Gebze Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gebze Hakkında

Kocaeli ilinin sınırlarında yer alan Gebze, İstanbul’a yakın konumu ve barındırdığı büyük sanayi kuruluşlarıyla cazibesi her geçen gün artan ilçelerden. Geçmişte Bitinya olarak adlandırılan bölge, Antik Yunan ve Bizans dönemlerinde dahi yerleşim için kullanılıyordu. Üstelik daha sonra buraya hakim olan Osmanlıların idaresinde de Gebze hayli önemli bir merkez olarak anılıyordu. Günümüzde nüfusu 400 bini aşan ilçeye İstanbul ve Kocaeli kent merkezinden tüm gün devam eden otobüs seferleriyle rahatça gelmek mümkün. Ayrıca Halkalı-Gebze Banliyö Tren Hattı da Üsküdar ve Ayrılık Çeşmesi gibi istasyonlardan geçerek Gebze’ye kadar geliyor. Bu sayede uzun süre araç beklemeden ve trafiğe takılmadan ilçeye seyahat edebilirsiniz.  

Kaplumbağa Terbiyecisi başta olmak üzere pek çok ölümsüz esere imza atan ünlü ressam Osman Hamdi Bey’in Eskihisar’da bulunan evi, günümüzde müze olarak ziyaretçilere açık. İlçe merkezinden sadece birkaç kilometre mesafedeki evi gezerek ünlü ressamın yaz aylarını geçirdiği yeri görebilirsiniz. Gebze’ye Bizans dönemi miraslarından olan Eskihisar Kalesi ise o zamandan günümüze ulaşabilen az sayıda eserden biri. Ayrıca 1300’lü yıllarda inşa edilen Sultan Orhan Camii ve Osmanlı’nın eski vezirlerinden Mustafa Paşa’nın adını taşıyan cami de Gebze’nin diğer önemli tarihi yapıları arasında sayılabilir.

Özellikle büyük sanayi tesisleri konusunda kuşkusuz Türkiye’nin en gelişmiş ilçelerinden olan Gebze’de konaklama için her bütçeye uygun alternatif mevcut. Ticaret merkezlerine yakın olmak adına ilçe merkezinde yer alan tesislere rezervasyon yaptırabilir veya Gebze’nin doğal güzelliklerinin tadına varmak isterseniz merkeze kısmen uzak bölgeleri tercih edebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlerin kesişim noktasında bulunan Gebze’ye neredeyse ülkenin her yanından otobüsle ulaşım seçeneği mevcut. Üstelik Trakya Yarımadası ile Anadolu’yu birbirine bağlayan yol üzerinde yer alması sayesinde otobüs alternatifleri daha fazla artış gösterebiliyor.

Gebze Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Gebze Otobüs Terminali’nden merkeze belirli saatlerde hareket eden otobüslerle ulaşmayı seçebilirsiniz. Fiyatları oldukça uygun sayılan otobüslerin yanı sıra terminalde taksi ve servis aracı gibi alternatifler yolcuları bekliyor. Minibüslere aktarma yaptığınızda ise özellikle İstanbul yönüne pratik bir şekilde seyahat edebilirsiniz. 

Otobüs 

Gebze Terminali’nden hareket eden 403 hat numaralı otobüslerle Mutlukent yönüne seyahat etmek mümkün. Güzeltepe Konutları, Atatürk Lisesi ve Merkez Hastanesi gibi duraklardan geçen otobüslerle uygun fiyata terminale erişebilirsiniz.  

Darıca yönüne yolcuları taşıyan 506 numaralı otobüs ise Gebze Terminali’nden binebileceğiniz bir diğer seçenek. Sabah erken saatlerden itibaren seferlerine başlayan otobüsler için öncesinde terminalden ulaşım kartı satın alabilirsiniz. 

Minibüs  

Gebze Otobüs Terminali’nden aktarma yaparak Harem dolmuşlarını kullanmak mümkün. Kartal, Maltepe, Bostancı ve Ünalan gibi noktalardan geçen minibüslerle hızlıca Harem yönüne yolculuk yapılabiliyor. Üstelik bu araçlardan son durakta inerek Harem Otobüs Terminali’ne de erişebilirsiniz. 

Terminalden ayrıca Gebze içine ve İzmit yönüne minibüsle seyahat edebilirsiniz. Minibüslerin ücretleri ise hatlara göre değişebiliyor.

Taksi

Gebze Terminali önünde yolcular için tüm gün boyunca taksiler hazır bekliyor. Bölgede yer alan otellere direkt ulaşmak isteyen yolcular tarafından sıkça kullanılan taksilerin ücretleri ilçe sınırlarında bulunan noktalar arasında oldukça uygun sayılabilir. Diğer ilçelere veya Kocaeli’nin merkezine ulaşmanız gerektiğinde ise terminalden kalkan toplu taşıma seçeneklerini tercih etmenizde yarar var. 

Servis Aracı 

Terminale indikten sonra servis araçlarına binerek Gebze’nin çeşitli noktalarına hızlıca ulaşabilirsiniz. Yolculara ücretsiz şekilde hizmet sunan bu araçların hareket saatleri genellikle Gebze Terminali’ne sefer gerçekleştiren otobüslerin varış zamanlarına göre düzenleniyor. Ulaşmak istediğiniz yeri terminalde bulunan görevlilere ileterek yakınlardan geçen servislerden birine binebilirsiniz. İlçe terminalinden Gebze’nin farklı noktalarına servisle yolculuk ise genelde 20 dakika civarında sürüyor.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Gebze Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gebze otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gebze otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gebze otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Gebze yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Gebze 2 saat , İzmir - Gebze 5 saat 30 dakika , Ankara - Gebze 5 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Gebze seferleri bulunuyor?
expand_more
Çorum Kargı Turizm, Gerze Güven Keklik, Isparta Petrol Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Gebze seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  2 saat schedule
 • İzmir
  5 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  1 saat schedule
 • Antalya
  10 saat schedule
 • Trabzon
  14 saat schedule
map placeholder
expand_less