Kastamonu Merkez Araç Kiralama

Merkez Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Merkez
Kastamonu Merkez Hakkında

Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden olan Kastamonu, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. Antik çağdan Türk-İslam Dönemine kadar birçok eser barındıran bu kent, yılın her dönemi büyük ilgi çekiyor. Hem ülkemizden hem de yurt dışından birçok turist tarafından ziyaret edilen Kastamonu merkezi, mutfağı ile de öne çıkıyor. Aynı zamanda evliyalar şehri olarak da bilinen yerleşim biriminin ismini Hititler zamanında bu bölgeye verilen Kastama’dan aldığı sanılıyor.

Kastamonu merkezinde tarihin ve doğanın izlerine rastlamak son derece mümkün. Bu noktada kenti keşfetmek, doğasına kendinizi bırakmak istiyorsanız araç kiralama seçeneğini mutlaka gündeminize almalısınız. Bu sayede hem Kastamonu merkezinde hem de çevresinde bulunan tüm alanları rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Kastamonu merkezde bulunan ve birçok ziyaretçiyi kendisine çeken kültürel, tarihi ve doğal birçok alan bulunuyor. Tarihsel olarak gezilecek yerler arasında, Kastamonu Kalesi, Kastamonu Saat Kulesi, Evkaya Mezarları, Şehit Şerife Bacı ve Şehitler Anıtı, Şehinşah Kaya Mezarları, Münire Medresesi El Sanatarı Müzesi, Taşköprü Kalekapı Kaya Mezarları, Pompeipolis Antik Kenti gibi yerler bulunuyor. Doğal güzelliklerini görmek isterseniz, Ilgaz Dağları Milli Parkı,            Küre Dağları Milli Parkı, Valla Kanyonu, Horma Kanyonu ziyaretçilerini bekliyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular