Toulouse Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Toulouse Hakkında

Fransanın güneybatısında bulunanHaute-Garonne bölgesinde yer alan Toulouse; Avrupa havacılık endüstrisinin merkezi konumundadır. Avrupa’nın en büyük kanser araştırma merkezini de bünyesinde barındıran şehir, Fransa’nın dördüncü büyük metropolü olma özelliğine sahiptir. Toulouse’de şehir planlaması yapılırken pembe renginin çekiciliğinden oldukça yararlanılmıştır. Ilıman iklimin etkisindeki Toulouse, birçok tarihi binaya, üniversiteye, fabrikaya ve kültürel aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Fransa’nın 3. büyük üniversite şehri olarak bilinmektedir. Canal Du Midi ve Fransa Santiago de Compostela şehrin önemli turistik mekânları arasında yer almaktadır. Saint- Sernin Bazilikası ile diğer tarihi alanlar her sene gelen milyonlarca turistin ziyaretine açıktır.

Şehrin içinden geçen Garonne Nehri ilginç fotoğraf karelerinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Toulouse Uluslar Arası Sanat Festivali her yıl farklı parçaları bir arada sunarak, çeşitlilik yaratmaktadır. Birçok restoran, kahve dükkânı ve parkın yer aldığı bölgede gece hayatı da oldukça hareketli geçmektedir. Marche Victor Hugo, Toulouse’un en çok tercih edilen marketlerinin bulunduğu alandır. Ortasında park bulunan Place Wilson da çevresinde oldukça farklı kafeleri bulundurmaktadır. Ayrıca Place St. Sernin’de kurulan bitpazarı turistlerin ilgisini fazlasıyla çekmektedir. Şehrin en popüler meydanı olarak bilinen Capitole’de çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. Avrupanın en eski şehirlerinden birisi olan Toulouse şehrinde ulaşım genellikle Blagnac Havaalanı’ndan sağlanmaktadır.

Havalimanından Toulouse Şehir Merkezine Ulaşım

Fransa’nın güneybatısında yer alan Toulouse, aynı zamanda 'pembe şehir' olarak anılıyor. Bunda en büyük sebep kentin mimarisine hâkim kiremit rengine güneş ışınlarının oynadığı oyunlar ve romantik havasının etkisi. Fransa’nın en büyük şehirlerinden olan Toulouse, ılıman iklimin hakim olduğu, kaz ciğeri ve şaraplarıyla meşhur,

Hristiyanlar için Saint Jaques Hac Yolu nedeniyle kutsal bir şehir. Fransız eğitiminin etkisine kapılıp yurt dışından okumaya gelen çok sayıda öğrenciye de ev sahipliği yapıyor. Havacılık vadisi, Airbus firmasının montaj fabrikası gibi tesislerin varlığının etkisiyle şehir havacılık sektörü ile de anılıyor.

Avrupa ülkelerinin çoğunda pazar günleri şehirlere sakinlik hâkim olur. Fransa bunun en yoğun yaşandığı ülkelerden ve Toulouse da tipik bir Fransız kenti olarak farklı değil. Şehir merkezinde gezi planınızı yaparken Pazar günü birçok kafe, restoran ve mağazanın kapalı olacağını unutmamalısınız.

Toulouse’da şehir merkezinin tarihi noktalarını gezebilmenizi sağlayan bir shuttle yani servis bulunuyor. Pazar günleri hariç haftanın 6 günü hizmet veren bu servis belediyenin sunduğu ücretsiz bir hizmet. Tisseo firması şehrin toplu taşıma sistemini düzenleyen firma. Şehir merkezinde metro, otobüs ve tramvay toplu taşıma aracı olarak hizmet veriyor. Her birisinin biletini istasyonda bulunan makinelerden nakit veya kredi kartı ile alabilirsiniz. Biletiniz bir, iki ya da on kullanımlık olabileceği gibi; günlük, iki günlük veya üç günlük olarak da alabilirsiniz. Fiyatları 1,60 Euro ile 13,40 Euro arasında değişiyor. Bu biletlerle tüm toplu taşıma araçlarına binebilirsiniz.

Metro, cuma ve cumartesi günleri 05:15 – 03:00 saatleri arasında, diğer günler ise 05:15 – 00:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Line A ve Line B olmak üzere iki ayrı hat bulunuyor ve hatların hangi duraklardan geçtiğini istasyonlarda bulunan tabelalardan kolayca öğrenebilirsiniz.

Tramvay da metro gibi T1 ve T2 olmak üzere 2 ayrı hatta hizmet veriyor ve her hattın geçtiği durakları istasyondan rahatça öğrenebilirsiniz. Sabah 04:50 ile gece 00:30 arasında tramvayı kullanabilirsiniz. Genel olarak yokuşları ve engebeleri olmayan bu şehirde bisiklet kiralayarak tüm kenti çok daha keyifli bir şekilde keşfedebilirsiniz. Şehir merkezinin farklı noktalarında bisiklet kiralama istasyonları mevcut.

Kredi kartınızla kioks makinelerinde 1,20 Euro bedelle kayıt yaptırarak kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bisikleti herhangi bir bisiklet istasyonuna tekrar kilitleyerek kiralama süresini sonlandırabilirsiniz. Kullandığınız sürenin bedeli kredi kartınızdan kesiliyor. Bisikleti teslim etmemenin cezası ise 150 Euro. Şehirde özel bisiklet şeritleri ve yolları bulunuyor. Turizm bilgi merkezlerinden bu yolları gösteren bir haritayı ücretsiz olarak alabilirsiniz. Sizin için şehri bisikletle en iyi şekilde keşfetmenizi sağlayacak bir rota çizmelerini de isteyebilirsiniz.

Şehir merkezinde taksi kullanımı daha çok toplu taşıma araçlarının hizmet vermediği gece saatlerinde yaygın. Trenler ise genelde çevre kentler ve şehirlerarası ulaşım için kullanılıyor ve oldukça konforlular. Havayolu ulaşımı Toulouse-Balgnac Uluslarası Havalimanı ile gerçekleştiriliyor.

Havalimanının şehir merkezine sadece 10 km. uzaklıkta bulunması sebebiyle iki nokta arası ulaşım gayet rahat. Taksi ya da havalimanı shuttle servislerini kullanarak 20 dakikalık bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Toplu taşımayı tercih edenler için ise otobüs ve tramvay alternatifi mevcut. Her ne kadar şehir merkezinde çok yaygın kullanıma sahip olsa da, havalimanında istasyon park alanı bulunmadığından bisiklet kiralayarak şehir merkezine ulaşılamıyor.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz iki ayrı toplu taşıma aracından biri otobüsler. 66 Numaralı otobüs hattı ile şehir merkezine ulaşabilirisiniz. Otobüs durakları B3 kapısının önünde bulunuyor. Yolculuk yaklaşık 50 dakika sürüyor. Şehirde kaldığınız süre boyunca ulaşım aracı olarak toplu taşıma araçlarını kullanmayı düşünüyorsanız henüz havalimanındayken 10 kullanımlık ya da 3 günlük biletinizi alabilir aynı biletle tüm toplu taşıma araçlarına binebilirsiniz.

Tramvay

Havalimanından şehir merkezine T2 tramvay hattı ile ulaşabilirsiniz. Biletinizi istasyondaki makineden alabilirsiniz. Şehirde kaldığınız süre boyunca ulaşımınızı toplu taşıma araçları ile gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız henüz havalimanındayken 10 kullanımlık ya da 2-3 günlük biletlerden alabilirsiniz. T2 tramvay hattı her 15 dakikada bir hareket eder ve yaklaşık yarım saatte şehir merkezine ulaşır.

Otel Servisleri

Otelinizle önceden görüşüp havalimanına servisleri olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Otelinizin servisi mevcutsa önceden rezervasyon yaptırmalısınız ve kaç kişi olacağınız ya da bagaj sayısı gibi bazı bilgileri paylaşmalısınız. Trafik yoksa ortalama 20 dakika gibi bir süre içinde otelinize ulaşabilirisiniz.

Havalimanı Servisi

Havalimanında bulunan shuttle servisler yolcuları şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada götürüyor. Bilet fiyatları tek yön için 8 Euro. Eğer dönüşünüzde de havalimanı shuttle servisini kullanacaksanız 15 Euro ödeyerek iki bilet alabilirsiniz. Zaman sizin için önemli ise servisin kalkış saatini önceden öğrenmenizde fayda var. Shuttle servisler genel olarak 20 dakikada bir kalkıyor. Geliş kapılarından ve B3 kapısından binebilirsiniz. 1 Mayıs Bayramı hariç her gün sabah 05:30 ile 00:15 saatleri arasında shuttle servis hizmeti mevcut.

Taksi

Şehir merkezinde taksi kullanımı pek yaygın değil ancak yakınlığı nedeniyle havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilen bir araç. Geliş alanında B3 ve C1 kapılarının arasında bulunan taksi durağından tutacağınız taksi ile yaklaşık 20 dakika içersinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi için havalimanının müşteri hizmetleri hattından rezervasyon da yaptırabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşmanın yaklaşık 30 Euro maliyeti bulunuyor ve bagaj için az miktarda ekstra ücret alınıyor.

Araç Kiralama

Havalimanında onlarca farklı araç kiralama şirketinin ofisleri bulunuyor. Havalimanına ulaştığınızda bu şirketlerle görüşüp size uygun olan büyüklükte ve fiyatta bir araç kiralayabilirsiniz. Eğer havalimanında bununla uğraşmak istemezseniz önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şehir merkezindeki birçok otelin ücretsiz otopark hizmeti bulunuyor, otelinizle bu konuda önceden görüşmeniz araç kiralamayı düşünüyorsanız sizin için faydalı olabilir. A621 yolu üzerinden devam ederek ve sonrasında Avenue d’Elche yolunda ilerleyerek trafik yoksa 20 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

17/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Toulouse uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Toulouse varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Toulouse uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Toulouse uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Toulouse uçuşları Blagnac Havalimanı'na düzenleniyor.

Toulouse yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Toulouse 3 saat 40 dakika, Ankara-Toulouse 3 saat 10 dakika, Antalya-Toulouse 3 saat 10 dakika, Bodrum-Toulouse 2 saat 50 dakika, Gaziantep-Toulouse 3 saat 50 dakika, İstanbul-Toulouse 2 saat 50 dakika, İzmir-Toulouse 2 saat 40 dakika, Trabzon-Toulouse 3 saat 50 dakika sürüyor.

Toulouse uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Toulouse uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Toulouse Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
7ºC
20ºC
Per
Cum
9ºC
24ºC
Cum
Cmt
11ºC
24ºC
Cmt
Paz
12ºC
22ºC
Paz
Pzt
12ºC
19ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
3s 40dk
3s 10dk
3s 10dk
2s 50dk
3s 50dk
2s 50dk
2s 40dk
3s 50dk
Haritada Görüntüle
Toulouse Hakkında Daha Fazla
Toulouse Alternatif Ulaşım
Para birimi