nikomedia’nın adıyla anılan İzmit, günümüzde aynı zamanda şehrin merkez ilçesi olarak önem taşıyor. 5 bin yıldan fazla zamandır yerleşimcileri ağırlayan bölge özellikle Romalılar döneminde büyük bir hızla gelişerek medeniyetin beşiği haline geldi. Akpınar, Sepetçi, Sultaniye, Yenice ve Bayraktar gibi mahallelere ayrılan İzmit’e Kocaeli’nin neredeyse her yerinden otobüs ve dolmuşlarla seyahat etmek mümkün. Adapazarı, Derince, Kandıra ve İzmit Körfezi ile çevrelenen ilçeye ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçarak da fazla zorlanmadan ulaşabileceğinizi unutmayın. Buna karşılık eğer karayolunu tercih ediyorsanız, İzmit’in Trakya ve Anadolu arasındaki önemli bağlantı kavşaklarının adeta merkezinde yer alması sayesinde yine rahat bir şekilde ilçeye gelebilirsiniz.  

Özellikle şehrin diğer ilçelerine kıyasla çok daha fazla tarihi eser barındıran İzmit’te gezinize Osmanlı döneminde yaptırılan görkemli Kasr-ı Humayun Sarayı ile başlayabilirsiniz. İstanbul’un dışında inşa edilen ilk saray tipi yapı olma özelliğini taşıyan Kasr-ı Humayun Sarayı’ndan sonra ise 1700’lü yıllarda İzmit’e kazandırılan Ali Efendi Konağı’nı görebilirsiniz. Zaman içinde bölgede yaşayan pek çok eski aileyi ağırlayan konak şimdilerde müzeye dönüştürülmüş durumda ve ziyaret edilebiliyor. Yine Osmanlı zamanında yaptırılan İzmit Saat Kulesi ise kuşkusuz bölgenin önde gelen sembolik eserlerinden. Üstelik günümüzde kulenin hemen altında yer alan çay bahçesinde oturarak dinlenmek de oldukça keyifli. Dünya çapında çeşitli savaşlara katıldıktan sonra İzmit sahillerine demirleyen Gayret Gemi Müzesi ise hayli değişik atmosferiyle ziyaretçilerini karşılıyor. Müzede eski bir savaş gemisinin bölümlerini dolaşmanın tadını çıkarabilirsiniz.

İzmit’te gezerken yörenin meşhur pişmaniyesini muhakkak yerinde tatmalısınız. Süslü ambalajlarıyla hediye olarak götürmek için son derece uygun olan pişmaniyenin yanı sıra Kandıra yoğurdu, tavuklu keşkek, kavurma ve karalahana yemeği ilçede hayli meşhur. Bölgede pek çok yeri sadece yürüyerek dolaşabileceğiniz gibi ayrıca dilerseniz otobüs, tramvay veya minibüslerle de uygun fiyata seyahat edebileceğinizi anımsatalım.

İzmit Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalden kendinize en uygun ulaşım aracını kullanarak İzmit şehir merkezine kolay ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Her gün yüzlerce yolcuya hizmet veren terminalde otobüs firmaları da ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor. Seyahat ettiğiniz firmanın servisiyle şehir merkezindeki önemli noktalara ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal dışında durakları bulunan belediye otobüsleri, şehir merkezindeki pek çok ana durağa ulaşım için sıkça tercih ediliyor. 200, 10, 118, 138, 140, 16, 163, 250, 280 ve 400MR otobüs hatları ile şehir merkezinin yanı sıra Gebze’ye ve Marmaray durağına da gidebilirsiniz.

Taksi

Aceleniz varsa veya daha rahat bir yolculuk yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz taksileri terminal çıkış kapısı önünde bulabilirsiniz. 24 saat hizmet veren terminal taksileriyle şehirde istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen İzmit Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz İzmit otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, İzmit otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların İzmit otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
İzmit yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - İzmit 2 saat 30 dakika , İzmir - İzmit 6 saat 30 dakika , Bursa - İzmit 2 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının İzmit seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Efetur, Kale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden İzmit seferleri düzenliyor.
expand_less