İzmit Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

İzmit Hakkında

Marmara Bölgesi sınırlarında yer alan İzmit, Kocaeli’ne bağlı bir ilçe. Geçmişte bölgeye hakim olan Bitinyalıların hükümdarı Nikomedia’nın adıyla anılan İzmit, günümüzde aynı zamanda şehrin merkez ilçesi olarak önem taşıyor. 5 bin yıldan fazla zamandır yerleşimcileri ağırlayan bölge özellikle Romalılar döneminde büyük bir hızla gelişerek medeniyetin beşiği haline geldi. Akpınar, Sepetçi, Sultaniye, Yenice ve Bayraktar gibi mahallelere ayrılan İzmit’e Kocaeli’nin neredeyse her yerinden otobüs ve dolmuşlarla seyahat etmek mümkün. Adapazarı, Derince, Kandıra ve İzmit Körfezi ile çevrelenen ilçeye ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçarak da fazla zorlanmadan ulaşabileceğinizi unutmayın. Buna karşılık eğer karayolunu tercih ediyorsanız, İzmit’in Trakya ve Anadolu arasındaki önemli bağlantı kavşaklarının adeta merkezinde yer alması sayesinde yine rahat bir şekilde ilçeye gelebilirsiniz.  

Özellikle şehrin diğer ilçelerine kıyasla çok daha fazla tarihi eser barındıran İzmit’te gezinize Osmanlı döneminde yaptırılan görkemli Kasr-ı Humayun Sarayı ile başlayabilirsiniz. İstanbul’un dışında inşa edilen ilk saray tipi yapı olma özelliğini taşıyan Kasr-ı Humayun Sarayı’ndan sonra ise 1700’lü yıllarda İzmit’e kazandırılan Ali Efendi Konağı’nı görebilirsiniz. Zaman içinde bölgede yaşayan pek çok eski aileyi ağırlayan konak şimdilerde müzeye dönüştürülmüş durumda ve ziyaret edilebiliyor. Yine Osmanlı zamanında yaptırılan İzmit Saat Kulesi ise kuşkusuz bölgenin önde gelen sembolik eserlerinden. Üstelik günümüzde kulenin hemen altında yer alan çay bahçesinde oturarak dinlenmek de oldukça keyifli. Dünya çapında çeşitli savaşlara katıldıktan sonra İzmit sahillerine demirleyen Gayret Gemi Müzesi ise hayli değişik atmosferiyle ziyaretçilerini karşılıyor. Müzede eski bir savaş gemisinin bölümlerini dolaşmanın tadını çıkarabilirsiniz.

İzmit’te gezerken yörenin meşhur pişmaniyesini muhakkak yerinde tatmalısınız. Süslü ambalajlarıyla hediye olarak götürmek için son derece uygun olan pişmaniyenin yanı sıra Kandıra yoğurdu, tavuklu keşkek, kavurma ve karalahana yemeği ilçede hayli meşhur. Bölgede pek çok yeri sadece yürüyerek dolaşabileceğiniz gibi ayrıca dilerseniz otobüs, tramvay veya minibüslerle de uygun fiyata seyahat edebileceğinizi anımsatalım.

Şehir Merkezinden İzmit Terminali’ne Ulaşım

İzmit merkezine yakın bir konumda bulunan İzmit Terminali’ne en kolay ulaşım seçeneği belediye otobüsleri. Otobüsler dışında da alternatif seçenekleri kullanarak terminale gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Üniversite de dahil şehrin pek çok önemli noktasındaki duraklardan kalkan ve kent kart sistemi ile çalışan 200, 10, 118, 138, 140, 16, 163, 250, 280 veya Gebze, Marmaray ve Körfez’den ulaşım sağlayan 400MR hatlarıyla terminale kolayca gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

İzmit Terminali’nde hizmet veren hemen her otobüs firması yolcularının kolayca terminale ulaşması için ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. Bu yolcu servislerine şehir merkezindeki bilet satış ofisleri önünden binebilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinde hizmet veren taksilerle Edirne Terminali’ne rahat bir yolculukla gidebilirsiniz. Edirne’de hemen her semtte 24 saat hizmet veren taksi durağı bulabilirsiniz.

İzmit Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalden kendinize en uygun ulaşım aracını kullanarak İzmit şehir merkezine kolay ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Her gün yüzlerce yolcuya hizmet veren terminalde otobüs firmaları da ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor. Seyahat ettiğiniz firmanın servisiyle şehir merkezindeki önemli noktalara ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal dışında durakları bulunan belediye otobüsleri, şehir merkezindeki pek çok ana durağa ulaşım için sıkça tercih ediliyor. 200, 10, 118, 138, 140, 16, 163, 250, 280 ve 400MR otobüs hatları ile şehir merkezinin yanı sıra Gebze’ye ve Marmaray durağına da gidebilirsiniz.

Taksi

Aceleniz varsa veya daha rahat bir yolculuk yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz taksileri terminal çıkış kapısı önünde bulabilirsiniz. 24 saat hizmet veren terminal taksileriyle şehirde istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen İzmit Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - İzmit
70 TL722 sa 32 dk
roomİzmir - İzmit
270 TL277 sa
roomAnkara - İzmit
100 TL1164 sa 39 dk
roomAdana - İzmit
230 TL4111 sa 39 dk
roomBursa - İzmit
110 TL512 sa 12 dk
roomAntalya - İzmit
219 TL159 sa 3 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz İzmit otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

expand_more
Enuygun, İzmit otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların İzmit otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.

İzmit yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?

expand_more
İstanbul-Avrupa - İzmit 2 saat , İzmir - İzmit 7 saat , Ankara - İzmit 5 saat 30 dakika sürüyor.

Hangi otobüs firmalarının İzmit seferleri bulunuyor?

expand_more
Metro Turizm, Mersin Nur Turizm, Kale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden İzmit seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  2 saat schedule
 • İzmir
  6 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  2 saat schedule
 • Antalya
  9 saat schedule
 • Trabzon
  14 saat schedule
expand_less