Almeria Uçak Bileti Ara

Almeria Hakkında

İspanya'nın güneydoğu Akdeniz kıyılarında, Endülüs Bölgesi'nde yer alan Almeria, küçük ama turistik bir sahil kenti niteliği taşıyor. İspanya'daki Arap Medeniyeti'nin tarihi dokusundan izler barındıran şehir, Endülüs'ün merkezi Granada'ya ve şehrin simgesel mimari harikası El Hamra Sarayı'na da oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. Almeria, özellikle deniz turizmi ağırlıklı gelişen bir tatil kenti. Şehrin merkezinde 1,5 km. uzunluğunda bir sahil şeridi yer alıyor. Volkanik dağların arasında konumlanan kent, bir İspanyol şehri gibi görünmekten ziyade, daha çok Arap esintileri taşıyan bir mimari dokuya sahip. Kentin en belirgin karakteristik yapıları Emeviler döneminden kalma. Zaten Almeria’nın kuruluşu 955 yılında Emeviler'e dayanıyor. Şehre hakim tepedeki görkemli Alcazaba Kalesi, El Hamra'dan sonra bölgedeki ikinci büyük Endülüs Kalesi olma özelliğini taşıyor. Almeria'nın en etkin ekonomik faaliyeti seracılık üzerine kurulu. Dünyanın en geniş sera alanlarına ev sahipliği yapan kent, Avrupa'nın en büyük sebze ve meyve ihracatçıları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Almeria, yakın geçmişte pek çok Hollywood filminin çekimi için plato şehir olarak kullanıldı. Kentin doğal çevresinde ya da özel olarak inşa edilmiş setlerde çekilen filmler arasında; Cleopatra, Patton, Arabistanlı Lawrence ve İyi, Kötü, Çirkin gibi sinema tarihinin başyapıtları bulunuyor. Almeria, küçük bir şehir olmasına rağmen Avrupa'nın bazı konularda 'en' leriyle tanınıyor. Avrupa'nın; tek çölü, en büyük teleskobu, en büyük nüdist plajı ve en büyük güneş enerjisi santrali bu şehirde yer alıyor. Çöl bölgesi Tabernas'daki Mini Hollywood, Cabo de Gata Doğal Parkı, Alcazaba Kalesi, Almeria Katedrali, Santiago Kilisesi, Almaria Sığınakları, Chanca (kaya evler) ve Almeria Müzesi kentin en önemli turistik gezi mekanları. Avrupa’nın en sıcak ve en kurak şehri olan Almeria, subtropikal çöl iklimi etkisi altında bulunuyor. Almeria Havaalanı kentin 9 km. doğusunda bulunuyor.

Havalimanından Almeria Şehir Merkezine Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Almeria uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Almeria varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Almeria uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Almeria uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Almeria uçuşları Almeria Havalimanı'na düzenleniyor.

Almeria Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
19ºC
28ºC
Cum
Cmt
21ºC
28ºC
Cmt
Paz
21ºC
28ºC
Paz
Pzt
21ºC
28ºC
Pzt
Sal
21ºC
27ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Almeria Hakkında Daha Fazla
Almeria Alternatif Ulaşım
Para birimi
x