Ürgüp Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ürgüp Hakkında

Nevşehir il merkezine 20 km mesafede yer alan ve Kapadokya’nın en çok ziyaret edilen yerleri arasında bulunan Ürgüp’te kelimenin tam anlamıyla hayatınızın en unutulmaz anlarını geçirebilirsiniz. Konsept mağara otelleri ve doğal güzellikleri ile her görende hayranlık uyandıran Ürgüp’ün tamamını keşfetmek içinse en az 1-2 günlük bir seyahat planlamanızı öneriyoruz. Kapadokya Göreme’den sadece 7 km uzaklıkta bulunan Ürgüp’e uçakla seyahat etmeyeceklerin ilk tercihi genellikle otobüs oluyor. Hem Kırşehir, Yozgat, Kayseri gibi çevre illerden hem de diğer büyükşehirlerden aktarmalı veya direkt otobüs seferleri bulmak mümkün.

İstanbul’dan 738 km, Ankara’dan 288 km, İzmir’den 778 km, Bursa’dan 639 km, Eskişehir’den 486 km ve Antalya’dan ise 545 km mesafede konumlanan Ürgüp, kültürel zenginlikleri ve tarihi atmosferi ile sizi de ilk görüşte büyüleyecek. Nevşehir iline bağlı Ürgüp ilçesinde geçmişten bugüne yaşayan başlıca medeniyetler de Roma, Bizans, Selçuklular ve Osmanlılar olarak sıralanabilir. “Üç Güzellerin Evi” şeklinde de adlandırılan Ürgüp’ün en çok ziyaretçi çeken yerleri, Kızılçukur ve Üç Güzeller denebilir. Özellikle Kızılçukur Vadisi üzerindeki farklı farklı şekilleri andıran peri bacaları kesinlikle görülmeye değer. Ürgüp’te bir başka ilgi çeken yer de Tavşanlı Kilise, Hallaç Dere Manastırı, Etnografya Müzesi ve Ortahisar Kalesi’ni de sınırları içerisinde barındıran Ortahisar.

Ortodoks Hıristiyanların başlıca yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilen Mustafapaşa’ya uğrarsanız eğer 30 civarı şapel, kilise ve 17. yüzyıldan kalma camiyi de mutlaka görmelisiniz. Ayrıca Ürgüp’ün piknik ve dinlence alanı olarak tercih edilen Gomeda-Üzengi Vadisi ve hemen yakınındaki Aziz Basilios Kilisesi’ni de rotanıza eklemenizde fayda var. Buna ek olarak, yaklaşık 40-60 dakika süren sıcak hava balonu turuna da katılmayı düşünebilirsiniz. Nohutlu yahni, koyun yahnisi, ev yapımı şaraplar, kayısılı kuzu, ayva dolması, kuru fasulye gibi yöreye özgü lezzetler tadabileceğiniz çok sayıda yeme içme mekanının olduğunu da hatırlatalım.

Ürgüp Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Nevşehir’in popüler çekim noktalarından Ürgüp’te otobüs terminali, beldenin merkezinde konumlanıyor. Bu sayede terminalden yakın otellere ve diğer yerlere yürüyerek gelmeyi tercih edebilirsiniz. Bavullarınızı taşımakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız veya yolculuğunuzu daha hızlı tamamlamak isterseniz minibüs, taksi, servis aracı ve özel tur otobüslerini değerlendirebilirsiniz. 

Servis Aracı 

Ürgüp Terminali’nden düzenli olarak hareket eden servis araçları, yolculara ücretsiz şekilde merkeze erişme fırsatı sağlıyor. Servislerin kalkış zamanı genellikle otobüslerin terminale geliş zamanına göre düzenleniyor. Böylece terminalde indikten sonra fazla beklemeden bu konforlu araçlarda yerinizi alabilirsiniz. Üstelik beldede yolcu servisleri genellikle büyük otellerin yakınından geçiyor. 

Taksi 

Ürgüp Otobüs Terminali’nde hem gündüz hem de akşam saatlerinde taksi bulmak mümkün. Civarda taksi göremediğiniz durumlarda ise telefonla durakları arayarak araç isteyebilir veya terminal görevlilerinden yardım almayı deneyebilirsiniz. Taksiyle Ürgüp Termniali’nden merkeze erişmek genellikle 10 dakikadan az zaman alıyor. 

Minibüs  

Ürgüp’te minibüsle terminalden merkeze gelmek, en pratik ulaşım yöntemleri arasında. Sabah erken saatlerden itibaren belirli aralıklarla geçen minibüslere bindiğinizde beldenin popüler otellerinin yakınlarında inebilirsiniz. 

Otobüs  

Her yıl yabancı ve yerli çok sayıda turistin uğrak noktası haline gelen Ürgüp’te tur otobüsleriyle terminalden merkeze erişmek de seçenekler arasında. Genellikle kalabalık gruplar tarafından tercih edilen otobüslere önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu sayede tam zamanında aracınızın terminalde hazır bulunmasını sağlayabilirsiniz.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ürgüp Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ürgüp otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ürgüp otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ürgüp otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Ürgüp yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Ürgüp 11 saat , İzmir - Ürgüp 13 saat 30 dakika , Ankara - Ürgüp 5 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Ürgüp seferleri bulunuyor?
expand_more
Nevşehir Seyahat, Öncü Seyahat, As Kahramanmaraş Türkiye’nin birçok şehrinden Ürgüp seferleri düzenliyor.
expand_less