Bolu Otobüs Bileti Ara

Bolu Hakkında

Anadolu’nun iç bölgeleri ile İstanbul arasındaki bağlantı noktalarının merkezinde yer alan Bolu, aynı zamanda doğal güzellikler bakımından hayli şanslı şehirlerden. Coğrafi olarak Karadeniz Bölgesi’nin batısında kurulan Bolu’da gerçekleşen sayımlara göre şehrin nüfusu 300 binin biraz daha üzerinde. Merkez ile Göynük, Mudurnu, Mengen, Dörtdivan ve Yeniçağa gibi ilçelerden meydana gelen Bolu, merkezinden çok çevresindeki göller ve diğer doğal alanlarla dikkati çekiyor.

Bolu kent merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Abant, mevsim ve zaman fark etmeksizin baştan çıkarıcı manzarası sayesinde görülmeye değer. Tıpkı adı gibi 7 farklı göle ve onlarca canlı türüne ev sahipliği yapan Yedigöller ise özellikle fotoğraf kerelerini renklendirmek isteyen ziyaretçilerin gözdesi. Üstelik çadırda kalmayı sevenler buraya çadırlarını da getirerek kamp yapabilirler. Eğer Bolu’ya kış döneminde seyahat ediyorsanız, ziyaretinizi keyifli bir kayak tatiliyle taçlandırabileceğinizi anımsatalım. Türkiye’nin dört bir yanından gelen kayak meraklıları için cazibe merkezi olan Kartalkaya, Bolu’ya yaklaşık 40 kilometre mesafede. Kayak yapmayı adeta zevke dönüştüren Kartalkaya’ya dilerseniz günübirlik düzenlenen turlarla çıkabilir veya bölgedeki otellerde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Üstelik bu muazzam kış cennetine sadece manzaraya karşı sucuk ekmek yemek veya kızakla kaymak için dahi gelmeye değer.  

Çankırı, Bilecik, Ankara, Zonguldak, Eskişehir, Düzce ve Sakarya ile komşu olan şehri ziyaret edeceğiniz zamanı seyahat amacınıza bağlı olarak belirlemenizde yarar var. Bahar ayları genellikle ılık havada gezmekten hoşlananlar için hayli idealken, yazın Bolu büyük şehrin nemli ve sıcak atmosferinden kaçanlara kucak açıyor. Bölgede kalabileceğiniz otellerin fiyatı, tıpkı tesislerin manzarası gibi konuma bağlı olarak büyük ölçüde değişiyor. Genellikle Bolu’nun merkezinde hizmet veren oteller daha uygun fiyatlı iken, Abant gibi turistik yerlerde gecelik konaklama ücretleri yükseliyor. Ankara ve İstanbul’a neredeyse eşit mesafede yer alan Bolu’ya Türkiye’nin dört bir yanından otobüsle ulaşabilirsiniz. İstanbul, Bursa ve Ankara’dan şehre yapılan otobüs yolculuğu ise normal şartlarda yaklaşık 4 saat sürüyor. Üstelik Bolu’ya Türkiye’de hizmet veren pek çok seyahat firmasının aracıyla direkt ulaşmak mümkün.

Bolu Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Bolu Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezinin biraz dışında yer alan Bolu Terminali’ne gitmek için pek çok rahat alternatif bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

Terminale ulaşmak için Bolu şehir merkezinden her yarım saatte bir kalkan 14 ve 5 numaralı terminal otobüslerine binebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminal içinde ve şehir merkezinde bilet satış ofisleri bulunan firmalar, kolay bir ulaşım için ücretsiz yolcu servisi hizmeti sağlıyorlar. Bilet satış noktalarının önünden belirli saatlerde kalkan bu servislerle terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Bolu merkezindeki pek çok noktada kolayca taksi bulabilir ve yaklaşık 10 dakikalık bir yolculukla terminale gidebilirsiniz.

Bolu Terminali Hakkında

Bolu Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Terminal, şehir merkezinin dışında bulunduğu için terminalden istediğiniz noktalara kolayca ulaşabilmeniz için pek çok ulaşım yolu sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

Birçok otobüs firması yolcularının şehir merkezine kolayca ulaşabilmesi için ücretsiz yolcu servisleri sunuyor. Terminalin çıkış kapısı önünden kalkan yolcu servisleriyle şehir merkezinde belirli noktalara gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal otobüs durağından kalkan 5-14 numaralı otobüs hatlarıyla terminalden şehir merkezine ve pek çok semte ulaşabilirsiniz.

Taksi

Hem terminal içinde hem de çevresinde bulunan taksi duraklarında 24 saat taksi bulabilir ve şehir merkezinde istediğiniz yere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Gerede Hakkında

Gerede Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Gerede Terminali ile şehir merkezi arasında yaklaşık olarak 73 km’lik bir mesafe söz konusu. Bu uzak mesafeye rağmen sizi şehir merkezine ulaştıracak çok sayıda ücretli ve ücretsiz seçenekle karşılaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Bolu Belediyesi 14 ayrı özel halk otobüsü ile şehirde hizmet veriyor. Şehrin nüfusuna ve turizm potansiyeline göre otobüs seferleri yetersiz kaldığı için bu ulaşım opsiyonuna fazla ilgi bulunmuyor. Sizi ilçe merkezine götürecek özel halk otobüslerine binmek adına bir adet “Bolukart” temin etmeniz gerekiyor. Bu kart şehir içindeki tüm noktalara sizi kolay ve pratik bir şekilde ulaştıracaktır. Ayrıca şehre henüz gelen misafirlerin kullanabilmesi adına “kullan-at” özellikli türleri de var. 

Yolcu Servisleri

Gerede Terminali içerisinde faaliyet gösteren otobüs firmaları 30 dakika içinde bir hareket eden ücretsiz yolcu servisleri ile ayrıcalıklı bir hizmet sunuyorlar. Sadece Gerede ilçesine değil, şehir merkezine de bu servisler sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Dolmuşlar

Şehirde dolmuşlar sayısal anlamda özel halk otobüslerinin önünde yer alıyor. 2008’den bu yana şehrin pek çok noktasında aktif olarak hizmet veren dolmuşlar özellikle yerli halk tarafından büyük ilgi görüyor. Siz de terminal çıkışında hazır vaziyette bekleyen minibüsler ile ekonomik bir şekilde şehir içi ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Gerede Lisesi ve Çukurca Mahallesi arasında ulaşım hizmeti veren minibüsler hemen terminal çıkışında sizi bekliyor olacak.

Taksi

Terminal binasının hemen dışında yer alan taksi durakları sayesinde 7/24 şehir içi ulaşımınızı sağlamanız mümkün. Şehir merkezi uzak olduğu için ücretsiz yolcu servisleri ve dolmuşlar, taksilere kıyasla daha çok tercih ediliyor. Yine de bavul yükü fazla olan yolcular için taksi, konforlu ve ideal bir seçenek olarak görünüyor.

Gerede Hakkında

Şehir Merkezinden Gerede Terminali’ne Ulaşım 

Bolu şehir merkezine yaklaşık 75 kilometre mesafede hizmet veren Gerede Otobüs Terminali, ilçenin merkezinde konumlanıyor. Gerede içinde bazı noktalardan rahatça yürüyerek terminale gelebilirsiniz. Otobüs firmalarının servisleri, minibüsler ve taksiler ise Gerede ilçe merkezi ve terminal arası yolculuğunu hızlandırmak isteyenler için ideal. 

Minibüs  

Gerede ilçe merkezinden tüm yıl boyunca minibüslere binerek terminale yaklaşık 8 dakika içinde ulaşmak mümkün. İlçede minibüsler ücretlerinin uygun olması ve sefer sıklığı gibi nedenlerle sıkça kullanılıyor. Üstelik Bolu şehir merkezinden veya civarda bulunan diğer yakın ilçelerden de dolmuşlar aracılığı ile Gerede Terminali’ne rahatça gelebilirsiniz. 

Taksi 

Gerede ilçe merkezinden her zaman taksi bularak terminale erişim sağlayabilirsiniz. Minibüslere kıyasla kısmen daha hızlı sayılan taksilerle Gerede Otobüs Terminali’ne yolculuk genel olarak 5 dakikayı geçmiyor. 

Servis Aracı  

Gerede merkezden ve diğer yakın ilçelerden 30 dakikalık aralıklarla kalkan servis araçları yolculara ücret ödemeden terminale erişme imkanı sağlıyor. İlçede şehirler arası ulaşım olanağı sunan terminale gelmek için yola koyulmadan önce biletinizin ait olduğu firmadan bilgi alarak servislerin hareket noktalarını öğrenebilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Bolu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Bolu
45 TL344 sa 45 dk
roomİzmir - Bolu
116 TL49 sa 45 dk
roomAnkara - Bolu
24 TL301 sa 30 dk
roomAdana - Bolu
99 TL149 sa
roomBursa - Bolu
68 TL104 sa
roomAntalya - Bolu
100 TL1510 sa 30 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  4 saat schedule
 • İzmir
  10 saat schedule
 • Ankara
  2 saat schedule
 • Adana
  4 saat schedule
 • Bursa
  5 saat schedule
 • Antalya
  10 saat schedule
 • Trabzon
  12 saat schedule