Hanoi - Ankara Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
7.107 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
8 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ankara) 5°C / 2°C
Şu anda Ankara Yerel Saati
GMT +3

Hanoi Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinden Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz araçlar arasında otobüs, minibüs ve taksiler var. Üstelik bu araçların fiyatları da genel olarak son derece uygun. Eğer kent merkezinden havaslimanına yapacağınız yolculuğun daha ekonomik olmasını isterseniz şehirde rahatlıkla otobüs ve minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Eğer küçük çocuklarla birlikte seyahat ediyorsanız veya daha rahat bir araçla ulaşımınızı sağlamak isterseniz kentte yaklaşık 20 Amerikan Doları karşılığında taksilerle de şehrin merkezi noktalarından Hanoi Havalimanı'na ulaşma şansınız var. Hanoi'de şehir merkezinden hareket eden minibüslerle de havalimanına gelebilirsiniz ancak bu minibüsler genelde dolduktan sonra hareket ettikleri için eğer uçağınıza hızlıca yetişmeniz gerekiyorsa taksi bu anlamda çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Otobüs

Hanoi şehir merkezinden Noi Bai Uluslararası Havalimanı'na ulaşmak için kullanabileceğiniz ilk toplu taşıma alternatifi otobüsler. Şehirde 7 ve 17 numaralı otobüsleri kullanarak kolayca havalimanına kadar yolculuk yapabilirsiniz.

Kent merkezinde Kim Ma ve Long Bien duraklarından hareket ederek Hanoi Uluslararası Havalimanı'na yolcu taşıyan otobüsleri kullanmanın ücreti ise her bir yolcu için 5.000 dong. Bu da yaklaşık 0,3 Amerikan Doları demek.

Kente otobüslerle yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor ve sabahın erken saatlerinden akşama kadar sefer düzenleniyor.

Minibüs

Şehirde minibüslerle de Hanoi Noi Bai Uluslararası Hvalimanı'na ulaşma şansınız var. Minibüs kent merkezinden hareket ederek havalimanına yolcularını hızlı ve ekonomik bir şekilde taşıyor. Ancak minibüsle yolculuk için ödemeniz gereken tutar otobüs kadar uygun değil. 2 dolar karşılığı kadar dong ödeyerek minibüsleri kullanabilirsiniz. Şehirde havalimanına gelen minibüslerin hareket yerleri ile ilgili kaldığınız otelden bilgi alabilirsiniz.

Eğer havalimanına ulaşmak için tercihinizi minibüsten yana kullanmayı planlıyorsanız hareket noktasına uçağınızın kalkış saatinden en az 2 saat önce gelmeyi unutmayın. Böylece zamanında havalimanında olarak uçağınızı kaçırma riskini azaltabilirsiniz.

Taksi

Kentte hem şehrin merkezi lokasyonları ile havalimanı arasında hem de kent çevresinde bir yere yolculuk yapmanız gerektiği zaman taksileri de rahatlıkla alternatifler arasında değerlendirebilirsiniz. Taksiler kentte günün 24 saati yolcularına hizmet veriyor ve bu sayede herhangi bir zaman kısıtlaması olmaksızın ulaşım olanağı sağlıyor. Taksiye binerek yaklaşık 30 dakikada Hanoi Havalimanı'nda olabilirsiniz. Bu sayede otobüs ve minibüse kıyasla çok daha hızlı bir şekilde yolculuğunuzu tamamlayarak zaman kazanabilirsiniz. Kentte taksiler için ödemeniz gereken tutar ise şehrin merkezinde bindiğiniz yere göre değişse de genel olarak oralama 20 Amerikan Doları civarında. Eğer bu tutarı bir miktar daha azaltmak isterseniz havalimanına gidecek başka yolcular bularak taksinizi paylaşabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Hanoi'de şehrin merkezinde yer alan otellerden birinde kalıyorsanız havalimanına bu otellerin sunduğu servislerden biriyle de ulaşabilirsiniz. Şehirde havalimanı servisleri hem rahat hem de son derece avantajlı bir alternatif. Ancak yine de yolculuğunuzu planlamadan önce otelinizle görüşerek servis olanağı olup olmadığı ile ilgili bilgi almanız gerektiğini unutmayın. Hanoi'de hem taksilerin hem de otobüs ve dolmuş gibi toplu taşıma araçlarının fiyatları yüksek değil. Bu sayede bütçenizi aşmadan bu araçlarla yolculuk yapma şansınız var. Havalimanı servisleri ise kimi oteller tarafından ücretsiz kimi oteller tarafından ise yine düşük bir ücret karşılığında sağlanabiliyor. Yine yola çıkmadan önce ücretlerle ilgili de bilgi alabilir ve buna göre rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hanoi'de genel olarak toplu taşıma araçları havalimanına ulaşım için yeterli. Üstelik bu araçların fiyatları da bütçenizi aşmayacak düzeyde. Ancak yine de eğer kentin yakın çevresinde farklı rotalara da yolculuk yapmak isterseniz araç kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz. Şehirde araç kiralayabileceğiniz çok sayıda alternatif var. Bunlar arasından hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun seçim yaparak kiraladığınız araçla yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

Lüks Araçlar

Eğer Hanoi ve çevresinde daha lüks ve rahat bir araçla yolculuk yapmak isterseniz kent merkezinde bu konuda da farklı alternatifler sizi bekliyor. Şehirde kiralayabileceğiniz lüks araçlar genellikle şoförleri ile hizmet veriyor. Bu sayede araç kullanmanıza gerek kalmadan dilediğiniz yere yolculuk yapabilirsiniz. Ancak bu araçların otobüs, taksi ve araç kiralama gibi alternatiflerine kıyasla ücretlerinin daha yüksek olduğunu bilmenizde yarar var.

Havalimanı Bilgileri

Vietnam’ın başkenti Hanoi’yi Uzak Doğu’nun ve dünyanın önemli merkezleri ile buluşturan Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’nda yolculuğunuzdan önce ve sonra çok sayıda seçenek sizi bekliyor. Havalimanı çok büyük olmasa da son derece rahat. Üstelik başta büfe, restoran ve kafeler, duty free mağazası ve hediyelik eşya alabileceğiniz dükkânlar olmak üzere standart bir havalimanında bulunan hemen tüm hizmetleri de yolcularına sağlıyor.

Havalimanında uluslararası uçuşlar Terminal 2’den, ülke içine yapılan iç hat uçuşları ise Terminal 1’den gerçekleşiyor. Hanoi Noi Bai Uluslararası Havalimanı’nda ayrıca aracıyla gelen yolcular için geniş sayılabilecek bir otopark da mevcut. Buraya aracınızı bıraktıktan sonra sadece dakikalar içinde havalimanı terminalinde olabilirsiniz.

Terminaller arasında ulaşım için kullanabileceğiniz ücretsiz bir servis de havalimanının sunduğu hizmetler arasında. Noi Bai Uluslararası Havalimanı’nda uçuştan önce ve sonra vakit geçirmek isterseniz terminal binasında bulunan ve ilginç hediyelik eşyalar da alabileceğiniz mağazalara göz atabilirsiniz.

Havalimanında ayrıca para çekme veya gönderme başta olmak üzere farklı bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz ATM cihazları da mevcut. Hanoi Havalimanı'nda yer alan danışmadan ise başta şehirde ulaşmak istediğiniz yere kadar kullanabileceğiniz alternatif araçlar olmak üzere birçok konuda yardım ve destek alabilirsiniz. Buradan eğer ihtiyacınız olursa hem Vietnam içinde hem de yurt dışına aramalarınızı yapabileceğiniz telefon kartları ile de bilgi almanız seyahatiniz süresince fazlasıyla işinizi kolaylaştıracak.

23/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ankara Şehir Merkezine Ulaşım

Başkentin tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktaları olan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus’a Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla ulaşım mümkün.

Akyurt ilçesinde yer alan havalimanı içerisinde ayrıca araç kiralama noktaları da bulunuyor.

Belko Air

Havalimanı ile şehrin önemli noktalarından Kızılay, Sıhhiye ve Ulus gibi noktaları arasında çalışan otobüsler Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri. 442/A ve 442/K hat numaralı otobüsler iki yönde de 06.00 ile 00.00 arası hizmet veriyor. 45 kişilik otobüslerde host hizmeti de bulunuyor.

EGO Otobüsleri

Sık olmayan aralıklarla havalimanı terminallerinin çıkışlarından hareket eden 442-3 hat numaralı otobüs sizi AKM, Ankara Arena, Güvenpark, Ulus ve Sıhhiye’ye ulaştıracaktır.

Taksi

Ankara’da taksi genel olarak ekonomik bir ulaşım aracı ancak havalimanı şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunmadığı için diğer araçlara kıyasla daha pahalı bir alternatif.

Araç Kiralama

Esenboğa Havalimanı’nın iç hatlar terminali içerisinde Sixt, Avis, Budget, Central ve Hertz gibi firmaların da aralarında bulunduğu 11 araç kiralama şirketi bulunuyor. Bu şirketlerin şubelerini şehrin merkezi noktalarında da bularak aracınızı kiralayabilirsiniz. Trafik yoğunluğu iş çıkış saatleri dışında fazla olmadığından rahatça otomobil kullanabilirsiniz.

03/09/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Çevredeki İl ve İlçeler
Ankara Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
2ºC
5ºC
Cum
Cmt
0ºC
5ºC
Cmt
Paz
-2ºC
9ºC
Paz
Pzt
0ºC
11ºC
Pzt
Sal
-6ºC
5ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Para birimi
x