Tosya Araç Kiralama

Tosya Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Tosya
Kastamonu Tosya Hakkında

Kastamonu merkezine yaklaşık olarak 67 kilometre uzaklıkta; Ilgaz Dağı’nın büyüleyici manzaraları eşliğinde keyifle gezebileceğiniz Tosya ilçesi, sadece yaz aylarında değil yılın her mevsimin sunduğu çarpıcı doğal güzelliklerle çok ilgi görüyor. Araç kiralama hizmeti alarak Kastamonu’dan kolayca ulaşabileceğiniz ilçede ilk uğramanız gereken yer ise el değmemiş güzellikleriyle ünlü devasa Ilgaz Dağı Milli Parkı. Kış turizmi konusunda gelişen kayak merkezlerinin yanı sıra iyi düzenlenmiş yürüyüş parkurları, piknik alanları, irili ufaklı şelaleleri ve dereleri ile her doğa tutkunluğunun keşfetmesi gereken tabiat cennetlerimizden biri olan Ilgaz Dağı Milli Parkı, kamp yapmak için de bölgede en çok ziyaret edilen yer konumunda.

Tosya’ya yarım saat uzaklıktaki Yeşil Göl ise deniz seviyesinden yaklaşık 1570 metre yükseklikteki konumu, tertemiz havası ve göl çevresini saran rengarenk çiçekleriyle çok sevilen bir doğaya kaçış noktası. 420 hektardan daha büyük bir geniş alanı kapsayan Kadınçayırı Tabiat Parkı’nda ve 40 metre derinliğindeki Dipsiz Göl de çevresini saran çam ormanları arasında yılın her mevsimi tablo güzelliğinde fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sarp bir kaya üstünde bölgeye hakim bir konumda yer alan ve çevresindeki kaya mezarlarıyla çarpıcı bir manzara sunan Gavur Kayası Kalesi’ni gezebileceğiniz ilçede 1584 yılından günümüze kalan Abdurrahman Paşa Camii, binlerce yıllık Harman Tepe Höyüğü ve Çüş Çüş Kışlası Kaya Mezarı gibi tarihi hazinelere de aracınızla kolayca ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinde Hükümet Caddesi üzerinde yer alan, yüzlerce el yapımı süs eşyası ve organik ürün bulabileceğiniz ünlü Tosya Çarşısı'na da mutlaka uğramanızı önerdiğimiz ilçede yerel restoranlarda ise Kastamonu mutfağından en sevilen yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular