Datça Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Datça Hakkında

Akdeniz ile Ege’nin adeta kesişim noktasında yer alan Datça, meşhur bademi, eşsiz güzellikteki koyları ve en çok da huzurlu ortamıyla bilinen bir ilçe. Önceleri ulaşım olanaklarının hayli sınırlı olmasının da etkisiyle Marmaris, Çeşme ve Bodrum gibi diğer tatil merkezleri kadar gelişmeyen Datça, özellikle bir süreliğine her şeyden uzaklaşmak için ideal. Bölgenin engebeli arazi yapısı nedeniyle ilçe ve civarında tarım alanları oldukça dar. Bu yerlerde ise genellikle Datça’nın meşhur tarım ürünlerinden badem yetiştiriliyor. Balık, badem ve bal üçlüsü ise aynı zamanda Datça denince adı ilk geçenlerden. Özellikle sağlığa pek çok faydası bulunan kekik ve çam balını buraya geldiğinizde muhakkak denemeye çalışın.

Dalaman Havalimanı’na araçla yaklaşık 3 saat uzaklıkta bulunan Datça’ya seyahat etmek biraz zahmetli. Ancak daha adımınızı atar atmaz içinize dolacak huzur sayesinde bu yolu göze almaya değdiğini hissedebilirsiniz. Onlarca farklı koya ev sahipliği yapan Datça’da bazı koy ve plajlara merkezden yürüyerek dahi kolayca ulaşmak mümkün. Ancak daha uzakta yer alan Palamutbükü ve Hayıtbükü gibi noktalara gelmek için bölgeyi araç kiralayarak gezmenizde yarar var. Cumartesi günleri Datça’da kurulan pazar ise öylesine ünlü ki yakınlarda bulunan Yunan adalarından dahi alışverişe gelenler var.

Eski Datça’nın şair ve yazarlara ilham veren romantik sokakları şimdilerde birbiri ardına açılan sanat galerileriyle adeta geniş bir müzeyi andırıyor. Günümüzden 2 bin yıl kadar öncesine uzanmak için ise yolunuzu Knidos Antik Kenti’ne düşürebilirsiniz. O dönemlerde hayli önemli bir merkez olan Knidos, aradan geçen yüzlerce yıla rağmen halen göz kamaştıran antik tiyatroları ve tapınaklarıyla büyülüyor. Dalaman Havalimanı üzerinden uçakla da seyahat edebileceğiniz Datça’ya otobüsle pek çok şehirden doğrudan ulaşma şansı bulabilirsiniz. Ayrıca bölgeye daha fazla turistin geldiği yaz aylarında ilçeye düzenlenen seferlerin sayısının arttığını da hatırlatalım.

Datça Hakkında

Şehir Merkezinden Datça Terminali’ne Ulaşım

Türkiye’nin turizm cenneti olan Datça’ya şehir dışından gelenler, genellikle Datça Terminali’ni kullanıyor. Yeşilin ve mavinin her tonuna ev sahipliği yapan bu tatil bölgesi, tahmin edileceği üzere yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Datça Otobüs Terminali, liman ya da iskele gibi noktalara da son derece yakın bir konumda. Bu nedenle merkezde yer alan tatilciler için terminale gelmek son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Belediyeye ait çeşitli otobüslerle Datça merkeze çok rahat ulaşabilirsiniz. Bu otobüs hatları içinde özellikle Datça – Eski Datça – Reşadiye isimli hat, tatilcilerin hareket alanını genişletiyor. 07.15’te sefere başlayan otobüsler gece 00.00’a dek hizmet vermeye devam ediyor. Pazar günü ise otobüslerin son sefer saati 18.00.

Yolcu Servisleri

Muğla Datça’da yerel ve ulusal otobüs firmalarının satış ofisleri bulunuyor. Yolcu servisleri bu satış ofislerini tek tek dolaşıyor ve sisteme kayıtlı olan yolcuları alıyor. Ofisinizin sizi yönlendireceği noktada bekleyerek bu servisten yararlanmanız mümkün.

Dolmuşlar

Eski Datça dolmuş duraklarında bekleyerek sık aralıklarla geçen minibüslere binebilirsiniz. Bunun haricinde bir de Palamutbükü – Datça minibüslerini de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Datça şehir merkezinde özellikle işlek noktalarda 24 saat boyunca taksi bulmanız olası bir durum. Özellikle yaz aylarında oteliniz taksi konusunda sizi hızlı bir şekilde yönlendirecektir. Şehir merkezi ile terminal arasında 5 dakikalık bir mesafe söz konusu.

Datça Terminali’nden Şehir Merkezine ulaşım

Merkezi konumuyla rahat bir ulaşım sunan Datça Terminali’nden şehir merkezine, sahil şeridine, Muğla ve Marmaris’e gidebilmeniz için pek çok ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Sabah saat 07:30 ve 24:30 arasında hizmet veren Eski Datça-Reşadiye ve saat 07:00 ve 19:00 saatleri arasında hizmet veren Kargı-Mezarlık-Özbel belediye otobüsü hatları, şehir merkezindeki hemen her ana duraktan geçiyor. Bu otobüslerle terminalden ilçede istediğiniz yere kısa sürede gidebilirsiniz.

Minibüsler

Terminal önündeki çevre yolu üzerinde durakları bulunan minibüslerle Datça’nın her mahallesine ulaşmak mümkün. Terminal içerisinde de Muğla, Marmaris ve tatil beldelerine giden minibüslerin bulunduğu bir peron var.

Taksi

Terminal taksi, 7 gün 24 saat yolculara hizmet veriyor. Taksi hizmeti ile hem şehir merkezine hem de otellere rahat bir yolculukla kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Datça Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Datça otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Datça otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Datça otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Datça yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Datça 13 saat 30 dakika , İzmir - Datça 6 saat , Ankara - Datça 12 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Datça seferleri bulunuyor?
expand_more
Varan Turizm, Pamukkale Turizm, Ali Osman Ulusoy Türkiye’nin birçok şehrinden Datça seferleri düzenliyor.
Datça Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  16 /Hava Durumu
 • Pazar
  16 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  16 /Hava Durumu
 • Salı
  16 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  18 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  13 saat schedule
 • İzmir
  5 saat schedule
 • Ankara
  12 saat schedule
 • Bursa
  9 saat schedule
map placeholder
expand_less