Bergama Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bergama Hakkında

Tamamının bir “açık hava müzesi” edasında olduğu, şehir merkezine 109 km; yani 1 saat 42 dakikalık sürüş mesafesinde yer alan Bergama, İzmir’in en turistik ilçelerinden biri. Tıpkı Selçuk Efes gibi arkeoloji sevenlerin uğrak noktalarından biri haline gelen ilçe, İzmir’in ilk, Türkiye’nin ise 13. “UNESCO Dünya Mirası” olma unvanına sahip. Dünyanın en dik tiyatrosuna sahip olmasıyla da öne çıkan Bergama’da her yıl düzenlenen Uluslararası Bergama Festivali de yüzlerce yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor. İstanbul’dan 421 km, Ankara’dan 662 km, Antalya’dan 506 km, Bursa’dan 267 km ve Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden ise sadece 63 km uzaklıkta konumlanan Bergama’ya Türkiye’nin hemen hemen her noktasından otobüsle ulaşım mümkün.

Geçmişten bugüne Hitit, Roma, Yunan, Selçuklu, Bizans, Osmanlı, Anadolu Selçuklu ve daha pek çok medeniyete kucak açmış olan Bergama’yı özel kılan bir başka detay da İlk Çağ’da Bergama Krallığı’nın merkezi olması. Antik dönemdeki adı Pergamon olan ilçede yapılan kazı çalışmalarından çıkarılan eserlerin bir kısmının Almanya’nın başkenti Berlin’deki Pergamon Museum’da sergilendiğini de söylemekte fayda var.

2014 senesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne adını yazdırmayı başaran, Bergama’da hem köy yaşantısı ve doğayla iç içe huzurlu bir tatili hem de tarih, kültür, sanat ve dahasının bir arada olduğu dolu dolu bir turu aynı anda deneyimleyebilirsiniz. Yunancada “yüksek kent” anlamına gelen ve Bergama’nın sembolü olan Akropol ile turunuza başlayabilir, ardından tıp ve sağlık tanrısı Aesculapius adına yaptırılan Asklepion’u ziyaret edebilirsiniz. Tabii bu denli arkeolojik eser ve yapıyı gördükten sonra daha detaylı bilgi almak üzere yönünüzü Bergama Müzesi’ne çevirebilirsiniz. Yaz aylarının inanılmaz sıcak ve kurak geçtiği Bergama’yı ziyaret etmek için en uygun dönem eylül, ekim, nisan ve mayıs ayları.

Bergama Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Yolcuların terminalden hem ilçe merkezine hem de çevredeki tatil beldelerine gidebilmeleri için pek çok alternatif ulaşım aracı bulunuyor.

Minibüsler

Hem ilçe merkezindeki her semte hem de Ayvalık, Denizköy, Çandırlı ve Bademli gibi tatil beldelerine, terminal içinde peronları bulunan minibüslerle kısa sürede ulaşmanız mümkün. Minibüsler her yarım saatte bir hareket ediyor.

Yolcu Servisleri

Terminalden ilçe merkezindeki pek çok ana noktaya ulaşmanızı sağlayan ücretsiz yolcu servisleri bulunuyor. Seyahat ettiğiniz firmanın her yarım saatte bir kalkan yolcu servisleriyle istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önünde durakları bulunan belediye otobüsleriyle ilçe merkezinde her yere gidebilirsiniz. Sabah saatlerinden gece 24:00’a kadar hizmet veren belediye otobüsleriyle sahil beldelerine de kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksi

Bergama Terminali’nde 7 gün 24 saat hizmet veren bir taksi durağı bulunuyor. Taksi ile istediğiniz saatte hem ilçe merkezine hem de tatil beldelerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bergama Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bergama otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bergama otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bergama otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bergama yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bergama 9 saat , İzmir - Bergama 1 saat 30 dakika , Ankara - Bergama 10 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bergama seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Varan Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Bergama seferleri düzenliyor.
expand_less