Vakfıkebir Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Vakfıkebir Hakkında

Dillere destan yöresel ekmeği ve tereyağı ile meşhur Vakfıkebir, Trabzon’un doğa harikası ilçelerinden biri. Aynı zamanda şehrin en gelişmiş yerleşimleri arasında bulunan ilçe, Kirazlık Deresi ile Fol Deresi’nin buluştuğu noktada konumlanıyor. 5 bin yıldan önceye uzanan görkemli tarihi boyunca Vakfıkebir'de Hititler, Trabzon Rum İmparatorluğu, Bizans, Romalılar ve Osmanlılar hakimiyet kurdular. Doğal güzellikleri sayesinde yabancı ve yerli gezginleri adeta büyüleyen ilçeye hem Trabzon kent merkezinden hem de Türkiye’nin diğer pek çok şehrinden hareket eden otobüsler sayesinde ulaşım hiç zor değil. 

Tarihi miraslarından çok muazzam tabiatıyla dikkat çeken Vakfıkebir'i dolaşmaya Osmanlı döneminde yaşamış meşhur gezgin Evliya Çelebi’nin efsanevi eseri Seyahatname’de de ismi geçen Yoroz Burnu’ndan başlayabilirsiniz. 1800’lü yıllarda bölgeye gelen Fransızlar tarafından inşa edilen tarihi deniz feneri ise bölgede görülebilecek yapıların başında sayılabilir. Vakfıkebir’de doğa aşığı yerli ve yabancı turistleri buluşturan bir başka durak ise Fol Deresi. Yemyeşil ağaçların arasından süzülen dere öylesine huzurlu ki insanda adeta çok başka dünyalardan akıp geliyormuş izlenimi uyandırıyor. Panoramik manzaraları seyretmekten ve fotoğraf çekmekten keyif alanlar ise hiç düşünmeden Beşikdağ Tabiat Parkı’nın yolunu tutabilirler. Her yıl pek çok ziyaretçiyi buluşturan parka merkezden kalkan toplu taşıma araçlarıyla ulaşım hayli kolay. Beşikdağ Tabiat Parkı’na geldiğinizde tadını çıkarabileceğiniz diğer bir keyifli aktivite ise teleferiğe binmek. Tepeden sahile kadar inen teleferiklerden manzarayı izlemek son derece zevkli. Üstelik dilerseniz bölgede objektifinizi birbirinden güzel görüntülere çevirerek fotoğraf da çekebilirsiniz.  

Lezzeti dilden dile yayılan ekmeği ile meşhur Vakfıkebir’de her yıl bu geleneği sürdürmek adına bir festival düzenleniyor. Yaz aylarına denk gelen festival esnasında gerçekleşen yarışmalar, etkinlikler ve konserler ise katılımcılara oldukça eğlenceli dakikalar yaşatıyor. Vakfıkebir ayrıca Karadeniz yemeklerinden hoşlananlar için adeta cennet sayılan yerleşimlerden. Mısır çorbası, ısırgan yemeği, yağlaş, lahana çorbası, hamsi ve yöresel tereyağı gibi enfes tatlar ilçede sofraların adeta baş tacı kabul ediliyor. Vakfıkebir’de tadacağınız leziz yemeklerin ardından ise bölgede yetişen mis kokulu çay eşliğinde yöresel sütlacın tadına bakabilirsiniz.

Vakfıkebir Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon’a bağlı yerleşimlerden Vakfıkebir’de yer alan otobüs terminali, ilçenin küçük merkezinde konumlanıyor. Bu sayede terminalden pek çok noktaya araca binmeden, yürüyerek erişmek hayli kolay. Bavullarınızı rahat taşımak veya terminalden merkeze yolculuğunuzu hızlı bir şekilde sürdürmek istediğinizde ise taksi veya minibüs gibi araçları kullanabilirsiniz. 

Servis Aracı 

Vakfıkebir Terminali’nin merkezi konumu sayesinde ilçede servise ihtiyaç duymadan pek çok yere kolayca erişmek mümkün. Bölgeye seyahat eden gruplar, ihtiyaç duymaları halinde özel servis kiralayabilirler. Terminal ile yakın çevresi arasında doğrudan ulaşım olanağı sağlayan bu araçlara henüz Vakfıkebir’e gelmeden önce rezervasyon yapılması gerekebileceğini hatırlatalım. 

Taksi 

Vakfıkebir’in tam merkezinde yer alan terminalde özellikle otobüslerin sefer saatlerinde rahatlıkla taksi bulabilirsiniz. Böylece fazla beklemeden yola çıkabilir, tarihi ilçe sınırlarında veya çevresinde dilediğiniz yere hızlıca erişebilirsiniz. Terminalden kalkan taksilerin ilçenin çeşitli bölgelerine ulaşması normal şartlarda 15 dakikadan daha kısa sürüyor. 

Minibüs  

Vakfıkebir Terminali’nden civarda bulunan mahallelere sürekli minibüs seferleri düzenleniyor. Üstelik minibüsler, Karadeniz sahilinin en güzel yerleşimleri arasında gösterilen ilçede ulaşımın ekonomik alternatifleri arasında sıralanıyor. Terminalden yapılan minibüs yolculuğu, uzaklığa göre 5 veya 10 dakika kadar zaman alıyor. 

Otobüs  

Vakfıkebir Terminali’nden ilçenin çevresinde yer alan yerleşimlere doğru yolculuğa devam etmeniz gerektiğinde otobüsleri kullanabilirsiniz. Trabzon sınırlarında yer alan diğer ilçelere seferler gerçekleştiren araçların kalkış zamanı dönemlere göre düzenleniyor. Bu nedenle yolculuk planınızı yaparken güncel tarifelere göz gezdirmenizde yarar var. 

Şehir Merkezinden Vakfıkebir Terminali’ne Ulaşım

Trabzon’un Karadeniz sahil kıyısında konumlanan ilçelerinden Vakfıkebir’de yolculara ulaşım hizmeti sunan terminale ulaşım oldukça kolay. İlçenin bazı noktalarından terminale kadar yürüyerek 10 dakika içinde erişebilirsiniz. Taksi, minibüs veya özel servisleri kullandığınızda ise yolculuğunuzu daha hızlı tamamlayabilirsiniz. 

Servis Aracı 

Vakfıkebir ilçe merkezinden terminale yolcu taşıyan ücretsiz servis araçları mevcut değil. Buna karşın özel servis kiralamak, özellikle grup halinde bölgeye gelenler tarafından tercih edilebiliyor. 

Taksi 

Vakfıkebir'de hizmet veren duraklardan taksi isteyebilir, böylece terminale yolculuğunuzu 8-10 dakika içinde sonlandırabilirsiniz. İlçede taksiler, minibüs gibi toplu taşıma araçlarıyla bavulunu taşımakta zorlananlar için de ideal.  

Minibüs  

Vakfıkebir içinde sürekli olarak kullanılan minibüsler, terminale ulaşma konusunda da ekonomik ve hızlı bir çözüm sunuyor. Merkezde yer alan terminalin önünde indiren minibüslerin seferleri gün boyunca devam ediyor. 

Otobüs 

Otobüsler, Vakfıkebir ilçe sınırlarında olmasa da çevresinde yer alan noktalardan terminale gelirken tercih edebileceğiniz araçlar arasında. Doğrudan ilçe terminaline erişim olanağı sağlayan otobüslerin kalkış zamanı dönemsel olarak değişebilir. Bu nedenle yola çıkmadan önce kontrol etmenizde yarar var. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Vakfıkebir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Vakfıkebir
200 TL2916 sa 24 dk
roomİzmir - Vakfıkebir
430 TL319 sa 5 dk
roomAnkara - Vakfıkebir
250 TL3611 sa 2 dk
roomAdana - Vakfıkebir
370 TL216 sa
roomBursa - Vakfıkebir
320 TL716 sa 54 dk
roomAntalya - Vakfıkebir
450 TL218 sa 45 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Vakfıkebir otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Vakfıkebir otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Vakfıkebir otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Vakfıkebir yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Vakfıkebir 16 saat , İzmir - Vakfıkebir 19 saat 30 dakika , Ankara - Vakfıkebir 10 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Vakfıkebir seferleri bulunuyor?
expand_more
Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Kanberoğlu Türkiye’nin birçok şehrinden Vakfıkebir seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  16 saat schedule
 • İzmir
  19 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
 • Bursa
  17 saat schedule
 • Antalya
  20 saat schedule
 • Trabzon
  0 saat schedule
map placeholder
expand_less