Badajoz Uçak Bileti Ara

Badajoz Hakkında

İspanya’nın doğusunda, Portekiz sınırında bulunan Badajoz, Extremadura Özerk Yönetimi içerisinde yer alıyor. Lizbon ve Madrid arasındaki tren yolu üzerinde bulunan şehirlerden olan Badajoz, ülkenin ekonomik anlamda az gelişmiş şehirlerinden de biri. Endülüslü İbni Mervan tarafından kurulduğunan inanılan ve kendisine ait bir de anıtın bulunduğu Badajoz’da turizm ve tarım dışında pek fazla hareketlilik görülmüyor.

Turizm noktasında ülkenin geri kalmış şehirlerinden sayılan Badajoz’da ziyaret edilecek yerler arasında Fas mimarisi özelliklerini taşıyan ve şehrin simgelerinden sayılan Alcazaba Kalesi yer alıyor. Şehrin turistik özellik taşıyan diğer yapıları ise: Belediye binası, Vauban Kalesi, La Giralda Ticaret Merkezi, Palmas Kapısı, Santa Ana Manastırı ve Alta Meydanı… Şehir kültüründe flamenko da çok önemli bir yer tutuyor.

Özellikle Alta Meydanı’nda düzenlenen flamenko geceleri dikkat çekerken flamenko konusunda ün yapmış Rosa Morena ve Cristobal Oudrid de Badajozlu. Badajoz’da sadece ülke içi uçuşların yapıldığı bir havalimanı bulunuyor. Şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta yer alan Badajoz Havalimanı’nı kullanan havayolu şirketlerinin ücretsiz servisleri bulunuyor.

Havalimanından Badajoz Şehir Merkezine Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Badajoz uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Badajoz varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Badajoz uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Badajoz uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Badajoz uçuşları Badajoz Havalimanı'na düzenleniyor.

Badajoz Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
16ºC
25ºC
Cum
Cmt
15ºC
27ºC
Cmt
Paz
16ºC
27ºC
Paz
Pzt
15ºC
27ºC
Pzt
Sal
15ºC
26ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Badajoz Hakkında Daha Fazla
Badajoz Alternatif Ulaşım
Para birimi
x