Noibai Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

En Ucuz Noibai Havalimanı Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Noibai Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Noibai Havalimanı Hakkında

Vietnam’ın en büyük yolcu kapasitesine sahip Noi Bai Uluslararası Havalimanı, başkent Hanoi’de 1978 yılında kuruldu. Sivil uçuşların yanı sıra Vietnam ordusuna ait askerî uçakların da kullanımına açık olan Noi Bai Uluslararası Havalimanı’na 2001 yılında modern bir terminal binası inşa edildi. Genişletilme projesi dâhilinde 2006’da ikinci pisti hizmete açılan havalimanının bünyesine 2015’te ikinci terminal binası katıldı. Otuz iki havayolu şirketinin başta Moskova, Tokyo, Seul, Dubai, Hong Kong, Singapur ve İstanbul’un da aralarında bulunduğu 34 metropole uçuşlar düzenlediği Noi Bai Uluslararası Havalimanı her yıl en az 20 milyon yolcuyu ağırlıyor.

Noibai Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Vietnam'ın başkenti Hanoi'nin ülke ve dünya ile bağlantısını sağlayan Hanoi Havalimanı, aynı zamanda ülkenin en büyük ve yoğun havalimanı olarak asından söz ettiriyor. Noi Bai adıyla anılan havalimanı Hanoi'nin merkezine 45 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Pacific Airlines, Vietnam Airlines, Air Asia, Cathay Pacific ve Hong Kong Airlines gibi çok sayıda havayolu firmasının uçuşları gerçekleşen havalimanı alışveriş yapılabilecek alanlar, yeme içme olanağı sunan kafe ve restoranlar ile duty free alanları ile ziyaretçilerinin beklentilerini karşılıyor.

Havalimanında yer alan ATM cihazları ve döviz bürosu sayesinde bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek de son derece kolay. Havalimanına 45 kilometre mesafede yer alan şehir merkezine kadar ulaşım için kullanabileceğiniz araçlar arasında ise otobüs, minibüs, taksi ve servisler var. Eğer şehrin çevresinde farklı noktalara da kolayca ulaşmak isterseniz havalimanından araç kiralayarak da hem kent merkezine hem de civarda bulunan tarihi ve turistik noktalara ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Hanoi'de genel olarak taksi ücretleri çok yüksek değil. Ancak yine de isterseniz havalimanından binebileceğiniz taksileri paylaşımlı araç olarak da kullanabilirsiniz. Böylece ödeyeceğiniz taksi ücreti tutarını bir miktar daha düşürme şansına da sahip olabilirsiniz. Şehirde taksiyi kullanacaklar için bir tavsiye de araca binmeden önce şoförlerle görüşerek gerekirse fiyat konusunda pazarlık yapmak. Böylece hem havalimanı ve şehir merkezi arasında hem de şehir içinde çok daha uygun fiyata yolculuk yapabilirsiniz.

Eğer toplu taşıma araçlarını kullanmayı planlıyorsanız yanınızda yerel para birimi olan dong bulundurmaya çalışın. Bu araçlar genellikle euro ve dolar kabul etse de dong ile yapacağınız ödemeler sizin için çok daha avantajlı olabilir. Havalimanından kent merkezine kadar gelmek için servis araçlarını tercih ederseniz hem Hanoi’nin merkezine hem de şehrin yakınlarında bulunan diğer tarihi ve turistik noktalara bu araçlarla kolayca ulaşabilirsiniz.

Kentte minibüslerle de birçok yere kolayca yolculuk yapma şansınız var. Ancak bu araçların genel olarak fazlasıyla kalabalık olduklarını ve şehir hakkında fazla bilgisi bulunmayan turistler için çok da kullanışlı olmadıklarını bilmenizde fayda var.

Havalimanında yolculuğunuzun öncesi ve sonrasında yararlanabileceğiniz restoran ve kafeler ile alışveriş için çok sayıda seçenek sunan mağazaları da bulabilir, yolcu salonlarında dinlenerek vakit geçirebilirsiniz.

Otobüs

Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’ndan Hanoni’nin merkezine gelmek için otobüsleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Havalimanından hareket ederek şehrin çok sayıda merkezi noktasından geçen bu otobüslerin fiyatları da son derece uygun kalıyor. Ancak otobüslerin şehirde yolculuk için en rahat alternatif olmadığını da aklınızın bir köşesinde tutmanızda fazlasıyla yarar var.

Hanoi’de 7 ve 17 numaralı otobüsler havalimanından Hanoi’nin merkezine yolcu taşıyor. Havalimanı terminalinin hemen dışında yolcularını bekleyen otobüslerle kent merkezine yapılan yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor. Otobüs ücreti ise 5.000 dong yani yaklaşık 0.3 Amerikan Doları.

Her 20 dakikada kentin merkezine doğru hareket eden otobüsler 05:00-22:00 saatleri arasında hizmet veriyor. 7 numaralı otobüs Kim Ma durağına, 17 numaralı otobüs ise Long Bien durağına kadar geliyor.

Minibüs

Otobüs kadar olmasa da şehir merkezine ulaşımın en ekonomik alternatiflerinden biri de minibüsler. Havalimanı terminal kapısından birkaç metre mesafede yolcularını bekleyen minibüslerle Hanoi şehir merkezine doğru yapılan yolculuk otobüse kıyasla biraz daha kısa sürüyor. Minibüsle yolculuk için ödemeniz gereken ücret ise yabancılar için 32.000 dong yani yaklaşık 2 Amerikan Doları.

Minibüsler tamamen dolduktan sonra kent merkezine hareket ediyor. Hanoi şehir merkezinden havalimanına gelmek isteyen yolcularsa Quang Trung’da bulunan Vietnam Airlines’a ait ofisin önünden hareket eden minibüslere binebilirler.

Taksi

Kentte taksilerle ulaşım otobüs ve minibüs ile karşılaştırıldığında çok daha yüksek ücret ödemeyi gerektirse de gidilen mesafe düşünüldüğünde bu ücret yine de çok yüksek sayılmaz. Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’nın hem iç hem de dış hatlar terminalinin önünde hazır bekleyen araçlarla yaklaşık 30 dakika içinde kendinizi kentin merkezi caddelerinde bulabilirsiniz. Bu yolculuk sonunda ödemeniz gereken ücret ise gideceğiniz noktaya göre değişiyor. Ancak şehirde taksi ile ulaşım için ortalama 320.000 dong yani yaklaşık olarak 20 dolar ödemeyi göze almalısınız.

Havalimanı Servisleri

Şehre indikten sonra otelde konaklayanlar için diğer bir ulaşım aracı seçeneği ise havalimanı servisleri. Bu servisler genellikle önceden rezervasyon yaptıran yolcularını terminal kapısından alarak kaldıkları otele kadar götürüyor. Servislerin en büyük avantajı yolcularını kalabalık olabilen otobüsler veya beklenenden yüksek ücret ödeme gerektirebilen taksilere gerek kalmaksızın kolayca diledikleri yere kadar ulaştırmaları. Eğer Hanoi Havalimanı’ndan şehir merkezine havalimanı servislerini kullanarak ulaşmak isterseniz önceden otelinizle görüşmeyi ve rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Lüks Araçlar

Hanoi’de daha lüks bir araçla havalimanı transferinizi gerçekleştirmek isterseniz bunun için de çok sayıda alternatif bulacaksınız. Yola çıkmadan önce internetten araştırma yaparak lüks aracınızın uçağınız inmeden önce terminal kapısında hazır bulunmasını sağlayabilirsiniz. Lüks araçları genellikle şehre iş seyahati için gelen ziyaretçiler tercih etse de daha konforlu bir deneyim için siz de bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Üstelik bu araçlar genellikle şoförleri ile hizmet veriyor ve bu sayede araç kullanmanıza da gerek kalmıyor.

Araç Kiralama

Hanoi’de uçağınızdan indikten sonra şehir içinde ve çevresinde yolculuğunuza kiralık araçlarla da devam edebilirsiniz. Şehirde araç kiralamak için ödemeniz gereken ücret de son derece uygun. Kentin trafiği özellikle günün bazı saatlerinde yoğun olsa da otobüs ve minibüs gibi alternatiflere kıyasla araç kiralamak çok daha rahat ve avantajlı olacaktır. Kent merkezine 45 kilometre uzaklıktaki havalimanından çıktıktan sonra şehir merkezi yönlendirmelerini izleyerek yaklaşık 30-35 dakika içinde Hanoi’nin merkezinde olabilirsiniz.

21/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Noibai Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz araçlar arasında otobüs, minibüs ve taksiler var. Üstelik bu araçların fiyatları da genel olarak son derece uygun. Eğer kent merkezinden havaslimanına yapacağınız yolculuğun daha ekonomik olmasını isterseniz şehirde rahatlıkla otobüs ve minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Eğer küçük çocuklarla birlikte seyahat ediyorsanız veya daha rahat bir araçla ulaşımınızı sağlamak isterseniz kentte yaklaşık 20 Amerikan Doları karşılığında taksilerle de şehrin merkezi noktalarından Hanoi Havalimanı'na ulaşma şansınız var. Hanoi'de şehir merkezinden hareket eden minibüslerle de havalimanına gelebilirsiniz ancak bu minibüsler genelde dolduktan sonra hareket ettikleri için eğer uçağınıza hızlıca yetişmeniz gerekiyorsa taksi bu anlamda çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Otobüs

Hanoi şehir merkezinden Noi Bai Uluslararası Havalimanı'na ulaşmak için kullanabileceğiniz ilk toplu taşıma alternatifi otobüsler. Şehirde 7 ve 17 numaralı otobüsleri kullanarak kolayca havalimanına kadar yolculuk yapabilirsiniz.

Kent merkezinde Kim Ma ve Long Bien duraklarından hareket ederek Hanoi Uluslararası Havalimanı'na yolcu taşıyan otobüsleri kullanmanın ücreti ise her bir yolcu için 5.000 dong. Bu da yaklaşık 0,3 Amerikan Doları demek.

Kente otobüslerle yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor ve sabahın erken saatlerinden akşama kadar sefer düzenleniyor.

Minibüs

Şehirde minibüslerle de Hanoi Noi Bai Uluslararası Hvalimanı'na ulaşma şansınız var. Minibüs kent merkezinden hareket ederek havalimanına yolcularını hızlı ve ekonomik bir şekilde taşıyor. Ancak minibüsle yolculuk için ödemeniz gereken tutar otobüs kadar uygun değil. 2 dolar karşılığı kadar dong ödeyerek minibüsleri kullanabilirsiniz. Şehirde havalimanına gelen minibüslerin hareket yerleri ile ilgili kaldığınız otelden bilgi alabilirsiniz.

Eğer havalimanına ulaşmak için tercihinizi minibüsten yana kullanmayı planlıyorsanız hareket noktasına uçağınızın kalkış saatinden en az 2 saat önce gelmeyi unutmayın. Böylece zamanında havalimanında olarak uçağınızı kaçırma riskini azaltabilirsiniz.

Taksi

Kentte hem şehrin merkezi lokasyonları ile havalimanı arasında hem de kent çevresinde bir yere yolculuk yapmanız gerektiği zaman taksileri de rahatlıkla alternatifler arasında değerlendirebilirsiniz. Taksiler kentte günün 24 saati yolcularına hizmet veriyor ve bu sayede herhangi bir zaman kısıtlaması olmaksızın ulaşım olanağı sağlıyor. Taksiye binerek yaklaşık 30 dakikada Hanoi Havalimanı'nda olabilirsiniz. Bu sayede otobüs ve minibüse kıyasla çok daha hızlı bir şekilde yolculuğunuzu tamamlayarak zaman kazanabilirsiniz. Kentte taksiler için ödemeniz gereken tutar ise şehrin merkezinde bindiğiniz yere göre değişse de genel olarak oralama 20 Amerikan Doları civarında. Eğer bu tutarı bir miktar daha azaltmak isterseniz havalimanına gidecek başka yolcular bularak taksinizi paylaşabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Hanoi'de şehrin merkezinde yer alan otellerden birinde kalıyorsanız havalimanına bu otellerin sunduğu servislerden biriyle de ulaşabilirsiniz. Şehirde havalimanı servisleri hem rahat hem de son derece avantajlı bir alternatif. Ancak yine de yolculuğunuzu planlamadan önce otelinizle görüşerek servis olanağı olup olmadığı ile ilgili bilgi almanız gerektiğini unutmayın. Hanoi'de hem taksilerin hem de otobüs ve dolmuş gibi toplu taşıma araçlarının fiyatları yüksek değil. Bu sayede bütçenizi aşmadan bu araçlarla yolculuk yapma şansınız var. Havalimanı servisleri ise kimi oteller tarafından ücretsiz kimi oteller tarafından ise yine düşük bir ücret karşılığında sağlanabiliyor. Yine yola çıkmadan önce ücretlerle ilgili de bilgi alabilir ve buna göre rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hanoi'de genel olarak toplu taşıma araçları havalimanına ulaşım için yeterli. Üstelik bu araçların fiyatları da bütçenizi aşmayacak düzeyde. Ancak yine de eğer kentin yakın çevresinde farklı rotalara da yolculuk yapmak isterseniz araç kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz. Şehirde araç kiralayabileceğiniz çok sayıda alternatif var. Bunlar arasından hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun seçim yaparak kiraladığınız araçla yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

Lüks Araçlar

Eğer Hanoi ve çevresinde daha lüks ve rahat bir araçla yolculuk yapmak isterseniz kent merkezinde bu konuda da farklı alternatifler sizi bekliyor. Şehirde kiralayabileceğiniz lüks araçlar genellikle şoförleri ile hizmet veriyor. Bu sayede araç kullanmanıza gerek kalmadan dilediğiniz yere yolculuk yapabilirsiniz. Ancak bu araçların otobüs, taksi ve araç kiralama gibi alternatiflerine kıyasla ücretlerinin daha yüksek olduğunu bilmenizde yarar var.

Havalimanı Bilgileri

Vietnam’ın başkenti Hanoi’yi Uzak Doğu’nun ve dünyanın önemli merkezleri ile buluşturan Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’nda yolculuğunuzdan önce ve sonra çok sayıda seçenek sizi bekliyor. Havalimanı çok büyük olmasa da son derece rahat. Üstelik başta büfe, restoran ve kafeler, duty free mağazası ve hediyelik eşya alabileceğiniz dükkânlar olmak üzere standart bir havalimanında bulunan hemen tüm hizmetleri de yolcularına sağlıyor.

Havalimanında uluslararası uçuşlar Terminal 2’den, ülke içine yapılan iç hat uçuşları ise Terminal 1’den gerçekleşiyor. Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’nda ayrıca aracıyla gelen yolcular için geniş sayılabilecek bir otopark da mevcut. Buraya aracınızı bıraktıktan sonra sadece dakikalar içinde havalimanı terminalinde olabilirsiniz.

Terminaller arasında ulaşım için kullanabileceğiniz ücretsiz bir servis de havalimanının sunduğu hizmetler arasında. Noi Bai Uluslararası Havalimanı’nda uçuştan önce ve sonra vakit geçirmek isterseniz terminal binasında bulunan ve ilginç hediyelik eşyalar da alabileceğiniz mağazalara göz atabilirsiniz.

Havalimanında ayrıca para çekme veya gönderme başta olmak üzere farklı bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz ATM cihazları da mevcut. Hanoi Havalimanı'nda yer alan danışmadan ise başta şehirde ulaşmak istediğiniz yere kadar kullanabileceğiniz alternatif araçlar olmak üzere birçok konuda yardım ve destek alabilirsiniz. Buradan eğer ihtiyacınız olursa hem Vietnam içinde hem de yurt dışına aramalarınızı yapabileceğiniz telefon kartları ile de bilgi almanız seyahatiniz süresince fazlasıyla işinizi kolaylaştıracak.

08/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Hanoi Seyahat Rehberi
Hanoi Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
11ºC
16ºC
17ºC
17ºC
15ºC
21ºC
21ºC
22ºC
25ºC
26ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
8 saat 40 dk
Ankara
8 saat 50 dk
Antalya
9 saat 10 dk
Bodrum
9 saat 30 dk
Gaziantep
8 saat 20 dk
İstanbul
9 saat 10 dk
İzmir
9 saat 30 dk
Trabzon
8 saat
Haritada Görüntüle
Para birimi
x