Newquay Uçak Bileti Ara

Newquay Hakkında

İngiltere’nin güneybatısında yer alan Newquay, Atlas Okyanusu kıyısında bulunan harika bir tatil kenti. Yaklaşık 20 bin kişinin yaşadığı Newquay’da halk genellikle balıkçılık ve turizm gibi alanlardan geçimini sağlıyor. Şehirde görülebilecek tarihi yapılar ve eserler arasında tipik İngiliz tarzı kiliselerden biri olan St. Michael’s Kilisesi ve Holy Trinity Kilisesi yer alıyor. Kent merkezinde ayrıca tarihi liman ve çevresi ile Tolcarne Plajı gibi yerler görülebilir. Plaj aynı zamanda yaz aylarında denize girmek veya teknelerle okyanusa açılmak isteyenlerin de buluşma noktası.

Newquay, Birleşik Krallık’ın en önemli sörf merkezlerinden de biri. Çok sayıda sörf üreticisi ve mağazası ile ülkenin farklı bölge ve şehirlerinden gelen sörfçüyü buluşturan şehir başkent Londra’dan ve ülkenin diğer kentlerinden turistleri çekiyor. Newquay’da her yıl düzenlenen müzik festivalleri ise şehrin en dikkat çekici aktiviteleri arasında. Sahilde yer alan konser alanlarında buluşan katılımcılar kentte müziğin ve eğlencenin tadını doyasıya çıkarmanın keyfini yaşıyorlar.

Şehirde bulunan havalimanı, tren istasyonu ve otobüs terminali sayesinde kente ulaşım son derece rahat ve kolay. Şehrin havalimanından Birleşik Krallık’ın birçok şehrinin dışında yurt dışından farklı rotalara da seferler düzenleniyor.

Newquay’da yeme içme alışkanlıkları ise genel olarak okyanustan gelen lezzetli balıkların ve deniz ürünlerinin etkisi altında. Şehirde genellikle ızgarada pişirilen balıklar ile ahtapot ve karides gibi deniz ürünleri ise yemeklerde ve salatalarda en sık kullanılan malzemeler arasında.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Newquay uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Newquay varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Newquay uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Newquay uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Newquay uçuşları Cornwall Newquay Havalimanı'na düzenleniyor.

Haritada Görüntüle
Newquay Alternatif Ulaşım
Para birimi