Colorado Springs Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Colorado Springs Varışlı Uçuşlar

Colorado Springs Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kolorado eyaletinde yer alan ve eyaletin en büyük ikinci şehri olan Colorado Springs, bölgenin en önemli merkezlerinden biridir. Karasal bir iklime sahip kentte yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Bahar aylarında bile serin bir havanın hakim olduğu şehre gitmeyi planlıyorsanız, bu durumu mutlaka göze alın ve özellikle akşam saatlerinde serinleyen havaya karşı yanınızda fazladan kıyafet götürün deriz.

Şehirde toplu taşıma yok denecek kadar azdır. Yolda yürüyen yayalara rastlamaksa, çok güçtür. Şehir halkı genellikle otomobillerle bir yerden bir yere yolculuk ederler. Şehirde yeme içme konusunda da Amerika’nın birçok kentinde olduğu gibi ‘’drive thru’’ olarak adlandırılan araçlara genellikle hamburger, patates kızartması gibi fast food türü yemekleri paket servis alarak araçta yemek yaygındır.

Şehirde görülecek yerlerin başında ise Pikes Peak olarak adlandırılan yüksek dağlar, Cheyenne Mountain Hayvanat Bahçesi, Amerikan Ulusal Savaş Müzesi ve Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri Akademisi gelir. Şehir ve civarında görülecek diğer yerler arasında Red Rock Kanyonu, Palmer Parkı ve Yedi Şelaleler gelir. Macera tutkunları için de sayısız alternatif sunan şehirde kaya tırmanışı gibi sporlar için özel olarak akademiler de vardır. Şehrin mutfağında ise Amerika’nın iç kesimlerde bulunan birçok şehrinde olduğu gibi kırmızı et ve patates ile hazırlanan lezzetler öne çıkar.

Havalimanından Colorado Springs Şehir Merkezine Ulaşım

Butts Army Havalimanı

Colorado Springs Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birçok alternatif söz konusu. Havalimanının shuttle otobüslerine ya da taksiye binebilir, otelinizden havalimanı servis hizmeti talep edebilir, araç kiralayabilir ya da bir limuzinin keyfini sürebilirsiniz. Tüm bu ulaşım seçeneklerinden sizin için en uygununu bulmak için havalimanı operasyon ofisini haftaiçi 08:00 – 17:00 saatleri arasında 719-5501900 numaralı hattan arayabilir ya da havalimanına ulaştığınızda operasyon masasından yardım isteyebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında yerli ve uluslararası yedi farklı araç kiralama şirketi hizmet veriyor. Bagaj teslim alanında bu firmaların check-in masalarını bulabilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için E. Proby Pkwy Caddesi üzerinde batı yönünde ilerleyin ve I-25S otoyoluna bağlanın. Bu güzergâhı takip ederek normal trafik koşullarında yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanında hizmet veren 3 ayrı taksi firması yolcuları ortalama 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaştırıyor. Taksi ile kent merkezine gitmenin maliyeti 25 – 40 dolar arasında değişiyor.

Shuttle Otobüs ve Shuttle Minivan

Grayline ve Ramblin Express firmalarının shuttle otobüsleri ile uygun fiyata şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanında 7 ayrı firma da kalabalık gruplar ya da daha özel hizmet arayanlar için shuttle minivan seferleri düzenliyor.

Limuzin

On yedi ayrı firma havalimanında limuzin kiralama hizmeti veriyor. Konforlu ve gösterişli bir yolculuk için bu firmalarla önceden iletişime geçmeli ve rezervasyon yaptırmalısınız.

Otel Servisleri

Colorado Springs’te hizmet veren 11 otelin havalimanı servis hizmeti var. Bu hizmetten faydalanabilmeniz için önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Havalimanından otele varış süresi otelin uzaklığına göre 10 ila 30 dakika arasında değişiyor.

11 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Colorado Springs Municipal - Colorado Springs Havalimanı

Colorado Springs Havalimanı şehir merkezine çok uzak değil ve havalimanından merkeze ulaşmak isteyen yolculara taksi, otobüs, shuttle servisler, limuzin ve paylaşımlı transfer araçları gibi pek çok seçenek sunuluyor. Havalimanı önünde saat fark etmeksizin yolcularını bekleyen konforlu taksilerden birine binerek doğrudan şehrin merkezine gelebilir veya transfer araçları ve paylaşımlı araçlarla daha kalabalık gruplarla seyahat ederek kazançlı yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Havalimanından merkeze yolculuk için tercihiniz lüks bir araç ise havalimanında hizmet veren çok sayıda limuzin firmasından birini seçme şansınız var. Shuttle servisleri ile hem şehir merkezine hem de yakınlarda bulunan kayak merkezlerine ulaşmak isteyen yolcuların hizmetinde.

Havalimanında Lyft gibi paylaşımlı araç firmaları ise bir diğer seçenek. Bu araçlardan yararlanmak için cep telefonunuza gerekli uygulamaları indirerek yakınlarda bulunan araçlardan birini çağırabilirsiniz. Tüm bu transfer araçlarına alternatif olarak havalimanında birçok uluslararası kiralama firması arasından seçim yaparak araç kiralama fırsatını da değerlendirebilirsiniz. Araç kiralama şirketleri günün büyük bölümünde yolculara hizmet veriyor. Diğer alternatiflerle kıyaslandığında kiralık araçlarla hem şehrin merkezinde hem de yakın çevresinde zaman ve rota kısıtlaması olmaksızın daha rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz. 

Otobüs 

Colorado Springs Havalimanı’ndan toplu taşıma araçlarını kullanarak merkeze gelmek istediğinizde otobüsler tercih edebileceğiniz ilk seçeneklerinizden biri. Merkeze ve yakınlarda bulunan yerleşim noktalarına yolcu taşıyan Gray Line otobüslerine (719) 633-1181 veya (800) 345-8197 numaralı telefonlardan ulaşarak otobüslerin rotası ve hareket saatleri gibi ihtiyacınız olabilecek bilgileri öğrenme fırsatınız bulunuyor. Charter seferleriyle hizmet veren Ramblin Express otobüsleri için ise önceden (719) 590-8687 veya (800) 772-6254 numaralı telefonları arayarak bilgi alabilirsiniz. Ekonomik ve hızlı bir yolculuğun sonunda merkeze ulaştıracak araçlar için biletinizi otobüse binmeden önce satın alabilirsiniz. Otobüslerin terminal çıkışında yer alan hareket noktaları ve diğer merak ettiğiniz konularda havalimanı danışma masaları ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Limuzin 

Colorado Springs Havalimanı’ndan şehir merkezine yolculukta limuzinler de yaygın olarak kullanılan araçlar arasında. Havalimanı terminali önünden alarak merkezde istediğiniz yere hızlıca getirecek limuzin  firmalarından Along Came Carol Concierge Services için (719) 661-1476, American Eagle Limousine and Car Service için (303) 731-3300, Awesome Ride Service için (719) 694-5200 veya (855) 757-7433, A Ride In Luxury için (719) 243-3365 veya (888) 602-5014, Colorado Travel Solutions, LLC için (719) 510-6319, Dan's Towne Car Service için (719) 499-3481, DDG Classic Limousines için (719) 634-8119 ve Hermes Worldwide Transportation için (303) 577-7600 veya (877) 777-9890 numaralı telefonlarla iletişime geçerek özel şoförleriyle yolcularını taşıyan limuzin tipi araçlara rezervasyon yaptırabilirsiniz.  Havalimanında ve yakın çevresinde limuzin kiralama için tüm bu seçeneklerden farklı alternatifleri bulmak da mümkün. Havalimanına indiğinizde limuzin kiralamaya karar verirseniz terminalde yer alan danışma masalarına gelerek konuyla ilgili destek alabilir ve dakikalar içinde terminal önünde hazır olacak aracınıza binebilirsiniz. 

Shuttle Servisler 

Havalimanından merkeze gelirken daha geniş ve yolcu kapasitesi fazla bir araca ihtiyaç duyan yolcular shuttle servislerden birini kiralayabilirler. Bu rota üzerinde yolcuların hizmetine sunulan shuttle firmalarından A Ride In Luxury için (719) 243-3365 veya (888) 602-5014 numaralı telefonları arayarak servislere binebilirsiniz. Colorado Springs Shuttle ise (719) 687-3456 ve (877) 587-3456 numaralı telefonlarla shuttle rezervasyonu yaptırmak isteyen yolcuların hizmetinde. Bu alanda hizmet veren diğer shuttle servisi alternatiflerinden Front Range Shuttle (719) 237-2646, Gray Line (719) 633-1181 ve (800) 345-8197, Ramblin Express (719) 590-8687 ve (800) 772-6254 ve Rocky Mountain Ride ise (719) 362-6332 numaralı telefonla rezervasyon yaptırmak veya detaylı bilgi almak isteyen yolcular için hazır bekliyor. 

Kayak Servisleri 

Havalimanı yakınlarında yer alan kayak merkezlerine yolcu taşıyan servislere ulaşarak rezervasyon yaptırmak için (719) 687-3456 ve (877) 587-3456 numaralı telefonlardan arayarak Colorado Springs Shuttle tercih edilebilir. Aynı rota üzerinde hizmet veren Rocky Mountain Ride servislerinden de hızlı ve rahat bir yolculuk için yararlanabilirsiniz. 

Otel Servisleri 

Colorado Springs Havalimanı yakınlarında yer alan konaklama tesislerinden Radisson Inn/Airport, Holiday Inn Express-Airport, Holiday Inn Airport, Hilton Garden Inn Colorado Springs Airport, Hampton Inn, DoubleTree Colorado Springs, Hotel Elegante' Conference & Event Center, Comfort Inn/Airport, The Cliff House at Pikes Peak ve Cheyenne Mountain Resort yolcularını otele kadar servislerle ulaştırıyor. Otel servisleri bazı tesislerde ücretsiz olabileceği gibi bazılarında ücret karşılığında sunulabilir. Havalimanına iniş tarihiniz ve saatinizle ilgili otelinizi bilgilendirerek uygun servislerin hareket saatlerini ve eğer varsa ücretlerini öğrenebilir, dilerseniz bu araçları kullanarak doğrudan otelinize gelebilirsiniz.

Taksi 

Colorado Springs Havalimanı’nda yolcular için birden fazla taksi firması hizmet veriyor. Ücret tarifeleri arasında büyük farklar bulunmayan taksi alternatiflerinden Pikes Peak Cab LLC araçlarından birini çağırmak veya ücret tarifeleriyle ilgili bilgi almak isterseniz (719) 888-9000 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Şehirde taksi hizmeti veren bir diğer seçenek olan Springs Cab araçlarından birini çağırmak için (719) 444-8989 veya (719) 444-8686 numaralı telefonlarla görüşebilir ve Yellow Cab için ise (719) 777-7777 numaralı telefonla iletişime geçerek araç çağırabilirsiniz. Taksilerle yolculuk havalimanı terminali önünden alarak şehir merkezinde gideceğiniz yere kadar ulaştırmaları nedeniyle son derece rahat ve pratik. Bavullarınız sayıca fazla ve ağırsa daha büyük araçlardan birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca havalimanında taksiye alternatif olabilecek Lyft gibi daha geniş araçlar sunan servislerden faydalanma şansınız da var. 

Lyft 

Uber gibi paylaşımlı araç hizmeti veren Lyft Colorado Springs Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımda yolcuların tercih edebilecekleri rahat alternatiflerin başında geliyor. Havalimanı gelen yolcu terminali çıkışında belirlenen noktadan binebileceğiniz Lyft araçlarına önceden rezervasyon yaptırdığınızda havalimanına iniş saatinizde hazır bekleyecek aracınıza doğrudan binebilirsiniz. Havalimanına indiğinizde bu servisten yararlanmayı seçerseniz terminalden ayılmadan cep telefonunuza uygulamayı indirebilir ve uygun araçlardan birini çağırarak merkeze doğru yolculuğunuzu ara vermeden sürdürebilirsiniz. Lyft araçlarının sürücüleri şehir genelinde belirli yerler ve yollar konusunda genellikle bilgi sahibidir. Bununla birlikte önceden gideceğiniz yerin kısa adres tarifini ve basit bir haritasını yanınıza alarak yönünüzü daha rahat bulma şansınız var. 

Araç Kiralama 

Colorado Springs Havalimanı’nda araç kiralama ofislerini bagaj teslim noktasının hemen yakınlarında görebilirsiniz. Aracınızı AVIS, Alamo, Budget, Enterprise, National, Dollar ve Hertz gibi uluslararası alanda hizmet veren pek çok firma arasından birini seçerek kiralayabilirsiniz. Araç kiralamak istediğinizde önceden telefonla iletişime geçerek aracınızı rezerve ettirmek isterseniz Alamo ve National gibi firmalar için (719) 574-8579 ve (800) 327-9633, AVIS için (719) 596-2751 ve (800) 331-1212, Budget için (719) 597-1271 ve (800) 527-0700, Enterprise için (719) 591-6644 ve (800) 736-8222, Hertz ve Dollar için ise (719) 596-1863 ve (800) 654-3131 numaralı telefonlar aracılığı ile bilgi alarak havalimanına geldiğinizde kiralama işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. 

31 May 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Colorado Springs uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Colorado Springs varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Colorado Springs uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Colorado Springs uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Colorado Springs uçuşları Butts Army Havalimanı, Colorado Springs Municipal - Colorado Springs Havalimanı, United States Academy Havalimanı'na düzenleniyor.

Colorado Springs yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Colorado Springs 13 saat 10 dakika, Ankara-Colorado Springs 12 saat 50 dakika, Antalya-Colorado Springs 13 saat, Bodrum-Colorado Springs 12 saat 50 dakika, Gaziantep-Colorado Springs 13 saat 20 dakika, İstanbul-Colorado Springs 12 saat 20 dakika, İzmir-Colorado Springs 12 saat 40 dakika, Trabzon-Colorado Springs 13 saat sürüyor.

Colorado Springs Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
14ºC
28ºC
Sal
Çar
16ºC
31ºC
Çar
Per
13ºC
29ºC
Per
Cum
12ºC
24ºC
Cum
Cmt
14ºC
26ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
13s 10dk
12s 50dk
12s 50dk
13s 20dk
12s 20dk
12s 40dk
Haritada Görüntüle
Colorado Springs Alternatif Ulaşım
Para birimi