İçindekiler

Yaz tatili Temmuz ve Ağustos aylarında yapılır diyenlerdenseniz yanılıyorsunuz. Havanın ve suyun hala sıcak olduğu Eylül ayı özellikle kalabalık sevmeyenler için ideal bir tatil dönemi. Henüz tatile çıkmadıysanız ya da yaptığınız tatillere ek olarak Eylül ayını da değerlendirmek isterseniz “Tatile iyi ki Eylül’de çıkmışım” dedirtecek önerilerimiz olacak.

Kıbrıs

Kıbrıs’ın en güzel zamanları başlıyor. Eylül ve Ekim ayları Kıbrıs’ta tatil yapmak isteyenler için en harika aylar. Hem sıcaktan bunaltan yaz ayları geçmiş olur hem de hava denize girmek için şahanedir. Bafra bölgesi Girne tarafındaki otellere göre çok daha hareketli ancak tatilde sessizlik ve huzur arayanlardansanız, adanın arka tarafında yer alan Magosa-Bafra bölgesinin sakin ve beyaz kumlu denizinde keyif sürebilirsiniz. Kıbrıs’a uçmak için çok geçerli 5 neden başlıklı yazımızdan Kıbrıs hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 170 TL’den başlayan Kıbrıs uçak biletlerine göz atmaya ne dersiniz?

Alanya

Alanya yerli turistleri pek cezbetmese de Avrupalı turistlerin favori yerlerinden biri. Alanya’da denizin en güzel olduğu dönem kesinlikle Eylül ayı. Plajların yanı sıra son dönemlerde sahilde kale ve çevresinde her zevke hitap edebilecek birçok mekan açıldı. Alanya’da tarih ve macera dolu 7 gün yazımıza göz atarak güzel bir seyahat programı yapabilirsiniz. Üstelik Alanya’ya Eylül ayına uygun bilet bulmak mümkün.

Akyaka-Gökova-Datça

İster bu üç bölgeyi içine alan bir rota yapın, isterseniz sadece Akyaka ya da Datça’da kalın. Şahane bir deniz, güzel bir esinti, lezzetli yemekler... İnsan deniz tatilinden başka ne ister ki? Akyaka son birkaç yıldır kitesurf okullarıyla meşhur. Sosyal medyada sık sık karşımıza çıkıyor, bu spora ilgisi olmayanların bile aklını çeliyor. “Ekstrem sporlar tam benlik” diyorsanız Akyaka favorileriniz arasına kesin girecek.Bu bölgeye gitmek için Dalaman’a uçup araba kiralamak iyi bir seçenek olabilir. Akyaka’da Azmak Çayı, Datça’da Knidos Antik Kenti, Gökova’da tekne turu mutlaka yapmanız gereken şeyler arasında yer alıyor. Uygun fiyatlı Dalaman uçak biletlerine göz atmak için tıklayın

Ayvalık-Cunda-Midilli

Yanınıza pasaportunuzu alın, size mükemmel bir rota çiziyoruz! Tatile Ayvalık’a giderek başlayın. İster Sarımsaklı’da denize girin, isterseniz Cunda Adası’nın plajlarını dolaşın. Cunda’ya gidip de hayran kalmayan bir kişi görmedim diyebilirim. Balıkçıları, şirin sahili, yenilenen tarihi eserleriyle görmeye değer bir yer. Pasaportunuz yanınızdaysa mutlala Midilli’ye uğrayın. Üstelik Schengen vizesi almanıza da gerek yok, kapıda vize alarak hızlıca adaya geçiş yapabilirsiniz. Midilli’ye ulaşım çok kolay, Ayvalık’tan her gün feribot seferleri yapılıyor. Feribot biletini alırken kapıda vize almak istediğinizi belirtin, basit bir iki işlemle vizeniz hazır durumda. Kapıda vizeyle Yunan adaları yazımızdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kotor-Budva

Son yıllarda sadece Türklerin değil Avrupalı turistlerin de tercih ettiği yerler arasına girdi Karadağ sahilleri. Kotor ve Budva en meşhur olan şehirler ancak Karadağ'ın başka çok güzel sahil kasabaları da var. Üstelik Karadağ Türk vatandaşlarından vize de istemiyor. Karadağ’a gitmek için başkent Podgorica’ya uçmanız gerekiyor. Oradan karayoluyla sahile geçmek mümkün. Podgorica uçak biletlerine göz atmak için tıklayın...


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2030 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
HES Kodu Nasıl Alınır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99329208
Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99191016
Koronavirüs, COVID-19 Hakkında Bilgilendirme
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9992260
İstanbulkart ile HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9991633
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar