Hanoi - İstanbul Uçak Bileti Ara

Hanoi - İstanbul Tahmini Fiyatlar
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
7.415 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
9 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(İstanbul) 17°C / 13°C
Şu anda İstanbul Yerel Saati
GMT +3
Popüler Havayolları
Türk Hava Yolları

En Ucuz Hanoi İstanbul Uçak Biletleri

Aeroflot
08 Nis 2020
2887.00TL'den
Aeroflot
12 Nis 2020
2887.00TL'den

Hanoi Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinden Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz araçlar arasında otobüs, minibüs ve taksiler var. Üstelik bu araçların fiyatları da genel olarak son derece uygun. Eğer kent merkezinden havaslimanına yapacağınız yolculuğun daha ekonomik olmasını isterseniz şehirde rahatlıkla otobüs ve minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Eğer küçük çocuklarla birlikte seyahat ediyorsanız veya daha rahat bir araçla ulaşımınızı sağlamak isterseniz kentte yaklaşık 20 Amerikan Doları karşılığında taksilerle de şehrin merkezi noktalarından Hanoi Havalimanı'na ulaşma şansınız var. Hanoi'de şehir merkezinden hareket eden minibüslerle de havalimanına gelebilirsiniz ancak bu minibüsler genelde dolduktan sonra hareket ettikleri için eğer uçağınıza hızlıca yetişmeniz gerekiyorsa taksi bu anlamda çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Otobüs

Hanoi şehir merkezinden Noi Bai Uluslararası Havalimanı'na ulaşmak için kullanabileceğiniz ilk toplu taşıma alternatifi otobüsler. Şehirde 7 ve 17 numaralı otobüsleri kullanarak kolayca havalimanına kadar yolculuk yapabilirsiniz.

Kent merkezinde Kim Ma ve Long Bien duraklarından hareket ederek Hanoi Uluslararası Havalimanı'na yolcu taşıyan otobüsleri kullanmanın ücreti ise her bir yolcu için 5.000 dong. Bu da yaklaşık 0,3 Amerikan Doları demek.

Kente otobüslerle yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor ve sabahın erken saatlerinden akşama kadar sefer düzenleniyor.

Minibüs

Şehirde minibüslerle de Hanoi Noi Bai Uluslararası Hvalimanı'na ulaşma şansınız var. Minibüs kent merkezinden hareket ederek havalimanına yolcularını hızlı ve ekonomik bir şekilde taşıyor. Ancak minibüsle yolculuk için ödemeniz gereken tutar otobüs kadar uygun değil. 2 dolar karşılığı kadar dong ödeyerek minibüsleri kullanabilirsiniz. Şehirde havalimanına gelen minibüslerin hareket yerleri ile ilgili kaldığınız otelden bilgi alabilirsiniz.

Eğer havalimanına ulaşmak için tercihinizi minibüsten yana kullanmayı planlıyorsanız hareket noktasına uçağınızın kalkış saatinden en az 2 saat önce gelmeyi unutmayın. Böylece zamanında havalimanında olarak uçağınızı kaçırma riskini azaltabilirsiniz.

Taksi

Kentte hem şehrin merkezi lokasyonları ile havalimanı arasında hem de kent çevresinde bir yere yolculuk yapmanız gerektiği zaman taksileri de rahatlıkla alternatifler arasında değerlendirebilirsiniz. Taksiler kentte günün 24 saati yolcularına hizmet veriyor ve bu sayede herhangi bir zaman kısıtlaması olmaksızın ulaşım olanağı sağlıyor. Taksiye binerek yaklaşık 30 dakikada Hanoi Havalimanı'nda olabilirsiniz. Bu sayede otobüs ve minibüse kıyasla çok daha hızlı bir şekilde yolculuğunuzu tamamlayarak zaman kazanabilirsiniz. Kentte taksiler için ödemeniz gereken tutar ise şehrin merkezinde bindiğiniz yere göre değişse de genel olarak oralama 20 Amerikan Doları civarında. Eğer bu tutarı bir miktar daha azaltmak isterseniz havalimanına gidecek başka yolcular bularak taksinizi paylaşabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Hanoi'de şehrin merkezinde yer alan otellerden birinde kalıyorsanız havalimanına bu otellerin sunduğu servislerden biriyle de ulaşabilirsiniz. Şehirde havalimanı servisleri hem rahat hem de son derece avantajlı bir alternatif. Ancak yine de yolculuğunuzu planlamadan önce otelinizle görüşerek servis olanağı olup olmadığı ile ilgili bilgi almanız gerektiğini unutmayın. Hanoi'de hem taksilerin hem de otobüs ve dolmuş gibi toplu taşıma araçlarının fiyatları yüksek değil. Bu sayede bütçenizi aşmadan bu araçlarla yolculuk yapma şansınız var. Havalimanı servisleri ise kimi oteller tarafından ücretsiz kimi oteller tarafından ise yine düşük bir ücret karşılığında sağlanabiliyor. Yine yola çıkmadan önce ücretlerle ilgili de bilgi alabilir ve buna göre rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hanoi'de genel olarak toplu taşıma araçları havalimanına ulaşım için yeterli. Üstelik bu araçların fiyatları da bütçenizi aşmayacak düzeyde. Ancak yine de eğer kentin yakın çevresinde farklı rotalara da yolculuk yapmak isterseniz araç kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz. Şehirde araç kiralayabileceğiniz çok sayıda alternatif var. Bunlar arasından hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun seçim yaparak kiraladığınız araçla yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

Lüks Araçlar

Eğer Hanoi ve çevresinde daha lüks ve rahat bir araçla yolculuk yapmak isterseniz kent merkezinde bu konuda da farklı alternatifler sizi bekliyor. Şehirde kiralayabileceğiniz lüks araçlar genellikle şoförleri ile hizmet veriyor. Bu sayede araç kullanmanıza gerek kalmadan dilediğiniz yere yolculuk yapabilirsiniz. Ancak bu araçların otobüs, taksi ve araç kiralama gibi alternatiflerine kıyasla ücretlerinin daha yüksek olduğunu bilmenizde yarar var.

Havalimanı Bilgileri

Vietnam’ın başkenti Hanoi’yi Uzak Doğu’nun ve dünyanın önemli merkezleri ile buluşturan Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’nda yolculuğunuzdan önce ve sonra çok sayıda seçenek sizi bekliyor. Havalimanı çok büyük olmasa da son derece rahat. Üstelik başta büfe, restoran ve kafeler, duty free mağazası ve hediyelik eşya alabileceğiniz dükkânlar olmak üzere standart bir havalimanında bulunan hemen tüm hizmetleri de yolcularına sağlıyor.

Havalimanında uluslararası uçuşlar Terminal 2’den, ülke içine yapılan iç hat uçuşları ise Terminal 1’den gerçekleşiyor. Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’nda ayrıca aracıyla gelen yolcular için geniş sayılabilecek bir otopark da mevcut. Buraya aracınızı bıraktıktan sonra sadece dakikalar içinde havalimanı terminalinde olabilirsiniz.

Terminaller arasında ulaşım için kullanabileceğiniz ücretsiz bir servis de havalimanının sunduğu hizmetler arasında. Noi Bai Uluslararası Havalimanı’nda uçuştan önce ve sonra vakit geçirmek isterseniz terminal binasında bulunan ve ilginç hediyelik eşyalar da alabileceğiniz mağazalara göz atabilirsiniz.

Havalimanında ayrıca para çekme veya gönderme başta olmak üzere farklı bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz ATM cihazları da mevcut. Hanoi Havalimanı'nda yer alan danışmadan ise başta şehirde ulaşmak istediğiniz yere kadar kullanabileceğiniz alternatif araçlar olmak üzere birçok konuda yardım ve destek alabilirsiniz. Buradan eğer ihtiyacınız olursa hem Vietnam içinde hem de yurt dışına aramalarınızı yapabileceğiniz telefon kartları ile de bilgi almanız seyahatiniz süresince fazlasıyla işinizi kolaylaştıracak.

23/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine kişisel otomobilinizle TEM otoyolundan kolayca gelebilirsiniz. TEM otoyolundan şehir merkezine ait bir çıkış tabelası ve otoyolu terk ettikten sonra takip edebileceğiniz yönlendirmeler bulunuyor. Bunun haricinde havalimanından kent merkezlerine belediye otobüsleri ve Havataş ile de ulaşım mümkün. Aracınızı bırakmak isterseniz, havalimanında katlı ve açık otoparklar da mevcut. Bunun dışında havalimanı çevresinde bulunan bazı özel otopark firmaları havalimanına servis imkânı ile kullanıma açıktır.

Taksi

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı’ndan olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için tercih edebileceğiniz en hızlı ve rahat araç taksi. Ancak burada da yol durumu ve özellikle iş çıkışı saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu belirleyici faktörler arasında. Uçuşunuz eğer günün erken saatlerinde veya gece geç saatte değilse gideceğiniz noktaya göre metro, taksi ve metrobüs gibi alternatif araçları tercih etmeniz yolda karşılaşabileceğiniz olası sürprizlere karşı hazırlıksız yakalanmanızı engelleyerek havalimanından şehre daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır.

Havabüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için Avrupa Yakası’nda Taksim, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy ve Yenisahra gibi merkezi noktalara hareket eden Havabüs otobüslerini kullanabilirsiniz. Kısa aralıklarla hareket eden ve yolcularını doğrudan kent merkezine ulaştıran bu otobüsler hızlı ve konforlu yolculuk için en iyi alternatiflerden biri.

Marmaray

Özellikle Avrupa Yakası’na geçecekler için hızlı bir seçenek olan Kadıköy – Kartal metrosu ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kısa süren bir yolculukla Kartal istasyonuna gelebilir, Kadıköy yönüne hareket eden metroyu kullanarak Ayrılık Çeşmesi istasyonuna gelebilirsiniz. Buradan Marmaray’a aktarma yaparak, Avrupa Yakası’na geçebilir ve hızlıca Sirkeci, Yenikapı gibi Tarihi Yarımada’nın merkezi noktalarına ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda metro, otobüs ve deniz otobüsleri gibi birçok alternatif ulaşım aracının buluşma noktası olan Yenikapı’dan İstanbul Avrupa Yakası’nın birçok merkezi noktasına aktarma yapabilirsiniz. Bandırma, Yalova, Avşa, Bursa ve Çınarcık gibi Marmara Bölgesi’nin farklı noktalarına hareket eden deniz otobüsleri ve feribotlar yine Yenikapı İDO İskelesi’nden sizi dilediğiniz noktaya hızlıca ulaştıracaktır. Üstelik feribotlarla aracınızla birlite de seyahat edebilir ve zaman kazanabilirsiniz.

Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Anadolu ve Avrupa Yakası’nın birçok merkezi noktasına otobüslerle ulaşmanız da mümkün.

4. Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Bu otobüslerden Kadıköy veya Bostancı iskelesinde inerek ayrıca Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada gibi İstanbul’un ‘Prens Adaları’ olarak da geçen adalarına ulaşabilirsiniz.

Metro

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı önünden binebileceğiniz taksilerle Kartal'a gelerek metroya aktarma yapabilirsiniz. Taksi ile havalimanından Kartal'a kadar yolculuk trafiğin açık olduğu zamanlarda yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. Metro ile Bostancı, Kozyatağı, Ünalan, Ayrılık Çeşmesi ve Kadıköy'e kadar gelebilirsiniz. Ünalan istasyonunda inerek metrobüs hattına aktarma yapabilir ve Beylikdüzü'ne kadar gelebilirsiniz. Ayrılık Çeşmesi istasyonundan ise Marmaray'a aktarma yaparak Üsküdar, Yenikapı gibi birçok yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehrin merkezi noktalarına ulaşım için araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bİrçok ulusal ve uluslararası kiralama firmasının ofislerini bulabileceğiniz havalimanına inmeden önce dilerseniz internet üzerinden rezervasyon yaptırarak aracınızın sizin için hazırlanmasını da sağlayabilirsiniz.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

İstanbul Havalimanı

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Kuzey Marmara Otoyolu ve Tem bağlantı yolu kullanılabilir. Kuzey Marmara Otoyolu’ndan Avrupa yakasında Başakşehir, Göktürk Kemerburgaz ya da Sarıyer ayrımlarından çıkmak mümkün. Halkalı-Bakırköy taraflarına gidecekseniz, Başakşehir yolunu takip etmeniz gerekir. Anadolu Yakası’na geçecekseniz, Çekmeköy ya da Sancaktepe sapağını tercih edebilirsiniz. Ayrıca Kuzey Marmara Otoyolu Sabiha Gökçen Havalimanı’na çıkış bağlantı yolu da mevcut. Havalimanı’nın geniş bir otoparkı bulunuyor. Teknolojik gelişmelere göre dizayn edilmiş İstanbul 3. Havalimanı’nda, ‘aracım nerede’ uygulamasıyla, otomobilinizin olduğu yeri bulma, mobil ödeme yapma ve hatta yer ayırtma özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Taksi

Yeni Havalimanı’nda konforlu taksiler hizmet veriyor. Şimdilik 660 taksinin çalışacağı bu hattaki araçlarda, bilgilendirme ekranları, yol güzergahı, trafik durumu gibi ayrıntıları görebileceğiniz bilgilendirme ekranları var. Şoförler İngilizce sertifikaya sahip ve ücreti kredi kartıyla ödeme imkanı bulunuyor.

Otobüs

Yeni Havalimanı için şimdilik raylı ulaşım yok. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait İstanbul Otobüs Ulaşım AŞ’nin anlaşmalı otobüsleriyle şehrin tüm merkezi noktalarından özel seferler yapılıyor. Örneğin Mecidiyeköy Havalimanı mesafesi 37 km. Her 15 dakikada bir sefer var ve fiyatı 16 TL. Beşiktaş’tan yine her 15 dakikada bir sefer var. Bakırköy ile 3. Havalimanı mesafesi 44 km ve her 8 dakikada bir otobüs kalkıyor. Taksim’den her 20 dakikada bir Yenikapı’dan da her 12 dakikada bir otobüs seferi yapılıyor. Kadıköy ve Ümraniye’den her yarım saatte, Pendik’tan 45 dakikada bir seferler var. Yenikapı-Sirkeci hattı en fazla sefer yapılan hatlardan biri.

Metro

Yeni Havalimanı için metro çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki yıl sonuna kadar bitecek olan Gayrettepe metro hattı 34 km uzunluğunda olacak. Yine Halkalı’ya kadar uzayan bir metro hattı daha yapılacak. Bu da Marmaray’a entegre olarak Anadolu yakasına kadar gidecek. Dilerseniz Yenikapı, Taksim, Başakşehir gibi bölgelere havalimanı otobüsü ile gidip oradan metroyu kullanabilirsiniz.

Metrobüs

İstanbul’un en yoğun ulaşım ağının olduğu metrobüs kullanarak yeni havalimanına ulaşmak için Beylikdüzü ya da Bakırköy’e gidip oradan havalimanı otobüslerine geçiş yapabilirsiniz.

Marmaray

Marmaray’ı kullanmak isteyenler en yoğun otobüs servislerinin yapıldığı Yenikapı-Sirkeci hattını tercih etmeli. Yenikapı-Sirkeci havalimanı arası 52 km ve her 12 dakikada bir otobüs seferi var. Yoğun trafik saatlerinde Anadolu yakasından geçecekler bu güzergahı kullanabilir. Aynı zamanda Yenikapı’dan; Bandırma, Yalova, Çınarcık gibi bölgelere deniz otobüsü ve feribotla ulaşım sağlanabilir.

Araç Kiralama

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kısa ya da uzun süreli araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Uçuştan önce ya da havalimanına indikten sonra ulusal veya uluslararası araç kiralama firmalarının ofislerine başvurabilir, dilerseniz önceden rezervasyon da yapabilirsiniz.

Havalimanı Bilgisi

Son derecek konforlu ve teknolojik açıdan gelişmiş özellikleri bulunan İstanbul Yeni Havalimanı’nda yolcu bilgilendirme masaları, danışma robotları bulunuyor. Online rezervasyon yapabileceğiniz hatta bagajınızı kendinizin teslim edebileceğiniz noktalar da var. Böylece havalimanında yaşanan yoğunluklardan etkilenmemiş oluyorsunuz. Ferah ve geniş bekleme alanları, biometrik geçiş kapıları ile 32 bin metrekare alana yayılmış kafe ve restoranları da dikkat çekici. Maksimum konfor minimum bekleme hedefiyle hizmet verecek İstanbul 3. Havalimanı’nda bagaj bekleme süresini ekranlarda takip edebilir, aracınızın yerini öğrenebilir, mobil uygulamalı ön siparişle duty free ürünlerini alabilirsiniz. 100 bin metrekare alana yayılmış duty free bölgesinde dünyanın ve Türkiye’nin önemli markalarının da mağazaları olacak.

26/10/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
İstanbul Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
13ºC
17ºC
Çar
Per
5ºC
17ºC
Per
Cum
5ºC
11ºC
Cum
Cmt
3ºC
8ºC
Cmt
Paz
6ºC
12ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Para birimi
x