İzmir - Liverpool Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.832 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Liverpool) 9°C / 4°C
Şu anda Liverpool Yerel Saati
GMT +1

İzmir Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Gaziemir ilçesinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Havaş otobüsleri, belediye otobüsleri, tren, taksi veya şahsi aracınızla ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanındaki araç kiralama firmalarından araç kiralamak da mümkün.

Havaş

Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir ve Kuşadası'ndan kalkan Havaş otobüsleri, Havalimanı'na ulaşımda en çok tercih edilen araçlardan.

Bu otobüsler bazı önemli noktalarda da durarak yolcu alıyor veya servislerle otobüs duraklarına yolcu taşıyor.

Otobüs

200 numaralı hat (Mavişehir), 202 numaralı hat (Alsancak), 204 numaralı hat (Bornova) ile Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Eğer Kentkart'ınız yoksa 2, 3 veya 5'lik bilet alarak belediye otobüslerine binebilirsiniz.

Banliyö Treni

Havalimanına ulaşımda en hızlı yol tren. Adnan Menderes Havalimanı, Sarnıç ve Cumaovası durakları arasında yer alıyor. Aliağa-Tepeköy arası güzergahta hizmet veren İzban trenini kullanılarak Adnan Menderes Havalimanı‘na ulaşmak mümkün.

Taksi

Şehir merkezinde hiç zorlanmadan her saat taksi bulabilirsiniz. Uzak yerlerden havalimanına geliyorsanız taksicilerle pazarlık yaparak ücreti düşürmeye çalışabilirsiniz.

Özel Araç

Adnan Menderes Havalimanı'nda da diğer havalimanlarında olduğu gibi uzun süre duraklamak yasak. Bu nedenle şahsi aracıyla gelenlerin kullanabileceği katlı otopark bulunmakta. Otopark 2237 araç kapasitesine sahip.

Araç Kiralama

İzmiir şehir merkezinde ve Adnan Menderes Havalimanı'nda araç kiralama için Payless, Yes Oto National, Sixt, Avis, Işıl Tur, Zafer, Duray, Europcar, Hertz, Sun ve Central gibi firmalar bulunuyor. Kiraladığınız araçla havalimanına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Terminalde uçağınızı beklerken bir kafeye oturmak isterseniz; Cafe İzmir, Cafe Nero, Express-o Busgate, Express-o Hava, Express-o Kara, Gloria Jean's Cafe, Kantin, Ekmekarası Cafe gibi kafelerde vakit geçirebilirsiniz. Bir şeyler yiyip içmek için ise Beer Port Bar, Burger King, Ton-Ton gibi restoran ve barlar bulunuyor.

Ayrıca dış hatlar gidiş ve dış hatlar gelişte Duty Free'lerden alışveriş yapmak isterseniz Old Bazaar, Gift Shops, Desa, Alsancak, Toyzz Shop, D&R, Samsonite, Simpark Tobacco Shop, Duty Free Shop ve Setur mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Terminalde vakit geçirmek isteyen yolcular dış hatlar gidiş katında Tav Galeri'de düzenlenen sergileri gezebilir, Comfort Lounge veya Millenium Lounge'da yemek ve içecek servisi eşliğinde televizyon izleyebilir, internete bağlanabilir.

27/08/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Liverpool Şehir Merkezine Ulaşım

John Lennon Havalimanı

Liverpool John Lennon Havalimanı şehir merkezinden 9 km uzaklıktadır. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. En çok tercih edilen ulaşım aracı taksilerdir. Diğer alternatiflerden olan tren, otobüs ve araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Şehir havaalanına yakın olduğundan taksi seçeneği cazip gelebilir. Eğer eşyalarınız fazlaysa ve şehre yabancıysanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Taksilerde kredi kartıyla ödeme yapmakta mümkün. Ayrıca belirli bir ücret karşılığında havaalanından size özel taksi hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Tren

Ulaşımınızı sağlayabileceğiniz bir başka seçenekte tren. Havalimanı-şehir merkezi arasındaki seferlerle otobüs aktarmalı olarak havalimanı ulaşımı sağlanıyor. Liverpool South Parkway istasyonunda inerek 80A ve 86A numaralı otobüslerine, Hunt Cross Station istasyonundan 89 ve 81A otobüslerine ve Lime Street istasyonundan Route 500 otobüslerine aktarma yaparak ulaşım sağlanabilir.

Otobüs

Değerlendirebileceğiniz bir başka seçenek ise otobüslerdir. Havalimanı ile şehir arasında ulaşımı sağlayan havalimanı ekspres otobüsleri bulunmaktadır. 500 numaralı otobüse binerek direk şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehrin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız araç kiralama seçeneğini değerlendirin. Bu alternatifi değerlendirirseniz istediğiniz yere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Tabi bu biraz masraflı olabilir. Araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan National, Budget, Hertz gibi firmalardan aracınızı kiralayabilirsiniz. Zamandan kazanmak için internet üzerinden aracınızı kiralayın. Hem bu olası karışıklıklarında önüne geçecektir.

09/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar
Çevredeki İl ve İlçeler
Liverpool Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
4ºC
9ºC
Cmt
Paz
4ºC
7ºC
Paz
Pzt
4ºC
12ºC
Pzt
Sal
4ºC
7ºC
Sal
Çar
2ºC
8ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Para birimi
x