Bolu Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bolu Hakkında

Anadolu’nun iç bölgeleri ile İstanbul arasındaki bağlantı noktalarının merkezinde yer alan Bolu, aynı zamanda doğal güzellikler bakımından hayli şanslı şehirlerden. Coğrafi olarak Karadeniz Bölgesi’nin batısında kurulan Bolu’da gerçekleşen sayımlara göre şehrin nüfusu 300 binin biraz daha üzerinde. Merkez ile Göynük, Mudurnu, Mengen, Dörtdivan ve Yeniçağa gibi ilçelerden meydana gelen Bolu, merkezinden çok çevresindeki göller ve diğer doğal alanlarla dikkati çekiyor.

Bolu kent merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Abant, mevsim ve zaman fark etmeksizin baştan çıkarıcı manzarası sayesinde görülmeye değer. Tıpkı adı gibi 7 farklı göle ve onlarca canlı türüne ev sahipliği yapan Yedigöller ise özellikle fotoğraf kerelerini renklendirmek isteyen ziyaretçilerin gözdesi. Üstelik çadırda kalmayı sevenler buraya çadırlarını da getirerek kamp yapabilirler. Eğer Bolu’ya kış döneminde seyahat ediyorsanız, ziyaretinizi keyifli bir kayak tatiliyle taçlandırabileceğinizi anımsatalım. Türkiye’nin dört bir yanından gelen kayak meraklıları için cazibe merkezi olan Kartalkaya, Bolu’ya yaklaşık 40 kilometre mesafede. Kayak yapmayı adeta zevke dönüştüren Kartalkaya’ya dilerseniz günübirlik düzenlenen turlarla çıkabilir veya bölgedeki otellerde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Üstelik bu muazzam kış cennetine sadece manzaraya karşı sucuk ekmek yemek veya kızakla kaymak için dahi gelmeye değer.  

Çankırı, Bilecik, Ankara, Zonguldak, Eskişehir, Düzce ve Sakarya ile komşu olan şehri ziyaret edeceğiniz zamanı seyahat amacınıza bağlı olarak belirlemenizde yarar var. Bahar ayları genellikle ılık havada gezmekten hoşlananlar için hayli idealken, yazın Bolu büyük şehrin nemli ve sıcak atmosferinden kaçanlara kucak açıyor. Bölgede kalabileceğiniz otellerin fiyatı, tıpkı tesislerin manzarası gibi konuma bağlı olarak büyük ölçüde değişiyor. Genellikle Bolu’nun merkezinde hizmet veren oteller daha uygun fiyatlı iken, Abant gibi turistik yerlerde gecelik konaklama ücretleri yükseliyor. Ankara ve İstanbul’a neredeyse eşit mesafede yer alan Bolu’ya Türkiye’nin dört bir yanından otobüsle ulaşabilirsiniz. İstanbul, Bursa ve Ankara’dan şehre yapılan otobüs yolculuğu ise normal şartlarda yaklaşık 4 saat sürüyor. Üstelik Bolu’ya Türkiye’de hizmet veren pek çok seyahat firmasının aracıyla direkt ulaşmak mümkün.

Bolu Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Terminal, şehir merkezinin dışında bulunduğu için terminalden istediğiniz noktalara kolayca ulaşabilmeniz için pek çok ulaşım yolu sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

Birçok otobüs firması yolcularının şehir merkezine kolayca ulaşabilmesi için ücretsiz yolcu servisleri sunuyor. Terminalin çıkış kapısı önünden kalkan yolcu servisleriyle şehir merkezinde belirli noktalara gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal otobüs durağından kalkan 5-14 numaralı otobüs hatlarıyla terminalden şehir merkezine ve pek çok semte ulaşabilirsiniz.

Taksi

Hem terminal içinde hem de çevresinde bulunan taksi duraklarında 24 saat taksi bulabilir ve şehir merkezinde istediğiniz yere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bolu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bolu otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bolu otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bolu otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bolu yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bolu 4 saat 30 dakika , İzmir - Bolu 9 saat 30 dakika , Ankara - Bolu 3 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bolu seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Efetur, Özlem Ardahan Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Bolu seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  4 saat schedule
 • İzmir
  9 saat schedule
 • Ankara
  2 saat schedule
 • Adana
  9 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
 • Antalya
  11 saat schedule
 • Trabzon
  11 saat schedule
map placeholder
expand_less