Fes Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Fes Hakkında

Fas’ın en büyük üçüncü kenti Fes ülkenin Fes-Boulemane bölgesinde konumlanan harika bir şehir. Tarihte Fes Sultanlığı’na başkentlik yapan şehir günümüzde bu konumunu başkent Marakeş’e bırakmış durumda. Dünyanın en iyi korunmuş şehirlerinden biri olan Fes’te Orta Çağ’dan bugüne kadar neredeyse hiç değişmemiş cadde ve mahallelerle karşılaşabilirsiniz.

Kentin en büyük özelliği ise Marakeş ve Kazablanka’nın aksine geleneklerine son derece bağlı ve geçen yıllara rağmen büyük değişimlere uğramamış bir şehir olması. Aynı zamanda şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve yaklaşık 10 bin dar sokaktan oluşan tarihi Medina’da kaybolmamak çok zor. Bu bölgede genellikle tavuklu, etli kuskus gibi alternatiflerden oluşan geleneksel yemeklerin tadına bakabileceğiniz küçük lokantalar ve yemekten sonra serinletici bir seçenek olarak içebileceğiniz nane çayı sizi bekliyor. Burada dikkatli olmanız gereken özellikle yemek servisi yapan yerlerde turistlere farklı ve daha pahalı bir menü sunulabiliyor. Ayrıca fotoğraf çektiğiniz yerlerde bunun için ücret isteyen dükkan sahipleri ile de karşılaşabilirsiniz. Yine de şehir genel olarak ucuz ve herhangi bir Avrupa şehrinden çok daha az maliyetle kentin tamamını gezebilirsiniz.

Yaz aylarında sıcaklıkların yükseldiği kenti ziyaret etmek için en ideal dönemler ise ilkbahar ve sonbahar ayları. Türkiye’den Kazablanka aktarmalı olarak ve birçok Avrupa başkentinden doğrudan şehre ulaşabilir ve tarihi sokakları keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Fes uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Fes varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Fes uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Fes uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Fes uçuşları Saiss Havalimanı'na düzenleniyor.

Fes yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Fes 4 saat 30 dakika, Ankara-Fes 4 saat 10 dakika, Antalya-Fes 4 saat, Bodrum-Fes 3 saat 40 dakika, Gaziantep-Fes 4 saat 40 dakika, İstanbul-Fes 3 saat 50 dakika, İzmir-Fes 3 saat 30 dakika, Trabzon-Fes 4 saat 50 dakika sürüyor.

Fes uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Fes uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Fes Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
15ºC
33ºC
Cmt
Paz
14ºC
24ºC
Paz
Pzt
10ºC
21ºC
Pzt
Sal
9ºC
23ºC
Sal
Çar
11ºC
28ºC
Çar
Uçuş Süreleri
4s 30dk
4s 10dk
3s 40dk
4s 40dk
3s 50dk
3s 30dk
4s 50dk
Haritada Görüntüle
Fes Hakkında Daha Fazla
Fes Alternatif Ulaşım
Para birimi