Eynesil Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Eynesil Hakkında

Giresun’a bağlı kıyı ilçelerinden Eynesil, 3 bin yıldan geriye uzanan geçmişi ve muazzam doğasıyla bölgenin cazibe merkezleri arasında sayılıyor. Trabzon ve Giresun yolu üzerinde kurulan ilçe, şehrin merkezine yaklaşık 75 kilometre kadar uzakta bulunuyor. Tıpkı şehrin diğer ilçeleri gibi Eynesil de son derece yeşil doğasıyla dikkati çekiyor. Romalılar döneminden miras kaldığı tahmin edilen Eynesil Kalesi, ilçede görülebilecek tarihi noktalardan biri. Karadeniz kıyısında inşa edilen kale, geçtiğimiz yıllarda restore edilerek güçlendirilmesinin de etkisiyle halen dimdik ayakta. Fotoğraf karelerine son derece muazzam fon oluşturan kalede Eynesil’in geçmiş yüzyıllarına doğru uzanma şansı bulabilirsiniz. İlçe merkezinde yer alan Merkez Camii ise Eynesil’de 1900’lü yılların başında yaptırılan eski bir ibadethane. Günümüzde halen aktif olarak kullanılan cami, pek çok kez restore edilmesi nedeniyle şimdilerde ilk zamanlarına kıyasla daha farklı bir görüntü sunuyor. Eynesil gezinizde ayrıca uzunluğu 7 metreye ulaşan Çağlanbaşı Köprüsü’nün üzerinden geçebilir veya ilçe merkezi yakınlarında bulunan bir başka eser olan Belen Köyü Köprüsü’nü görebilirsiniz. 

Genellikle doğanın armağanı olan güzellikleriyle anılan Eynesil’in çevresinde pek çok harika yayla var. Aynı zamanda Karadeniz’in geleneksel kültürüne de yakından tanıklık edebileceğiniz yaylalara çıkarak ciğerlerinizi oksijenle doldurabilirsiniz. Kentin merkezinden yaklaşık 60 kilometre mesafedeki Kümbet Yaylası ise kuşkusuz bu konuda bölgede akla gelen ilk seçeneklerden. Yaz aylarında gerçekleşen eğlenceli şenliklere ev sahipliği yapan yaylada birbirinden güzel manzaralar sayesinde gözlerinizi dinlendirebilirsiniz. Yine yazın serinlemek veya piknik yapmak için ziyaret edilen Bektaş Yaylası ise 2 bin metreye ulaşan yüksekliğiyle yörede göz kamaştıran bir başka adres. Eynesil ve civarında doğayla bütünleşmek adına dilerseniz 30 metreden aşağı dökülen Kuzalan Şelalesi, sodalı yapısı nedeniyle bu ismi alan Mavi Göl ve huzur bulmak isteyenlerin gözdesi Sis Dağı Yaylası gibi noktaları keşfedebilirsiniz. İlçeye seyahatinizde ayrıca pek çok ziyaretçinin damak tadına hitap eden muhteşem Karadeniz lezzetlerini tadabileceğinizi unutmayın. Karalahanadan yapılan dolma ve çorba, ısırgan yemeği, fasulye diblesi, mısır unundan yapılan ekmek, çalı çiçeği çorbası, mantar kavurması, darı unu helvası ve tel kadayıf tatlısı ise Eynesil’de gezginlere sunulan nefis seçeneklerden.

Eynesil Otogarı Hakkında

Giresun'un Karadeniz kıyısında yer alan turistik Eynesil ilçesinin küçük otogarına pek çok ana caddeden kısa bir yürüyüşle gidebilirsiniz. Daha uzak mesafelerden Eynesil Otogarı’na geçmek için ise ilçeler arası ulaşım da sağlayan minibüsler ve taksilerden faydalanabilirsiniz.

Minibüsler

Eynesil Devlet Hastanesi ve Eynesil Belediyesi gibi önemli noktaların yanı sıra Karadeniz kıyısındaki oteller ve sahil yolundaki turistik tesisler önünde de durakları bulunan minibüsler, yolcuların otogara gitmek için en çok tercih ettiği ulaşım araçları arasında.

Sabah saat 07:00’dan akşam 19:00’a kadar her saat başı bulabileceğiniz ilçeler arası minibüslerle hem Eynesil’e bağlı köylerden hem de Giresun'un diğer ilçeleri ve Karadeniz kıyısındaki turistik yerlerden otogara gitmeniz mümkün.

Taksi

Hızlı ve rahat bir yolculukla Eynesil Otogarı’na geçmek için 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerden de faydalanabilirsiniz. Kamil Nabaltı Caddesi üzerinde durağı bulunan Sahil Taksi’ye 0454 581 34 00, Dörtyol Taksi durağına ise 0454 581 37 37 numaralı telefonla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eynesil Otogarı Hakkında

Giresun şehrine bağlı 13.000 nüfuslu küçük Eynesil ilçesinin otogarı, Trabzon-Giresun Yolu kenarındaki Kamil Nalbant Caddesi üzerinde ilçe merkezine çıkışında hizmet veriyor. Eynesil Otogarı’ndan ilçe içi minibüsleri, ilçeler arası minibüsler ve taksiler ile de hem ilçede istediğiniz noktaya hem de Giresun merkezi, ilçeleri ve köylerine rahatlıkla gidebilirsiniz.

İlçe İçi Minibüsler

Otogar önündeki Kamil Nalbant Caddesi üzerinde Eynesil minibüslerinin duraklarını bulabilir ve bu minibüslerle her 15 dakikada bir Giresun Eynesil Kamil Nalbant Meslek Yüksekokulu, Eynesil Belediyesi, Eynesil ilçe Devlet Hastanesi, Hasan Okur Caddesi, Mehmet Somuncuoğlu Caddesi, Hürriyet Caddesi Eynesil Sahil Parkı ve sahil kenarındaki otellere otogardan ulaşabilirsiniz.

Eynesil minibüsleriyle Gümüşçay Mahallesi, Köseli Mahallesi, Altınlı Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Derebaşı Mahallesi gibi ilçenin 12 mahallesine de otogardan gitmeniz mümkün.

İlçeler Arası Minibüsleri

Otogar içerisinde sabah saat 07:00’dan akşam saat 19:00’a kadar her saat başı hareket eden S.S. 26 Nolu Giresun Eynesil Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleriyle başta Giresun olmak üzere Bulancak, Keşap, Tirebolu, Görele gibi Giresun'un 16 ilçesi ve hemen her köyüne otogardan geçebilirsiniz.

Taksi

Eynesil Otogarı içerisinde son otobüs saatine kadar taksi bulabilirsiniz. İsterseniz ilçe merkezde durağı bulunan Eynesil Taksi’ye 0454 581 26 00 veya Şehit Necdet Mehmet Caddesi üzerinde hizmet veren Dörtyol Taksi’ye 0454 581 37 37 numaralı telefonla ulaşarak da otogardan küçük ilçesinin her yerine kısa sürede gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Eynesil Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Eynesil otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Eynesil otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Eynesil otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Eynesil yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Eynesil 16 saat 30 dakika , İzmir - Eynesil 19 saat 30 dakika , Ankara - Eynesil 12 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Eynesil seferleri bulunuyor?
expand_more
Kanberoğlu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Görele Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Eynesil seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  16 saat schedule
 • İzmir
  19 saat schedule
 • Ankara
  12 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
 • Bursa
  16 saat schedule
 • Antalya
  18 saat schedule
 • Trabzon
  1 saat schedule
map placeholder
expand_less