Brest Uçak Bileti Ara

Brest Hakkında

Brest İngiliz etkisinin hissedilebildiği bir Fransa şehridir. Bretanya bölgesinin Finistere ilinde yer alan Brest, Fransa’nın kuzeybatı ucunda konumlanmıştır. Oldukça yoğun fakat düzenli bir liman kenti olan Brest’te, 20 metreye varan gelgitler yaşandığı için sahil kesimlerinde barikatlar kurulmuştur. Harika mimariye sahip bir kale olan Chateau de Brest, Tanguy Kulesi, Penfeld Nehri, Recouvrance Köprüsü ve bir botanik bahçesi, Brest ziyareti arasında mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Brest konumu nedeniyle Amerika’ya ulaşılabilen ilk Fransız limanı olarak kabul edilmektedir. Kent, gemi tamir ve bakım da dahil olmak üzere 9 ticari limana sahiptir. Sanayileşmiş bir kent imajına sahip olmasına rağmen Brest ekonomisinin % 75’ini hizmet sektörü temsil etmektedir. Brest gerek mimari yapıları gerekse doğal alanlarıyla turistler açısından keyifli bir tatil deneyimi demektir.

Brest limanının kalbinde yer alan Chateau de Brest, şehirdeki en eski anıttır. Son derece stratejik bir noktada konumlanan bu kale, halen kullanımda olan dünyanın en eski kalesidir. Şehrin görülmeye değer yerlerinin başında gelen bu kale bünyesinde bir de gemi modellerinin, resimlerin, heykellerin ve Brest denizcilik hayatına ilişkin nesnelerin sergilendiği Ulusal Denizcilik Müzesi yer almaktadır. Ayrıca kentin birkaç kilometre dışında granit kayalıkların, kumsalların yer aldığı doğal ortamlar vardır. Güneşlenme, rüzgar sörfü, balıkçılık ve yatçılık gibi aktivitelerin yapılabildiği doğal alanlar, şehri daha da çekici bir hale getirmektedir.

Brest hava ulaşımı Brest Bretagne Havalimanı ile sağlanabilmektedir. Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 10 km’lik uzaklıkta yer almakta olup arabayla 15 dakikadan kısa bir sürede şehir merkezine ulaşmak mümkündür. İstanbul – Brest arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarmayla en az yaklaşık 6 saat 20 dakikadır.

Havalimanından Brest Şehir Merkezine Ulaşım

Fransa’nın kuzeybatısında yer alan Brest, Atlantik Okyanusu’na kıyısı olan küçük bir şehir. Kendine özgü tarihi dokusunu koruyan bu kenti ziyaret etmek isteyenler, şehir içerisinde bulunan Brest Havalimanı’na seyahat edebilirler.

Küçük bir şehir olan Brest’te, havalimanından şehir merkezine ulaşmak oldukça kolay. Toplu taşıma araçlarından faydalanmak istiyorsanız, havalimanının düzenlediği servisleri kullanabilir, oradan tramvay ile şehir merkezine aktarma yapabilirsiniz. Bu amaç için, tüm araçlarda geçerli olan bir saatlik sınırsız kullanabileceğiniz biletlerden satın alabilirsiniz. Eğer gün içerisinde sık seyahat etmeyi düşünüyorsanız gün boyunca geçerli olan biletlerden satın almanız daha hesaplı olacaktır. Toplu taşımaya alternatif olarak taksi tutabilir veya araç da kiralayabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Toplu taşıma hizmetini sağlayan Bibus şirketinin düzenlediği otobüs-servisler aracılığı ile Porte de Guipavas bölgesinde bulunan en yakın tramvay istasyonuna seyahat etmeniz mümkün. Yolculuk süreniz on ile on beş dakika arasında sürecektir. Gün içerisinde, duruma göre on iki ila yirmi dört sefer hareket eden araçlar düzenli bir saat planına göre hizmet vermiyor.

Tramvay

Havalimanı servisinden indikten sonra, şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak en kestirme yöntem tramvay. Şehir ulaşımının önemli bir kısmını oluşturan tramvay seferleri oldukça sık. Porte de Poluzané yönüne giden A hattına binerek, şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanının ana terminal girişi önünde, taksiler için hazırlanan bir bekleme alanı bulunuyor. Bu alanda taksi bulmakta sıkıntı çekmeyeceksiniz.

Araç Kiralama

Havalimanına indiğinizde, terminal içerisinde araç kiralayabileceğiniz beş adet Rent a Car ofisi bulunuyor. Dilerseniz aracınızı internetten rezervasyon yöntemi ile de kiralamanız mümkün.

21/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Brest Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
3ºC
10ºC
Paz
Pzt
3ºC
10ºC
Pzt
Sal
3ºC
9ºC
Sal
Çar
4ºC
11ºC
Çar
Per
5ºC
10ºC
Per
Uçuş Süreleri
4s 10dk
3s 50dk
3s 50dk
3s 30dk
4s 30dk
3s 20dk
3s 20dk
4s 20dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x