Dinar Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Dinar Hakkında

Afyonkarahisar sınırlarında bulunan Dinar, geçmişte bölgeye yerleşen uygarlıklardan kalan mağaraları ve diğer muazzam taş eserleriyle dikkati çeken bir ilçe. Eskiden ‘’Geyikler’’ ismiyle bilinen ilçenin günümüzdeki adını sonradan buraya göç eden Orta Asya göçmenlerinden aldığı tahmin ediliyor. Dinar’ın nüfusu toplamda 50 bine yaklaşıyor. İlçenin Afyonkarahisar şehir merkezine uzaklığı ise 100 kilometrenin üzerinde. Özellikle Helenistik dönemde büyük gelişim gösteren Dinar’ın yakın çevresinde görülmeye değer pek çok muazzam yer mevcut. Üstelik dilerseniz ilçenin yakınında bulunan kaplıcalarda konaklayarak bölgeden çıkan şifalı sulardan yararlanabilirsiniz. 

Huzur veren su sesleri eşliğinde dinlenmek ve çay içmek için rotanızı ilçenin yakınlarında bulunan Suçıkan’a çevirmeyi ihmal etmeyin. Çevresini saran son derece keyifli mekanlar sayesinde özellikle aileler için cazip hale gelen bu yerde hem zihniniz hem de bedeniniz dinlenecek. Diğer ismiyle ‘’Pınarbaşı Gölü’’ olarak da adlandırılan Eldere ise muazzam doğasıyla olduğu kadar geçmişten bu yana anlatılan efsaneleri ile adını duyuran muazzam noktalardan.  

Dinar geziniz sırasında ilçenin gurme gezginleri dahi memnun edecek lezzetlerini de muhakkak tadın. İlçenin meşhur yöresel yemeklerinin başında gelen keşkek, Afyonkarahisar şehir merkezinde olduğu gibi Dinar’da da sıkça tercih edilen çullama köfte ve haşhaşla hazırlanan pide ilçenin lezzet konusunda vaat ettiği kuşkusuz en iyi seçeneklerden. Dünyada gerçekleşen ilk müzik yarışmasına ev sahipliği yapan Dinar’da bu gelenek günümüzde de yaşatılıyor. Her yıl düzenlenen festival sırasında ilçe son derece renkli ve keyifli bir yer haline geliyor. Hem toplu taşıma hem de özel araçla Afyonkarahisar’dan yaklaşık 2 saat içinde Dinar’a ulaşmak mümkün. Kent merkezinden düzenli aralıklarla hareket eden otobüsler ilçeye ulaşımı hayli kolaylaştırıyor. Ayrıca dilerseniz bazı kent ve ilçelerden Dinar’a gerçekleşen direkt otobüs seferleri sayesinde seyahatinizi hızlandırabilirsiniz. 

Dinar Otogarı Hakkında

Dinar ilçe merkezinde Afyon-Denizli Yolu üzerinde yer alan Dinar Otogarı, hem yolcu alma ve indirme hem de bir mola noktası olarak hizmet veriyor. İlçenin ana caddelerinden kısa yürüyüşlerle gidebileceğiniz otogara isterseniz belediye otobüsleri, taksiler veya kooperatif minibüsleriyle de kolayca geçebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Dinar Belediyesi, Dinar Devlet Hastanesi, Ahmet Veziroğlu Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Dinar Meslek Yüksekokulu gibi önemli noktalarda durakları olan belediye otobüsleri, sabah 07:30 ile 19:30 saatleri arasında yolculara hizmet veriyor.

Minibüsler

Dinar’a bağlı köyler, Afyonkarahisar merkezi ve şehrin diğer ilçelerinden otogara gitmek için her saat seferleri olan kooperatif minibüslerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Taksilerle de istediğiniz saatte kısa bir yolculukla Dinar Otogarı’nda olabilirsiniz. Dinar Taksi durağına 0554 855 91 62, Garaj Taksi durağına ise 0535 519 43 42 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Dinar Otogarı Hakkında

Afyonkarahisar merkezine 75 kilometre uzaklıktaki Dinar Otogarı, ilçe merkezinin tam ortasında Afyon-Denizli Yolu kenarında yolculara hizmet veriyor. Otogardan yürüyerek Eski Denizli Caddesi, Dinar Stadyumu, Dinar Halk Eğitim Merkezi ve Isparta Caddesi gibi pek çok önemli noktaya veya merkezi caddeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri ve taksiler ile de otogardan ilçenin her mahallesi ve caddesine; kooperatif minibüsleriyle ise Afyonkarahisar merkezine ve diğer ilçelerine otogardan gitme şansınız var.

Belediye Otobüsleri

Otogar önündeki Afyon-Denizli Yolu, otogar arkasındaki Denizli Caddesi ve Stadyum Caddesi üzerinde duraklarını görebileceğiniz belediye otobüsleriyle sabah saat 07:30 ile 19:30 saatleri arasında her yarım saatte bir Fatih Mahallesi, Korubaşı Mahallesi, Pancar Mahallesi, Stadyum Mahallesi, Hürriyet Mahallesi ve İncirli Mahallesi gibi büyük mahallelerinin yanı sıra Dinar Meslek Yüksekokulu, Dinar Belediyesi, Dinar Devlet Hastanesi, Ahmet Veziroğlu Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Adliye Caddesi ve Terminal Caddesi gibi büyük caddelerine de otogardan kısa sürede gidebilirsiniz.

Minibüsler

Otogar içerisindeki ayrı bölümlerinde hizmet veren S.S. 16 Nolu Dinar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleriyle ise başta Afyonkarahisar merkez olmak üzere Dazkırı, Bolvadin, Bayat, Emirdağ, Sinanpaşa, Sandıklı gibi 18 ilçesine ve hemen her köyüne her saat ulaşabilirsiniz.

Taksi

Otogar içerisinde hizmet veren taksilerin yanı sıra Dinar Otogarı’na yakın bir konumda durağı bulunan Dinar Taksi’ye de 0554 855 91 62 numaralı telefon ulaşarak taksi hizmeti alabilir, Dinar ilçesinde İstediğiniz her mahalle ve caddeye ekonomik fiyatlarla otogardan geçebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Dinar Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Dinar otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Dinar otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Dinar otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Dinar yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Dinar 10 saat , İzmir - Dinar 5 saat 30 dakika , Ankara - Dinar 5 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Dinar seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Isparta Petrol Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Dinar seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  5 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Antalya
  2 saat schedule
 • Trabzon
  17 saat schedule
map placeholder
expand_less