Gebze Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Gebze Otogarı
place
Barış Mah. Koşuyolu Cad. 20/C 41400 Gebze/Kocaeli
local_phone
+902626466501

Gebze

Gebze Terminali Hakkında

Kocaeli’nin en büyük ilçelerinden biri ve ülkemizin en büyük sanayi bölgelerinden olan Gebze’nin modern ve her zaman hareketli bir terminali var. Gebze Terminali, İstanbul’un en uç bölgesinde yer alan otobüs terminali olarak Anadolu şehirlerine yapılan otobüs seferleri için önemli bir durak noktası konumunda. Gebze Terminali içerisinde Pamukkale, Nilüfer Turizm, İstanbul Seyahat, Ulusoy Turizm ve Kamil Koç gibi ondan fazla otobüs firmasının ofisi bulunuyor ve bu terminalden Türkiye’nin her şehrine istediğiniz saatler arasında otobüs bulmanız mümkün.

Açık ve kapalı geniş bekleme alanlarına sahip olan Gebze Terminali’nde ayrıca bir restoran, kafe, mescitler, tuvaletler ve yolculuk için alışveriş yapabileceğiniz bir market bulunuyor. Gebze Terminali’ne ulaşmak için ise İstanbul Avrupa Yakası’ndan kalkan metrobüsleri, otobüs servislerini ve minibüsleri kullanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Gebze Otogarı'na Ulaşım

Bölgenin en yoğun ulaşım merkezlerinden Gebze Terminali’ne servis, otobüs, taksi ve minibüs gibi araçlarla erişebilirsiniz. Gün boyunca seferlerine devam eden otobüsler ve minibüsler bu rota üzerinde tercih edilebilecek ekonomik seçenekler arasında. Servisler ve taksiler ise son derece pratik alternatiflerden. 

Otobüs 

Mutlukent yönünden hareket eden 403 numaralı otobüslerle direkt Gebze Otobüs Terminali’ne ulaşmak hayli kolay. Güzeltepe Konutları ve Merkez Hastanesi gibi noktalardan geçen otobüsler sabah erken saatlerden itibaren seferlerine başlıyor. 

Darıca yönünden kalkarak Gebze Terminali’ne gelen 506 numaralı otobüs hattı ise bir başka seçenek. Gün boyunca belirli aralıklarla seferlerini sürdüren otobüslere binmek için şehirde geçerli ulaşım kartlarından edinmeyi unutmayın. 

Minibüs   

Harem-Gebze arasında çalışan minibüslerle aktarmalı olarak Gebze Otobüs Terminali’ne ulaşılabiliyor. Yolcuları ilçeye kadar getiren minibüslerden inerek doğrudan servis araçlarına veya taksiye aktarma yapabilirsiniz. Bu sayede Gebze Terminali’ne yolculuğunuzu bütçe dostu bir yöntemle tamamlayabilirsiniz. 

Taksi 

Özellikle gelişmiş sanayi tesisleri ile öne çıkan Gebze’de her zaman rahatça taksi bulabilirsiniz. Terminalin merkeze çok uzak sayılmayan konumu taksi yolculuğunu kısmen ekonomik hale getiriyor. İlçede yer alan otellerde konakladığınızda ise önceden tesisin önüne araç çağırabilir ve seyahatinize hız kazandırabilirsiniz.

Servis Aracı 

Gebze içinde bulunan otobüs firmalarının ofislerinden terminale servisle yolculuk mümkün. Bunun için yola çıkmadan önce servis aracının hareket saatini öğrenmeniz ve biniş noktanızı bildirmeniz yeterli. Servis araçları ilçede genellikle 24 saat boyunca terminale yolcu taşıyor. Tam saatinde servise yetişemediğiniz durumlarda ise otobüs veya taksi gibi alternatif taşıtlardan yararlanabilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less