Norwich Uçak Bileti Ara

Norwich Hakkında

Norwich, Birleşik Krallık İngiltere’nin Doğu İngiltere bölgesinde bulunuyor. 2. Dünya Savaşı sırasında şehir Alman bombardımanlarından çok büyük zarar görüyor ve sanayi üretim merkezi ve çarşı merkezinin toparlanması uzun zaman alıyor. 1980 ve 1990’lı yıllarda şehrin ve İngiltere’de sanayinin çökmeye başlamasıyla şehir ekonomisi hizmet sektörüne kayıyor. Sigorta, bankacılık sektörlerinin yanında turizme de önem verilmeye başlanyor. Kent, coğrafi olarak büyük olmasına karşın tek bir tren garına sahiptir. Şehir, tren ile Londra’ya 1 saat 50 dakika, Ipswich’e 40 dakika, Colchester’a 1 saat, Cambridge’e 1 saat uzaklıkta bulunuyor. Üniversite, havaalanı ve otobüs bağlantılarına sahip tren istasyonu, şehir merkezine yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Şehir içi ulaşımda ise genellikle otobüs kullanıyor. Norwich İnternational Havaalanı ile dünya çapında 300’den fazla bağlantı sağlanıyor.

1000 yıllık tarihi olan Norwich, manzaraları, yerel lezzetleri, kültürel canlılığı ile ziyaretçileri için bir cazibe merkezidir ve çok zengin mimari eserlere sahiptir. 12. yüzyıldan kalma, Normanlar tarafından çok süslü kazılmış taştan yapılan Norwich Kalesi önce krallar için ikematgah ve sonra hapishane olarak kullanılmış. Daha sonra ise Norwich Kalesi Müzesi ve Güzel Sanarlar Galerisi’ne dönüştürülmüş. Norwich Katedrali, Ortaçağ’dan kalma ve İngiltere’de tek olan borsa salonu olan Dragon Hall, St. John Maddermarket en çok ziyaret edilen mekanlardandır. Norwich birçok park ve bahçeye ev sahipliği yapıyor. Eaton Park, Catton Park, Waterloo Park, Plantation Gardens bunlardan bazılarıdır. Şehir perakende açısından İngiltere’nin başlıca bölgesel alışveriş merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Havalimanından Norwich Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı ve şehir merkezi arasında bulunan 6 kilometrelik kısa mesafede ulaşım için az sayıda alternatif bulunuyor. Özel ve belediye otobüslerinin yanı sıra taksiler tüm gün şehre ulaşımı sağlıyor. Araç kiralama alternatifi ise şehirde çok sayıda yolcu tarafından kullanılıyor.

Taksi

Norwich şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz taksiler 7/24 terminal binası önünden hizmet veriyor. Norwich Airport Taxi firmasına ait taksilerin şoförleri şehir konseyinden özel eğitim almaları ve lisanslı olmaları nedeniyle gayet kibar ve profesyonel şekilde hizmet veriyorlar.

Otobüs

Havalimanında hizmet veren otobüsler, özel ve belediyeye ait olmak üzere ikiye ayrılıyor. Airport Park&Ride’a ait 501 numaralı özel otobüsler, hafta içi 06:35 ile 20:25, cumartesi günleri ise 07:00 ile 18:45 arasında yolculara hizmet veriyor. 15 dakikada bir araç kaldıran özel otobüs firması, pazar günleri ise çalışmıyor.

Belediyeye ait 44A, X44, 45, 42 ve 43 numaralı otobüslere, terminal binasının solunda bulunan duraklardan binilebiliyor. Bu otobüsler, hafta içi ve cumartesi 06:58 ile 22:16 arasında, pazar günü ise 08:08 ile 18:04 arasında çalışıyor.

Araç Kiralama

Norwich şehir merkezine kendi özel araçlarını kullanarak yolculuk etmek isteyenler, havalimanında bulunan Avis, Europcar ve Hertz firmaları ile iletişime geçerek 7 gün 24 saat araç kiralayabilirler.

23/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Norwich uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Norwich varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Norwich uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Norwich uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Norwich uçuşları Norwich International Havalimanı'na düzenleniyor.

Norwich yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Norwich 3 saat 50 dakika, Ankara-Norwich 3 saat 20 dakika, Antalya-Norwich 3 saat 30 dakika, Bodrum-Norwich 3 saat 20 dakika, Gaziantep-Norwich 4 saat, İstanbul-Norwich 3 saat, İzmir-Norwich 3 saat 10 dakika, Trabzon-Norwich 3 saat 50 dakika sürüyor.

Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Norwich Alternatif Ulaşım
Para birimi
x