Ankara - Liverpool Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.074 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Liverpool) 7°C / 2°C
Şu anda Liverpool Yerel Saati
GMT +1

En Ucuz Ankara Liverpool Uçak Biletleri

Anadolujet
09 Nis 2020
539.00TL'den

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’na Ankara’nın merkezi noktaları olan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus’tan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla ulaşım mümkün.

Akyurt ilçesinde yer alan havalimanı içerisinde ayrıca araç kiralama noktaları da mevcut.

Belko Air

Havalimanına ulaşım sağlayan özel şirketlerin faaliyetlerinin durmasıyla hizmete giren Belko Air, konforlu bir şekilde Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlıyor. 442/A ve 442/K isimli 45 kişilik otobüslere iç hatlar geliş katı çıkış kapısı karşısındaki duraklar ile dış hatlar geliş katı çıkış kapısı karşısından binilebilir.

00.00 – 06.00 arası her saat başında, 06.00 – 00.00 arası her yarım saatte bir hareket eden internet ve host hizmetinin de olduğu otobüslerle yolculuk etmenin bedeli ise diğer seçeneklere kıyasla daha uygun.

EGO Otobüsleri

AŞTİ ile Esenboğa arasındaki ulaşımı sağlayan 442-3 numaralı hat ile de Esenboğa’ya ulaşmak mümkün. AKM, Ankara Arena ve Güvenpark’tan geçen hat dışında Ulus ve Sıhhiye noktalarından geçen 491 numaralı hattı kullanarak da havalimanına ulaşılabilir. Ancak bu hat sadece haftaiçi günde 3 kere hizmet veriyor.

Taksi

Ankara’da taksileri kullanmak genel olarak mesafeler birbirine yakın olduğu için ekonomik bir yöntem olsa da havalimanına ulaşmak için daha pahalı bir alternatif . Bu ücret için taksicilerle pazarlık yapabilirsiniz.

Özel Araç

Esenboğa Havalimanı’nda diğer tüm havalimanlarında olduğu gibi uzun süre duraklamak yasak. Bu yüzden havalimanında açık ve kapalı olmak üzere iki adet otopark bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Esenboğa Havalimanı devlet kadrolarının da yoğun olarak kullandığı bir havalimanı olması dolayısıyla birçok tesisi bünyesinde barındırıyor. İ. Hatlarda uçak saatini beklerken Cafe Nero, Ankar Cafe, Bus Gate ve Büfe İç Hat’ta kahve içebilir, sandviç ve tost yiyebilirsiniz. Yöresel Anadolu yemekleri tercih ediyorsanız Tadında Anadolu’ya gidebilir, dünya mutfaklarının tadına bakmak istiyorsanız ise durağınız Bomonti Brasserie.

Bu terminalde ayrıca Burger King gibi fest food restoranları da bulunuyor. Dış hatlardan yolculuk yapacaksanız bu gidiş ve geliş terminallerinde kafeler, kisoklar ve barlarda vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bu terminalde pasaport kontrolünü geçtiğiniz takdirde vergisiz alışveriş yapabileceğiniz Duty Free’lerde zaman geçirebilirsiniz. Her iki terminalde de hediyelik eşya ve küçük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kioskların olduğunu da unutmayın.

03/09/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Liverpool Şehir Merkezine Ulaşım

John Lennon Havalimanı

Liverpool John Lennon Havalimanı şehir merkezinden 9 km uzaklıktadır. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. En çok tercih edilen ulaşım aracı taksilerdir. Diğer alternatiflerden olan tren, otobüs ve araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Şehir havaalanına yakın olduğundan taksi seçeneği cazip gelebilir. Eğer eşyalarınız fazlaysa ve şehre yabancıysanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Taksilerde kredi kartıyla ödeme yapmakta mümkün. Ayrıca belirli bir ücret karşılığında havaalanından size özel taksi hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Tren

Ulaşımınızı sağlayabileceğiniz bir başka seçenekte tren. Havalimanı-şehir merkezi arasındaki seferlerle otobüs aktarmalı olarak havalimanı ulaşımı sağlanıyor. Liverpool South Parkway istasyonunda inerek 80A ve 86A numaralı otobüslerine, Hunt Cross Station istasyonundan 89 ve 81A otobüslerine ve Lime Street istasyonundan Route 500 otobüslerine aktarma yaparak ulaşım sağlanabilir.

Otobüs

Değerlendirebileceğiniz bir başka seçenek ise otobüslerdir. Havalimanı ile şehir arasında ulaşımı sağlayan havalimanı ekspres otobüsleri bulunmaktadır. 500 numaralı otobüse binerek direk şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehrin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız araç kiralama seçeneğini değerlendirin. Bu alternatifi değerlendirirseniz istediğiniz yere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Tabi bu biraz masraflı olabilir. Araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan National, Budget, Hertz gibi firmalardan aracınızı kiralayabilirsiniz. Zamandan kazanmak için internet üzerinden aracınızı kiralayın. Hem bu olası karışıklıklarında önüne geçecektir.

09/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar
Çevredeki İl ve İlçeler
Liverpool Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
2ºC
7ºC
Per
Cum
7ºC
9ºC
Cum
Cmt
5ºC
8ºC
Cmt
Paz
3ºC
7ºC
Paz
Pzt
4ºC
8ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x