Tosya Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın

Şehir Merkezinden Tosya Terminali’ne Ulaşım

Kastamonu merkezine 119 kilometre uzaklıkta olan Tosya ilçesinin otobüs terminali, ilçenin ortasında kolay ulaşılabilir bir konumda yer alıyor. İster yürüyerek ister ise yolculara sunulan belediye otobüsleri veya Tosya Tur Kooperatif Minibüsleri ile kolayca terminale girebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Tosya içinde pek çok noktasında belediye otobüsü durağı bulunuyor. Bahçelievler Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi gibi büyük mahallelerdeki durakların yanında 100. Yıl Caddesi, Tosya Devlet Hastanesi ve Tosya Kaymakamlığı gibi pek çok noktadan da binebileceğiniz belediye otobüsleri ile kısa sürede terminale ulaşmanız mümkün.

Tosya Tur Kooperatif Minibüsleri

Kooperatif minibüsleri hem ilçe içinde hem de ilçeler arası hizmet veriyor. Kastamonu ilçelerinden ve köylerinden otobüs terminaline gitmeyi sağlayacak minibüslerle aynı zamanda Ilgaz Dağı ve Dipsiz Göl gibi turistik yerlerden de terminale ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Merkezi Kargı Mahallesi’nde bulunan Ziraat Bankası yanında durağı olan Güven Taksi’ye 0542 254 98 47 numaralı telefonla 24 saat ulaşabilirsiniz. Çorum-Kastamonu Yolu üzerinde Tosya Devlet Hastanesi karşısında hizmet veren Sağlık Taksi’ye ise 0532 559 96 39 numaralı telefondan 24 saat boyunca ulaşabilir ve bulunduğu noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Tosya Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Kastamonu’ya bağlı ve çevresi doğal güzelliklerle dolu bir ilçe olan Tosya’nın otobüs terminalinde yolculara çeşitli ulaşım olanakları sunuluyor. Tosya Terminali, İstanbul-Samsun Yolu üzerinde ilçe merkezinin çıkışında bulunuyor. 

Tosya Tur Kooperatif Minibüsleri

Terminal içerisinde ayrı bir peronları olan kooperatif minibüsleriyle hem terminalden Dipsiz Göl Milli Parkı ve Ilgaz Dağı Kayak Merkezi çevre turistik merkezlere hem de Kastamonu, İskilip ve Ilgaz gibi komşu il ve ilçelere rahatlıkla gidebilirsiniz. İlçenin 100. Yıl Caddesi, Metin Yüksel Karakaş Caddesi ve Hükümet Caddesi gibi yoğun caddelerine de terminalden minibüslerle gitme şansınız var.

Belediye Otobüsleri

Tosya Terminali’nden merkeze ulaşım için belediye otobüslerinden de faydalanabilirsiniz. Tosya Onur Park Plus Alışveriş Merkezi, Tosya Devlet Hastanesi ve Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu gibi pek çok önemli noktaya bu otobüslerle kısa sürede gidebilirsiniz.

Taksi

Tosya Terminali’nde yolculara taksiler de hizmet veriyor. Terminalin çıkış kapısı yanında durağı bulunan Tosya Otogar Taksi’ye 0538 313 00 37 numaralı telefonla da ulaşarak taksi çağırabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tosya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Tosya
100 TL38 sa
roomAnkara - Tosya
60 TL13 sa 30 dk
roomBursa - Tosya
75 TL18 sa 30 dk
roomTrabzon - Tosya
120 TL110 sa 30 dk
expand_less