Herson Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Herson Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Herson Hakkında

Ukrayna'nın küçük kentleri arasında yer alan Herson gece hayatı ile ünlüdür. Ülkenin diğer şehirlerine göre mütevazı bir şehir olan Herson, salsa kulüpleri sayesinde oldukça önemli bir gece hayatı merkezidir. Karadeniz kıyısına kurulmuş olan bu şehir; deniz esintisini de barındırır. Dünyanın en büyük yumurta üretiminin yapıldığı şehirlerden olan Herson; karpuzu ile de çok ünlüdür. Halkın çoğunluğu tarımdan gelir sağlıyor ve yaz turizmi yapılıyor. Karadeniz’e kıyısı olan kentte gemi yapımı da önemli bir yer tutuyor.

Şehirde et yemekleri, fast food ya da farklı lezzet alternatifleri sizi bekliyor. Balık restoranlarına da sıkça rastlayacağınız Herson’da, harika bir tatil geçirebilirsiniz. Herson’un iklimi ılımandır. Güney kısımlarında yarı-tropik iklim görülür ve ülkenin konumu sebebiyle de kış mevsimi çok daha soğuktur. Kış aylarında gelmeyi planlıyorsanız, kalın kıyafetlerinizi mutlaka yanınızda bulundurun. Bu şehirde mevsim, güney kısımlarında daha ılık, kuzey kesimlerinde ise oldukça soğuk geçer. Rahat bir tatil için iklim şartlarını da göz önünde bulundurarak valizinizi hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Havalimanından Herson Şehir Merkezine Ulaşım

Herson, kargaşadan uzak, doğal güzelliklere sahip ve tersaneleri ile ünlenmiş bir Ukrayna kenti. Şehrin Karadeniz ve Dinyeper Nehri’ne kıyısı olması, önemli bir liman ve ticaret merkezi haline gelmesini sağlıyor. Herson’da yolculara troleybüs, minibüs, otobüs ve taksiler ulaşım hizmeti veriyor.

Sabah erken saatlerden gece yarısına kadar ulaşım aracı bulabilirsiniz. Herson’dan Ukrayna’nın tüm kentlerine otobüs seferleri de düzenleniyor. Ekonomik açıdan son derece kalkınmış olan şehirde, halk genelde özel araçlarını kullanıyor.

Şehrin Chornobayivka bölgesinde bulunan Herson Havalimanı, uluslararası uçuşlara da açık durumda. Havalimanı, merkeze 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine gidebilmek için yalnızca otobüsler ya da taksileri kullanabiliyorsunuz.

Gece geç saatlerde otobüs seferinin bulunmaması, az sayıda uçuş gerçekleşmesi ve taksi bulma imkanının da az olması nedeniyle, önceden ulaşabileceğiniz araç kiralama firmalarından birinden araç kiralayabilirsiniz.

Taksi

Alışılagelmişin dışında Herson Havalimanı’nda sürekli taksi bulmak mümkün değil. Bu gibi durumlarda, internet üzerinden telefonlarını bulabileceğiniz Svitlofor, Econom ve RikoTaxi firmalarını arayabilirsiniz.

Otobüs

Herson Havalimanı’na kadar direkt giden otobüs seferi bulunmuyor. Havalimanına 3 kilometre mesafede bulunan Chornobayivka kasabasından 101 numaralı otobüsle şehir merkezine gidebilirsiniz. Bu aradaki mesafeyi göz önünde bulundurduğunuzda, otobüsle yolculuk yapmak, tercih edilmemesi gereken hayli yorucu ve zahmetli bir seçenek.

Araç Kiralama

Taksi ve otobüs seçeneklerine göre, araç kiralamak Herson Havalimanı’nda daha kolay. Araç kiralama firmalarına internetten ulaşabilirsiniz.

11/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Herson Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
2ºC
11ºC
Cmt
Paz
0ºC
8ºC
Paz
Pzt
5ºC
11ºC
Pzt
Sal
5ºC
10ºC
Sal
Çar
-1ºC
10ºC
Çar
Uçuş Süreleri
1s 20dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 20dk
1s 20dk
1s 20dk
1s 10dk
1s 40dk
Haritada Görüntüle
Herson Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x